26

Odp: Dopałka do 1050 - identyfikacja.

Aha, już widzę bug w opisie: IC4 - ma być oczywiście podstawka 6507 a nie 6502.

27

Odp: Dopałka do 1050 - identyfikacja.

Na moje oko jest tak:
wystawienie na szynie procesora adresu c000 do dfff zatrzaskuje eprom, wystawienie e000 do ffff zatrzaskuje ram.

Czyli mapa pamieci jest tu taka:

0000-0800 - wg opisu Zenona - pozostale flaki stacji
0800-bfff - nie wiem, nic, albo powtórzenia bloku 0000-0800
c000-dfff - s-ram
e000-ffff - rom

Adresacja romu potwierdza sie w zawartosci epromu, jesli sie nie myle, to pierwszy rozkaz to skok pod e004, potem już dla mnie za trudne, nie wiem co ten kod dalej robi.


Poprawcie, jesli się mylę.

Ostatnio edytowany przez laborant (2014-09-12 18:36:47)

28

Odp: Dopałka do 1050 - identyfikacja.

Popatrzyłeś na całą płytę stacji, czy tylko na moduł.
Czy są na płycie stacji jakieś cięcia ścieżek, z górnej lub dolnej strony? Ewentualnie jakieś "kabelki" wyglądające na nie fabryczne.

29

Odp: Dopałka do 1050 - identyfikacja.

Żadnych przeróbek w płycie stacji, lub oberwanych kabli nie ma, wydaje mi się, że wszystko co jest do zrobienia robi moduł i kod.

Możliwy wariant - najgorszy - moduł jest wyciągnięty z innej, jakoś przerobionej płyty i włożony do zwykłej. Wtedy możemy nie dojść do sedna.

aha, no w obszarze poniżej bfff raz jeszcze powtórzy się ram i rom (kolejny blok 2x8kb od adresacji 32kb wzwyż - przy skasowanym bicie szyny a13).

Ostatnio edytowany przez laborant (2014-09-12 19:35:52)

30

Odp: Dopałka do 1050 - identyfikacja.

rzuciłem okiem na kod startowy... "zamiąchano" go i uczyniono nieczytelnym, dziś by to nazwano: "code obfuscation". Zastosowano sztuczki z przepisywaniem obszarów pamięci, wywołaniami IRQ poprzez BRK oraz wykorzystano "błędne" zachowanie 6502 w przypadku niektórych instrukcji. Aby to "odmiąchać" trzeba by trochę posiedzieć.

31

Odp: Dopałka do 1050 - identyfikacja.

Odświeżam temat po 3,5 roku i sobie odpowiadam. Właśnie doszedłem do konstatacji, że ten układ schematem przypomina dopałkę 1050 Duplicator. Ale zawartość romu do duplicatora nie zgadza się ze zrzutem z mojego układu. Być może to jakaś wersja duplicatora, mocno zmodyfikowana i unieczytelniona przez kogoś innego.