Temat: jak przegrać na dyskietkę obrazy gier

Czytam te forum i nigdzie nie znalazłem konkretnej,porządnej odpowiedzi na ww problem. Szlag mnie już trafia jak to przegrac pod Windowsem XP????? Zajeb.. jest program WFDCopy ale gdy jest juz 10 sektorów to nici z nagrania dyskietki. Proszę o wyłożenie kawy na ławę :evil:

2

Odp: jak przegrać na dyskietkę obrazy gier

Proponuje, zebys przeczytal teraz swojego posta i odpowiedzial sobie na pytanie: o co Ci chodzi.... Sprecyzuj na jaka dyskietke chcesz nagrac? Na jakiej stacji (5,25" czy 3,5")? Podlaczonej do Atari czy do PC?

3

Odp: jak przegrać na dyskietkę obrazy gier

Więc :D  Mam emulator Atari ST na PC-cie. Mam sporo obrazów gier w formacie .ST lub .MSA. Uruchomienie tego na emulatorze ST na PC-cie to normalna rzecz. Chciałbym te pliki z rozszerzeniem np.MSA przegrać na dyskietkę 3.5 cala DD włożoną do stacji dysków PC tak abym mógł ją odtworzyć w Atari ST!!!!!!!!! Nadmieniam, że mam Windows Xp bo to ma znaczenie!!!!!!!!!! Chyba jasno napisałem?!

MM: Badger ...

4

Odp: jak przegrać na dyskietkę obrazy gier

Po prostu jakim programem to zrobię bezproblemowo?!?!?!?!?!

MM: Badger ...

5

Odp: jak przegrać na dyskietkę obrazy gier

Kochani :D  Może jestem trochę zielony w tym temacie więc proszę oświeccie mnie bo dla mnie nie jest do śmiechu :twisted:

MM: Badger ...

6

Odp: jak przegrać na dyskietkę obrazy gier

chyba że jest to takie prozaicznbe ze nikomu nie chce sie pisać a z tego co widzę trochę osób już czytało.... cierpliwie czekam na fachową podpowiedz!

MM: Badger ...

7

Odp: jak przegrać na dyskietkę obrazy gier

Oj cos mi sie zdaje, ze doczekasz sie bana od moderatora jak nie przeczytasz regulaminu i sie do niego nie zastosujesz (uzywaj przycisku "zmien"). Pozatym temat ten byl niedawno walkowany wiec przegladnij poprzednie posty to znajdziesz odpowiedz na pytanie.

ślamk!

8

Odp: jak przegrać na dyskietkę obrazy gier

no widać, żeś zielony, trochę, bołkotliwy i wyraźnie nie poczytałeś regulaminu forum.
moderator zaraz zawarczy.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

9

Odp: jak przegrać na dyskietkę obrazy gier

OK więc mam takie pytanko-uruchomiłem MAKEDISK i nic nie mogę w nim wpisać! Mam windows XP. Nie mogę wydać mu żadnych poleceń! Tylko proszę o powagę...

MM: Mushroom, mushroom. Banned. Czy az tak ciezko wpisac: makedisk atari w Google, że aż trzeba co 5 minut pisac posta?

Odp: jak przegrać na dyskietkę obrazy gier

Cześć!!!
Od niedawna mam ste i  też xp na piecu. Pozatym niedawno tez nic nie wiedziałem , najważniejsze to spokój ducha. Ale do rzeczy.
W menu start klikni URUCHOM , jak sie otworzy napisz cmd i naciśnij  enter.
Jesteś w dosie . Załóż sobie np w c: make  - taki folder. Do tegp folderu daj makediska i gry które będziesz przenosił. W oknie dosa napisz C:make /makedisk /write ninia.msa /auto . Pamiętaj o spacji przed każdm ukośnikiem. Program zapyta czy formatować dysk w przypadku gdy format będzie inny od koniecznego.W razie problemów pisz na gg 27 25 881.
        Pozdrawiam wszystkich    RYSIEK_M :D

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

11

Odp: jak przegrać na dyskietkę obrazy gier

cześć
Inna metoda przegrywania obrazów .st na atari st

potrzebne Ci będzie:
- Dos Nawigator dla PC
- MakeST dla ATARI ST
http://atari.lautre.net/download/make_st.zip

Kopiujesz make st na dysk do atari
aby to przegrać sformatuj dysk na 720kb
na pc i skopiuj co trzeba
W dosnawigatorze naciskasz SHIFT+f7
pokarze ci się menu formatowania dyskietek
sformatuj dysk DD na 830kb jak masz dysk hd zaklej otwór taśmą
W options'ie zaznacz Forced Formatting.Następnie na tak sformatowany dysk skopiuj obraz dysku xxx.st do 820kb
Odpal makest na atari włóż dysk z obrazem dysku xxx.st
kliknij na stacje B (OK) klikasz na obraz pliku xxx.st jak posiadasz jedną stacje w st
program wczyta obraz dyskietki do ramu.
musisz mieć więcej niż 1MB w atari aby skopiował do ramu dysk 820kb
jak masz tylko 1MB to zmieści się jedynie obraz dysku do 720kb
następnie zmień dysk w atari nanim będziesz zapisywał to co przegrywasz nciśnij Y
program zapyta się jeszcze czy sformatować docelowy dysk naciskasz Y i(OK)
po formatowaniu rozpakuje ci go na dysk automatycznie.

DosNawigatora moge Ci wysłac na maila
Ps. Do zmiany obrazu dyskietki .MSA na .ST urzyj np. PDragon 
http://mysite.freeserve.com/x3peri_ment … gon125.zip

Pozdrawiam
RaDeK