Temat: Propozycja nowego działu - MIST

Cześc,

Ponieważ urządzenie zaczyna być coraz bardziej popularne - co było ładnie widać na SV2k14 - proponuję utworzyć nowy dział na AA pt MIST i do niego wrzucać wszystko na ten temat.

pozdrawiam,

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

Odp: Propozycja nowego działu - MIST

Popieram.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Propozycja nowego działu - MIST

Czy Mist to nie jest emulator?

4

Odp: Propozycja nowego działu - MIST

Nie. To sprzęt. Połączone wewnątrz kostki fpga bloki logiczne tak, że stanowią sobą cpu i całą resztę bebechów ST czy Amigi. Zaleta taka, że połączenia wewnątrz fpga nie są na twardo lutowane tylko wprowadzane "na miękko".

5

Odp: Propozycja nowego działu - MIST

Drama pt. "FPGA vs. emulacja" za 3… 2… 1…

.: miejsce na twoją reklamę :.

Odp: Propozycja nowego działu - MIST

Nie jest istotne czy to jest emulator, symulator czy bombka choinkowa (wiecie, święta idą, nie znalazłem innej metafory ;)). Urządzenie jest ciekawe, rozeszło się szeroko, myślę ża zasługuje na swój własny dział (szczególnie że nie podpada ani pod 8 ani 16 bit, a w bałaganie też bym go nie widział).

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2014-12-08 21:03:50)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Propozycja nowego działu - MIST

czyli emulator, tylko sprzętowy. Według mnie nie należy mnożyć bytów - nie ma działu "VBXE" ani Rapidus :P

Sikor umarł...

8

Odp: Propozycja nowego działu - MIST

VBXE i Rapidus to dodatki do A8. MIST może być i A8 i A16... jak się postarać, to mist może być a8 z vbxe i rapidusem. Dział pt Mist i jemu podobne powinien się znaleźć. Skoro nie wiadomo na którą choinkę dac tę bombkę, to trzeba wyhodować nową choinkę.

A jestem tu teraz dokładnie dlatego że właśnie szukam więcej info na temat mista... jakby było w jednym miejscu, byłoby łatwiej.

9

Odp: Propozycja nowego działu - MIST

Już kiedyś sugerowałem wrzucenie tematów mistowych w jedno miejsce. Mi tam wisi jak to będzie nazwane i w którym dziale, zwłaszcza, że:
"Drama pt. "FPGA vs. emulacja" za 3… 2… 1…"; "czyli emulator, tylko sprzętowy", "VBXE i Rapidus to dodatki"...
Ja proponuję ustąpić ortodoksom i pozostać w dziale "Emulacja - 16/32bit" - nie liczył bym na nowy dział. Więc zamiast teraz szarpać filozoficzne szaty proponuję: w Dziale Emulacja - 16/32bit założyć wątek MIST-dyskusje i się go trzymać. I tyle :-)
EDIT: Można jeszcze ewentualnie ładnie poprosić kierownika o przeniesienie dotychczasowych wątków w to nowo utworzone miejsce.

Ostatnio edytowany przez marekp (2014-12-08 21:14:21)

10

Odp: Propozycja nowego działu - MIST

pik33 napisał/a:

VBXE i Rapidus to dodatki do A8. MIST może być i A8 i A16... jak się postarać, to mist może być a8 z vbxe i rapidusem. Dział pt Mist i jemu podobne powinien się znaleźć. Skoro nie wiadomo na którą choinkę dac tę bombkę, to trzeba wyhodować nową choinkę.

Raczej gałązkę... Może szerzej - dział rozwiązań multiplatformowych. Ruch byłby pewnie większy niż w "Quast Rules", gdzie ostatnia aktywność miała miejsce w styczniu 2008 roku...

11

Odp: Propozycja nowego działu - MIST

marekp napisał/a:

Już kiedyś sugerowałem wrzucenie tematów mistowych w jedno miejsce. Mi tam wisi jak to będzie nazwane i w którym dziale, zwłaszcza, że:
"Drama pt. "FPGA vs. emulacja" za 3… 2… 1…"; "czyli emulator, tylko sprzętowy", "VBXE i Rapidus to dodatki"...
Ja proponuję ustąpić ortodoksom i pozostać w dziale "Emulacja - 16/32bit" - nie liczył bym na nowy dział. Więc zamiast teraz szarpać filozoficzne szaty proponuję: w Dziale Emulacja - 16/32bit założyć wątek MIST-dyskusje i się go trzymać. I tyle :-)
EDIT: Można jeszcze ewentualnie ładnie poprosić kierownika o przeniesienie dotychczasowych wątków w to nowo utworzone miejsce.

Założyłem.

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 53#p196953

Mimo wszystko proszę Kierownika o osobny dział.

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

12

Odp: Propozycja nowego działu - MIST

Też myślę, że nowy dział/poddział byłby lepszy. Jeden wątek szybko stanie się śmietnikiem i trudno będzie znaleźć odpowiedź na konkretne pytanie a chyba o to chodzi na forum.
Ewentualnie można otagować wątki dotyczące mista w dziale emulacja.

Ostatnio edytowany przez Jenot (2014-12-09 08:32:46)

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

13

Odp: Propozycja nowego działu - MIST

Cześć,

W dalszym ciągu lobbuję za założeniem osobnego działu pt. MIST ....

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

14

Odp: Propozycja nowego działu - MIST

W późnych godzinach wieczornych komisja zgodnie stwierdziła, że nowego działu nie będzie, bo nie.

A tak na serio, to liczba tematów dotyczących płyty MIST jest zbyt mała. Poza tym nie jestem przekonany czym tak naprawdę MIST różni się od emulatorów i gdzie miałby występować ten dział - 16bit? 8bit? Proponuję wrócić do tematu, kiedy liczba wątków dot. MIST przekroczy kilkadziesiąt.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.