76

Odp: pokrywa

http://www.ppa.pl/forum/amiga/31042/pokrywa

77

Odp: pokrywa

3x 65XE

78

Odp: pokrywa

1 x Atari Falcon
1 x Atari STe
1 x Amiga 1200
1 x C64
1 x Acorn Archimedes 3020

Blissful user Amiga 1200 060 Desktop, Amiga Sam440ep Flex, Atari 130XE, Atari Falcon 030, Acorn Archimedes A3020, C64C, Apple PowerBook G3 500 Pismo, iBook G3 Clamshel, iBook G4, MacBook and more ... more ... powerbook classic
------------------
www.club4a.pl | www.chal.pl

79

Odp: pokrywa

1x atari XE
1x atari STe

moim zdaniem to plastik powinien nieco bronic Atari przed promieniami UV aby tak nie żółkły, da się, czy są takie plastiki?

80

Odp: pokrywa

Secon, póki co będą przezroczyste. Będę starał się o jakiś przyciemniany materiał, ale łatwo nie jest.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

81

Odp: pokrywa

1 x 65XE
1 x STE
1 x Falcon

82

Odp: pokrywa

Na poczatek i o ile nie bedzie masakrycznie drogo:
1 x XE;
1 x XL;
1 x Timex 2048;
1 x STE.

83

Odp: pokrywa

Ze tak wtrace ze swojej strony apropo UV, to kolor plastiku ma slabe znaczenie. Znaczenie ma filtr nalozony jako warstwa na tafli materialu.

84

Odp: pokrywa

1 x XE bo tylko jedno mam.

85

Odp: pokrywa

1 x 65 XE
1 x STE

86

Odp: pokrywa

[OT]
nie/mógł/byś mi wyciąć prostokątnej płytki z plexy?
[/OT]

87

Odp: pokrywa

1 x STE
1 x Amiga1200
1 x XL

Ostatnio edytowany przez pilat23 (2014-10-20 08:36:07)

88

Odp: pokrywa

1 x XE
1 x XL
1 x STE
1 x A1200

89

Odp: pokrywa

Dodatkowo do tego co wcześniej zamówiłem, brałbym jeszcze:

1x 800XL

Sprzęt Atari: 65XE (BOX), 800XL, 1050, XC12 (BOX)

90

Odp: pokrywa

Mały update: wyniki z firmy wyginającej pleksi nie są dla mnie satysfakcjonujące, w tym tygodniu być może uda mi się podjechać do kolejnej firmy - tam wchodzi w grę forma wtryskowa, niestety droga, co spowoduje, że pokrywy, jeśli powstaną, będą do kilku najbardziej popularnych modeli (koszt formy to ok.2500 zł netto). Chyba, że interesuje Was forma crowdfundingu, wtedy nie ma problemu, żeby powstały do czego dusza zapragnie.

Załączam pliki dwóch prototypów z pleksi. Na ostatnim foto zdjęcie pokrywy do A600 z formy wtryskowej.

Post's attachments

Amiga600-pokrywa.jpg 92.31 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

AtariXE-pokrywa1.JPG 719.66 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

AtariXE-pokrywa2.JPG 749.44 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

AtariXE-pokrywa3.JPG 679.37 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

C64II-pokrywa1.JPG 703.58 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

C64II-pokrywa2.JPG 774 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

C64II-pokrywa3.JPG 761.16 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

91

Odp: pokrywa

No te wyginane to rzeczywiście słabe. Ja już bym wolał uszyć u krawcowej coś takiego jak były na A800:
atari800dustCover
Na tym zdjęciu raczej leży na innym sprzęcie, bo na A800 ładnie się opina.
To czekamy na wycenę tych z formy.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2014-10-26 09:35:37)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

92

Odp: pokrywa

Wg. mnie źle dobrana technologia.
Trzeba szukać firmy która potrafi na gorąco tłoczyć i/lub formować podciśnieniowo.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

93

Odp: pokrywa

Willy, teraz będzie właśnie metoda termoformowania próżniowego.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

94

Odp: pokrywa

A mi się podobają. Designerskie - jeśli nie wypali interes z drugim producentem to jestem chętny.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

95

Odp: pokrywa

Straszna kupa
Wytloczki prozniowe na goraco powinny prezentowac sie znacznie ciekawiej

przechodze na tumiwisizm

96

Odp: pokrywa

Candle, no kupa, dlatego nie zamawiam. Szukam dalej. Teraz termoformowanie próżniowe.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

97

Odp: pokrywa

Jezeli slysze o nowej pokrywie na komputer, to mysle raczej o czyms w tym stylu: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=12545

Mogla by byc wykonana z poliweglanu (lexan), z tego materialu robi sie przykladowo karoserie do modeli samochodow RC.
Trzeba by tylko odpowiednio dobrac grubosc aby znalezc zloty srodek pomiedzy latwoscia wykonania, cena, sztywnoscia i trwaloscia.

98

Odp: pokrywa

Ten materiał jest za kruchy, chodziło mi o to, żeby zrobić grubą i solidną pokrywę na lata.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

99

Odp: pokrywa

Nie powiedzialbym ze kruchy. Karoserie w samochodach RC wykonane z Lexanu maja grubość najczesciej ~0.8mm, sa bardzo sztywne i nie pekaja. Co najwyzej moga sie wgiac. Trzeba naprawde duzej sily zeby uszkodzic taka karoserie.

100

Odp: pokrywa

W każdym razie link do pokrywy, który zapodałeś, pokazuje taką cieniutką i kruchą. Miałem takie i nie polecam.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...