Temat: WordPress - zamiana loginu na cyfry

Mam takie pytanie do ludzi, którzy siedzą w WordPressie. Mam stronę internetową i potrzebuję wszystkie maile użytkowników zamienić na cyfry, np. ziutekziut@blabla.pl na 1234. Cyframi ludzie logowaliby się na stronę. Czy w ogóle istnieje taka możliwość? Googlam i nie widzę :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

2

Odp: WordPress - zamiana loginu na cyfry

Przepraszam, jeśli napiszę głupotę, ale jeżeli mówisz o WP zainstalowanym na własnym serwerze (a nie o blogu na wordpress.com), to masz dostęp do bazy danych. Każdy email w tabeli ma własny numer ID, więc wystarczy nieco zmienić kod strony logowania, żeby odpytywał bazę o te numery, a nie o adresy.

Mam nadzieję, że to pomoże :)

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

3

Odp: WordPress - zamiana loginu na cyfry

Używanie numerów ID do logowania nie jest zbyt dobre, jako że idą one po kolei i w zasadzie są jawne. Lepiej mieć losowo wygenerowany ciąg cyfr.  Emaila bym nie zastępował, bo adres email sie przydaje np. do resetowania hasła :)

Modyfikacja modułu logowania - owszem, ale jeśli zmodyfikujemy core wordpressa to stracimy możliwość update'ów (albo nasze zmiany po updacie).

Ale użytkownik przecież może logować się loginem a nie emailem. Login może być dowolny np. składać się z cyfr.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: WordPress - zamiana loginu na cyfry

wieczor: glupie, bo "nakaz z gory", ktos zlecil.
innu: dasz rozpiske w postaci: email do zamiany na id, id, pin - to na podstawie tego damy rade wygenerowac liste linijki 'update ... where ... ', ktore pozniej bedziesz w jakis sposob musiala uruchomic na bazie (czy to przez phpmysqladmin, czy z konsoli...).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: WordPress - zamiana loginu na cyfry

To niestety zlecenie, jak pisze jell. Ludzie mają problemy z zapamiętaniem maila, gubią hasła, nie mają maila i nie potrafią go założyć.

Cosi, sęk w tym, że nie dano mi dostępu do bazy danych, a kazano to zrobić z poziomu WP :) A z tego poziomu się nie da, chyba że mnie coś ominęło...

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

6

Odp: WordPress - zamiana loginu na cyfry

Jak sama powiedziałaś, z tego poziomu raczej się nie da :( W WordPressie można zrobić prawie wszystko, pod jednym warunkiem: dostępu do bebechów...

Idiotyczna rada: poszukaj we wtyczkach. A nuż ktoś kiedyś miał podobny problem :)

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

7

Odp: WordPress - zamiana loginu na cyfry

Już mam dostęp do serwera.

Jell, ogarnę maile (nie wszyscy założyli...) i wpadam do Ciebie :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już