Temat: Mega ste i dysk SCSI

Mam dysk IBM 9 GB 68pin LDV/SE podłączony za pomocą przejściówki 50/68,i za cholerę Atari go nie widzi.

Ustawiony jest na ID0 ,tryb SE ,terminator power on i nic.

Podłączam go do pceta identycznie jak w Atari i kontroler go widzi i system też.

Czy jest jakaś szansa abym miał go w Atari ??

Ostatnio edytowany przez damianx (2014-12-07 22:27:53)

Odp: Mega ste i dysk SCSI

Ja się na SCSI specjalnie nie znam, ale wydaje mi się że dyski LDV/SE niekoniecznie muszą działać z SCSI2 (inna elektryka).

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Mega ste i dysk SCSI

Sprawdz czy na dysku jest zworka do ustawiania parzystości. Jeśli tak to spróbuj zmienić ustawienia.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

4

Odp: Mega ste i dysk SCSI

bartek030 napisał/a:

Sprawdz czy na dysku jest zworka do ustawiania parzystości. Jeśli tak to spróbuj zmienić ustawienia.

hmmmm nic takiego nie zauważyłem.

5

Odp: Mega ste i dysk SCSI

Zazwyczaj na dyskach IBM jest cały rząd zworek, ściągnij rozpiskę ze strony producenta.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

6

Odp: Mega ste i dysk SCSI

Mała poprawka LVD/SE. Sprawdź też adapter 50/68. Jak masz inny to z nim spróbuj. W MSTe nie sprawdzałem, ale miałem podobny problem z SparcStation 10. Zmieniłem adapter na inny i odpalił. W niektórych adapterach górne 8 bitów "wisi w powietrzu" i stąd problem. Właściwe ustawienie terminatora czasem też pomaga.

7

Odp: Mega ste i dysk SCSI

Sukkor_benoth napisał/a:

Mała poprawka LVD/SE. Sprawdź też adapter 50/68. Jak masz inny to z nim spróbuj. W MSTe nie sprawdzałem, ale miałem podobny problem z SparcStation 10. Zmieniłem adapter na inny i odpalił. W niektórych adapterach górne 8 bitów "wisi w powietrzu" i stąd problem. Właściwe ustawienie terminatora czasem też pomaga.


ok udało się ,odpaliłem wszystkie dyski co miałem 68 pin.
potrzebny jest terminator na końcu taśmy oraz ustawienie disable parity na dysku.