Temat: Falcon zmarl po wymienie RTC

Moj Falcon mial uwalona beterie w RTC wiec wylutowalem go i wstawilem nowy RTC firmy Dallad DS12887A no i niestety po tym Falcon sie nie obudzil :(

Ktos ma jakies sugestie co moze byc ?

2

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Nie przepaliłeś za bardzo płyty wylutowując nvram?
Falcon ma "cztery warstwy" płyty... I łatwo to przepruć.
Próbowałeś:
CONTROL / ALTERNATE / RIGHT SHIFT / UNDO przy uruchamianiu?
Irek współczuję!!!



Uwaga strzelam focha:
mądrala gdzie jesteś :P

3

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Nie przepalilem chyba (tak mi sie wydaje)
Wlasnie czytalem ze te dallas uklady sa czsami kaprysnie i nie dzialaja tak jak potrzeba. Czesto tez sa podrabiane i ludzie pisze ze np na 3 uklady kupione od tej samej osbosy dziala tylko jeden.

Najgorsze ze wlutowalem go bez podstawki i teraz musze go znow wylutowac. Tym razem kupie jakas podstawke na ebayu i ja wlutuje.

4

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Ups, no to mnie zmartwiles, zwlaszcza ze i ja jestem przed wymiana Dalasow w swoich falcona, oczywiscie ja sie sam tego nie podejme tylko bede prosil o pomoc kogos sprawne w lutowaniu, zwlaszcza ze tez przymierzalem sie do wlutowywania go do plyty, brak odpowiednich podstawek.

mam nadzieje Monsoft ze nic nie stalo jednak twojemu falconowi

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

5

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Ja to ostatnio przerabialem....
najgorszy jest jeden punkt masowy...
Zainwestowalem w podstawke....

Z jaka datą masz ten rtc ? Mi z dallasa przyszly wyprodukowane w 2014....

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Na 100% dallas urypany/podrobiony
.
Wlasnie udalo mi sie reanimowac stary RTC (normalnie na drutach tylko co by sprawdzic) i Falcon ruszyl. Czyli nie urypalem plyty.

Stryker jaka podstawke dales ?
Mozesz odsprzedac dallasa jakiegos dzialajacego ?


Na moim tak pisalo:

DALLAS
DS12887A
REAL TIME
0316A2 11969
PHILLIPINES


Myslalem o tej podstawce http://www.ebay.co.uk/itm/310233637391? … EBIDX%3AIT

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2014-10-10 22:28:46)

7

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Druga sztuke obiecalem ceiplikowi.
Tu maja jeszcze 8 sztuk podstawek: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 37#p191537

Mi przyszedl taki:
http://images66.fotosik.pl/186/a8f7332798be9236med.jpg

U ciebie wyglada ze masz 16 tygodnia 2003 roku....
I bateria juz tyka 12 lat....?
Czy ona jest zalaczana w tym rtc dopiero po podlaczeniu do Flaka ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

ja dostalem w tym roku jako darmowe probki roznia sie zawartoscia 4 linii
1330GF 390833

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

9

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Wygldada na to ze podstakwa jest podobna wiec zakupie na ebayu. Gorzej bedzie ze sprawdzonym Dallasem.
Moj wygladal tak  jak na zjeciu. Jak widac jest lekka roznica w oznaczeniach a w szczegolnosci brakuje tej kropki oznaczajcej nozke nr 1. No to teraz bede musial polowac cos na ebayu co bedzie wygladalo na oryginalne.

Post's attachments

dallas.png 550.52 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

10

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Kroll masz 30 tydzien 2013 :)
Ktos potwierdzi zaprzeczy....
bateria jest juz uzywana po wyjsciu z fabryki.... czy dopiero jak uklad bedzie np. w plycie falcona ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Monsoft a nie lepiej wyslac do Dallasa meila o probki ? ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Skoro falcon ożył wlutuj najpierw podstawkę i jeszcze raz sprawdź swojego dallasa.

Programik resetnvr nagraj na dyskietkę do katalogu auto, ta metoda resetowania jest zawsze skuteczna.

http://www.atarimusic.net/Atari-Music-N … VR.PRG.zip

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

13

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

@stryker: moze i tak. Ale pewnie skonczy sie na ebayu bo ja zbytnio czasu nie mam na czekanie.
Jak odcyfrowac jaka jest data wyprodukowania ?

@bartek: moj fake dallas juz zmasakrowany wiec musze miec nowy. Jest kombinacja klawiszy bo czyszczenia nvramu ale ludzie pisze ze falcon musi sie podniesc, a moj sie nie podnosil.
Czytalem na forum, ze czesto gesto sprzedawane sa podrobki wiec pewnie mi sie takowa trafila.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2014-10-10 23:11:28)

14

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Czasami właśnie kombinacja klawiszy nie chce działać, dlatego też osobny programik do resetowania.
Ale skoro już zmasakrowany to nie ma tematu do czasu nabycia nowego.

Mimo wszystko ten programik warto mieć zgrany na dyskietkę.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

15

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Monsoft ja po wypelnieniu formularza dostalem kurierem dhl po 6 dniach :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Ooo. Zapodaj linka jak pamietasz

Podstawki juz kupilem. 8 sztuk za 5.cos tam.


Edit: Ok znalazlem, bo to teraz firma Maxim

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2014-10-10 23:45:15)

17

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

tylko podaj jakis firmowy meil ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

18

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Sorry panowie, ale moim zdaniem poprostu wyłudzacie układy... Taki dallas kosztuje parę złotych. Moim zdaniem nie wypada.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

19

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Ja juz i tak wlasnie kupilem na ebayu bo ja potrzebuje miec uklad w nastepnym tygodniu. 5 funtow to nie jest zle


@stryker: Jak sprawdzic kiedy uklad byl wyprodukowany ?
Zapytam jeszcze tego kolesia z ebay'a co by mi jakiegos starocia nie wyslal.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2014-10-11 10:18:02)

20

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

sqward napisał/a:

Sorry panowie, ale moim zdaniem poprostu wyłudzacie układy... Taki dallas kosztuje parę złotych. Moim zdaniem nie wypada.

Parę złotych to on owszek kosztuje, ale kupno świeżego poza oficjalnym kanałem dystrybucji jest niemal niemożliwe.
Mono qpił 11 letniego starocia. Pewnie oryginał, w ostateczności reprint - czyli jeszcze starszy.

4 linijka oznacza datę produkcji układu, w formacie RRWW, rr rok, ww tydzień (tak jak Stryker pisał). Ta zasada stosuje się do niemal wszsystkich komponentów elektronicznych, czasami trzeba w datasheecie znaleźć które to cyfry.

Wracając do zakupu, zakup w oficjalnym kanale dystrybucji to koszt ca. 10€ +  20-40€ wysyłka ... a i tak nie ma 100% pewnościże układ nie będzie kilkuletni. A kilka dallasów rozdanych za darmo przez Maxima, nie wpłynie na jego kondycję. Forma reklamy.

Bateria w układzie jest odrazu aktywna, podtrzymuje NVRAM. Jest to BATERIA nie AKU, czyli nie ładuje się.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

21

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

willy napisał/a:
sqward napisał/a:

Sorry panowie, ale moim zdaniem poprostu wyłudzacie układy... Taki dallas kosztuje parę złotych. Moim zdaniem nie wypada.

Wracając do zakupu, zakup w oficjalnym kanale dystrybucji to koszt ca. 10€ +  20-40€ wysyłka ... a i tak nie ma 100% pewnościże układ nie będzie kilkuletni. A kilka dallasów rozdanych za darmo przez Maxima, nie wpłynie na jego kondycję. Forma reklamy.

No proszę, jakie ślicznusie zatłumaczenie wyłudzenia :)

Ostatnio edytowany przez jury (2014-10-11 11:56:27)

22

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Jeśli macie stary popsuty i nie nadający się do niczego układ, to może warto sprawdzić czy nie można go naprawić tak: http://www.tns-soft.com/nvram_redux.html. Ja swojego SUNa tak naprawiłem.

23

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Wyłudzenia to były kilka lat temu, gdy na allegro można było kupić wszelkiego typu sample ...
Z tego powodu firmy przestały wysyłać sample na darmowe adresy email.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

24

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

ja chętnie zaplace za te sample co dostalem ....

"wszystko się kiedyś kończy......."

25

Odp: Falcon zmarl po wymienie RTC

Na naprawe mojego juz za pozno :(

Musialem anulowac zakup z aukcji http://www.ebay.co.uk/itm/IC-MAXIM-DALL … 1260932937?

Koles zaczol mnie sciemniac ze te uklady sa takie starebo juz nie sa produkowane.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2014-10-11 14:24:25)