26

Odp: Sio2pc - USB

Niedopatrzenie. To robi z peceta emulator flopa po usb. Tak jak APE. I nie tylko, bo można też emulować magnetofon z plików CAS itp.

@Pin: raczej tak, to jest typowe SIO2PC, na poziomie sprzętu raczej nie ma mowy o kompatybilności lub nie. Wszystko zależy od software'u

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

27

Odp: Sio2pc - USB

Poproszę 1 szt :)

28

Odp: Sio2pc - USB

wreszcie wykorzystam stare kabelki usb B :)
biorę 1 sztukę

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

29

Odp: Sio2pc - USB

willy napisał/a:

Działa jako 1050-2-USB ?

działa?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

30

Odp: Sio2pc - USB

1 sztukę poproszę.

31

Odp: Sio2pc - USB

@wieczor: No ja nie wiem czy bedzie dzialac. Stary APE nie dziala z przejsciowkami USB<->RS232 i tylkos AspeQt i SIO2BSD daja rade. Pamietam tez ze wiekszosc prob z ukladami FT232 (@bezrobotny notujes ???) tez wypadalo marnie z APE.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2014-09-20 18:25:56)

32

Odp: Sio2pc - USB

IO-Board ma FT232 i komunikuje się z APE.

33

Odp: Sio2pc - USB

Pamietam ze kilka lat temu bawilem sie ft232 i mi nie dzialalo (byl gdzies watek o tym). Kilka osob probowalo w ty czasie. No ale jak mowisz ze teraz dziala to pewnie cos zostalo dopracowane.

34

Odp: Sio2pc - USB

FT232 działa jak ta lala, lotharek oferuje wam zajebisty sprzęt, bierzcie i nie marudźcie.

A co do sporu o trwałość gniazdek,

http://en.wikipedia.org/wiki/USB napisał/a:

Counter-intuitively, the "micro" size is the most durable from the point of designed insertion lifetime. The standard and mini connectors were designed for less than daily connections, with a design lifetime of 1,500 insertion/removal cycles.[5] (Improved mini-B connectors have reached 5,000-cycle lifetimes.) Micro connectors were designed with frequent charging of portable devices in mind; not only is design lifetime of the connector improved to 10,000 cycles,[5] but it was also redesigned to place the flexible contacts, which wear out sooner, on the easily replaced cable, while the more durable rigid contacts are located in the micro-USB receptacles. Likewise, the springy part of the retention mechanism (parts that provide required gripping force) were also moved into plugs on the cable side.[6]

.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

35

Odp: Sio2pc - USB

Najnowsze, czyli dla zarejestrowanych obsługuje wirtualne porty com - działa jak napisał Pajero.
Wykorzystuje DSR czy RI?
A jak ma opcję 1050-2-PC to RTS czy DTR?

36

Odp: Sio2pc - USB

kto pozyczy stacje do przetestowania paru rzeczy ?

ew. pomysl : jakby podlaczyc sio2sd w miejsce stacji do przetestowania 1050-2-PC ? zatrybi ? ciekawe...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

37

Odp: Sio2pc - USB

1050? golas starczy?
Moge uzyczyc (zasilacz masz ? ... o kabelki nie pytam..), ostatnio nabylem(jeszcze nie testowalem jej ale podobno sprawna w 100%) i czeka na turbo Candlowe.
Do SV sie wyrobisz? :p

"wszystko się kiedyś kończy......."

38

Odp: Sio2pc - USB

SIO2SD powinno wystarczyć.

39

Odp: Sio2pc - USB

Pożyczę i podwiozę stacje z zasilaczem :)  napisz kiedy zastane Cię w domu.

ATARI 800xl, CA-2001, XCA12 mnóstwo kaset i dyskietek :)

40

Odp: Sio2pc - USB

@epi: nikt nie marudzi, tylko bylo pytanie i sie dyskusja wywiazala.
Po drugie byla to szansa dla bezrobotnego co by "liste elementow" zrobil ;)

41

Odp: Sio2pc - USB

Koledzy,

niestety musze podziekowac za pomoc w dostraczeniu stacji. Moje urzadzenie bedzie dzialalo jako sio2pc-USB only - DSR mode.

Kolega Duddie pracuje nad wersja bogatsza - sadze ze zaniedlugo zademonstruje dzialajacy prototyp w rownie okazyjnie cenie i znajac Duddiego rownie w dobrej - jak nie lepszej - jakosci wykonania

Ostatnio edytowany przez lotharek (2014-09-22 11:20:05)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

42

Odp: Sio2pc - USB

Jeśli jeszcze można to ja też poproszę 1 szt.

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

43

Odp: Sio2pc - USB

Ja też się piszę na 1szt.

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

44

Odp: Sio2pc - USB

Lotharek, to kiedy bedzie mozna sie spodziewac produktu ?
Ja moge zapomniec ze sie deklarowalem, wiec jak cos to PM'me please

45

Odp: Sio2pc - USB

dzisiaj sie rozpoczal cykl..pcb, szablony na automaty... konektory jada do zakucia kabelkmi 2cm, obudowy sa...

za miesiac sadze.. uruchomilme 400 szt

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

46

Odp: Sio2pc - USB

Dostałem właśnie jeden z pierwszych egzemplarzy.
Właśnie tak powinno wyglądać to urządzenie. Żadnych zbędnych kabli i dodatkowych plastikowych klocków. Jest tylko ładna, przeźroczysta wtyczka SIO, która zamiast wystającego kabla ma gniazdo USB. Urządzenie sprawia wrażenie solidnie wykonanego, jest zgrabne, lekkie, przenośne. Po podłączeniu kablem USB do peceta z linuchem wykrywa się automatycznie i od razu można zacząć zeń korzystać.
Testowałem z SDX 4.45 i HiSpeed OS w Ultimate1MB. Na standardowym ekranie GR.0 AspeQT wyciąga HSINDEX=6, SIO2BSD nawet HSINDEX=3 i nic się nie zacina. Przy mniejszym obciążeniu można jeszcze szybciej.
Właśnie na to czekaliśmy 15 lat.

Ostatnio edytowany przez epi (2014-10-08 20:12:57)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

47

Odp: Sio2pc - USB

epi napisał/a:

Na standardowym ekranie GR.0 AspeQT wyciąga HSINDEX=6, SIO2BSD nawet HSINDEX=3 i nic się nie zacina.

Usuń z AspeQt grafikę tła z okna z trace-ami i przekompiluj, to również wyciągniesz HSINDEX=3.

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

48

Odp: Sio2pc - USB

informacyjnie, a atari osem z patchem Hiassofta, idzie index-0
Dzieki, EPI

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

49

Odp: Sio2pc - USB

HS=0 dawało się oidp uzyskać też z IDE+, który patchuje SIO i FT232 (z IO Boardem mi to działało). Jeśli w tym rozwiązaniu jest też taki układ to chyba powinno dać ten sam rezultat?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

50

Odp: Sio2pc - USB

Pytanko, istnieje możliwość zamówienia samego złożonego pcb, bez obudowy, wtyku SIO i gniazda USB?