51

Odp: Rapidus - dyskusja

Czyli to podania ludowe o dużym pokrewieństwie tych konstrukcji. No szkoda.

52

Odp: Rapidus - dyskusja

Sam nigdy takich podań ludowych nie słyszałem.
65xx ma 3 rejestry (akumulator i dwa indeksowe).
68xxx rejestrów ma 16 (8 danych i 8 adresowych, każdy rejestr danych może być indeksowym), inaczej stos jest zorganizowany, są zupełnie inne tryby adresowania (zwłaszcza fajowe z displacement'em) i parę innych rzeczy...

53

Odp: Rapidus - dyskusja

laborant napisał/a:

Tak sobie bajam :)  Myślę, że emulowanie kodu 68000 na 65c816 byłoby znacznie wydajniejsze niż emulacja Z-80

Sori, ale raczej na pewno nie byłoby to wydajniejsze: 65C816/20 MHz ma nad Z80/3,5 MHz znaczną przewagę wydajności i zasobów (np. 256 wiader pamięci zamiast jednego). Przykład: sławny move blokowy Z80 (LDIR) to 160 KB/s, podczas gdy na 65C816 to prawie 2,7 MB/s.

Porównanie z mc68k/8 MHz już nie wygląda tak różowo, zwłaszcza charakterystyczne dla Motoroli obliczanie 32-bitowych adresów przy użyciu arytmetyki ze znakiem to dla 65C816 sporo zawracania głowy, i robienia tego na piechotę dobrze byłoby jakoś uniknąć, jeśli taki emulator (nie Amigi, tylko samego nawet CPU) miałby jakoś działać.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2014-10-24 13:59:46)

KMK
? HEX$(6670358)

54

Odp: Rapidus - dyskusja

Wiem, że to nie ten wątek, ale gdyby Evie miało wyjść jako "coś do nabycia" to ja bym kupił. Chociażby po to, żeby taki emulator ZX Spectruma w kolorze z VBXE i z dźwiękiem z AYka sobie uruchomić "bo tak".

55

Odp: Rapidus - dyskusja

Emulator C64 dla Rapidusa, VBXE i Evie/SlightSID to już w ogóle byłoby to :)

56

Odp: Rapidus - dyskusja

aMAME :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

57

Odp: Rapidus - dyskusja

drac030 napisał/a:

Sori, ale raczej na pewno nie byłoby to wydajniejsze: 65C816/20 MHz ma nad Z80/3,5 MHz znaczną przewagę wydajności i zasobów (np. 256 wiader pamięci zamiast jednego). Przykład: sławny move blokowy Z80 (LDIR) to 160 KB/s, podczas gdy na 65C816 to prawie 2,7 MB/s.
.

Opierałem się na błędnym założeniu, że 65c816 jest co nieco zblizony do 68000, a wcale do Z-80, w zwiazku z czym np. wykonanie jakiegos rozkazu Z-80 emulatorowi zabierze powiedzmy 8 cykli 65c816, a wykonanie jakiegos z 68000 np. 3-4.  Czyli że 2-3 razy szybciej przemieli kod 68000 niz kod Z-80... więc miałem cichą nadzieje, ze te 20mhz starczyc moze na emulowanie 68000 z zegarem 7mhz.

58

Odp: Rapidus - dyskusja

Halo, na rapidusie nie zrobicie emulatora amigi :) ani nawet samego procesora m68k. Tak samo nie zrobicie z atari c64. Poza tym naprawde nie widze sensu wydawania 500 zl tylko po to aby pokazac ze demo Control chodzi tak samo plynnie jak na a500 bo jak na razie tylko do tego nadaje sie dopalka. Za ta kase moge sobie po prostu kupic amige. Oczywiscie nie mam nic do autorow dopalki :) ani wogole zadnych osob ktore cos tam dlubia - mowie o mojej perspektywie :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2014-10-24 15:23:49)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

59

Odp: Rapidus - dyskusja

... po czym wszyscy wycofali się z zamówienia "R" i przesiedli się na Amigi. :)

60

Odp: Rapidus - dyskusja

z Atari na amigę? musiałbyś sporo dopłacić? :P

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2014-10-24 16:31:09)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

61

Odp: Rapidus - dyskusja

Właśnie. Inaczej każdy by kupił Amigę w pierwszej kolejności, bez żadnego przesiadania :P

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

62

Odp: Rapidus - dyskusja

drac030 napisał/a:

Porównanie z mc68k/8 MHz już nie wygląda tak różowo, zwłaszcza charakterystyczne dla Motoroli obliczanie 32-bitowych adresów przy użyciu arytmetyki ze znakiem to dla 65C816 sporo zawracania głowy, i robienia tego na piechotę dobrze byłoby jakoś uniknąć, jeśli taki emulator (nie Amigi, tylko samego nawet CPU) miałby jakoś działać.

No, miałbyś liczenia trochę np. przy rozkazach typu: move.l 120(a0,d3.w),-16(a1,d4.w)

63

Odp: Rapidus - dyskusja

a tak dla jaj, nowy konfig :D

http://pin.atari.pl/rapidus/IMG_7052.JPG

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

64

Odp: Rapidus - dyskusja

3 rdzeniowe Atari 8 (16?48???) bit - to już wyrobi się z emulacją A1200 z dopałką, co tam jakaś 500ka... :D

65

Odp: Rapidus - dyskusja

to, to już wyrobi na obliczenia co zrobić, by Mars ONE był misją w obie strony, a nie tylko w jedną ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

66

Odp: Rapidus - dyskusja

kto ci vbxe instalowac ?

bo sure not me

Ostatnio edytowany przez lotharek (2014-10-24 21:24:53)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

67

Odp: Rapidus - dyskusja

laborant napisał/a:

... po czym wszyscy wycofali się z zamówienia "R" i przesiedli się na Amigi. :)

albo MISTa ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

68

Odp: Rapidus - dyskusja

Pin napisał/a:

a tak dla jaj, nowy konfig

niezly klaster

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

69

Odp: Rapidus - dyskusja

Koparka BITCOINÓW ?

70

Odp: Rapidus - dyskusja

Zadam pytanie Ala bezrobotny: to ile trzeba mieć rapidusow i czemu dwa nie podłączone nie działają....


Pin a tak poważnie: rapidus nie działa z1mb lotharka?

71

Odp: Rapidus - dyskusja

@Lodzio - ja na szybko, miałem pod ręką kilka drutów z PC po demobilu a był pośpiech ;)

@XXL - ostatnio sześcian cieniowany wypadł z monitora. Spadł i narobił szkód ;) Następnie przekręcił się.

@AS - Domniemam, że działa bo takie informacje są oficjalnie publiczne. Ale czy działa to osobiście nie wiem, bo nie mam U1MB.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

72

Odp: Rapidus - dyskusja

Ja nie mam Ultimate... mam dokładnie te same rozszerzenie co Ty od Lotharka..

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-10-24 23:09:09)

73

Odp: Rapidus - dyskusja

Generalnie działa, tylko z ewentualnym demontażem może być minimalny kłopot z racji na grubość "pinów" ;) Zwykłą odsysarką nie ma opcji.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

74

Odp: Rapidus - dyskusja

Fascynujące. Kanapkowanie jak u amiowiec klasycznych.

Myśleliście już może o atari 65xx NG z całkowicie nową płytą?

75

Odp: Rapidus - dyskusja

Pin napisał/a:

@Lodzio - ja na szybko, miałem pod ręką kilka drutów z PC po demobilu a był pośpiech ;)

.

to wez dokoncz to...

wywal kwarca i wszytsko wokolo niego i podlacz vbxe do freda ( pin 2,3,4)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey