Temat: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Kochani, oto oficjalny wątek dotyczący kolejnej edycji Silly Venture 2k15. Będzie to już nasze 8-me spotkanie w Gdańsku, lecz z małymi zmianami dotyczącymi m.in. terminu imprezy.

Ponieważ wielu stałych uczestników SV uznało termin letni za bardziej dogodny (w tym ludzie z zagranicy), SV2k15 odbędzie się _prawdopodobnie_ na początku lipca (dokładna data wkrótce). Nie ukrywam też, że okres ten daje większe możliwości organizacyjne i chciałbym je dobrze wykorzystać. O frekwencję martwić się nie musimy, o prace na compo również - jednak te kilka lat pracy nie poszło na marne - SV wyrobiło sobie markę i niektóre grupy zgłaszają się już "z automatu" (mamy zapowiedzi dem od VCS po Jaguara !).

Jednak zmiana terminu to nie wszystko. Prawdopodobnie zmieni się też party-place, a nasze grono zasilą dodatkowo koledzy ze sceny C-64 - którzy w tym roku nie mają swojego commodorowskiego odpowiednika SV w Polsce. Chciałbym tą edycję zadedykować Ś.P. Jackowi Tramielowi - w hołdzie za fantastyczne platformy zarówno spod znaku Atari jak i i Commodore:

http://www.sillyventure.eu/pics/unite!.jpg

Silly Venture 2k15 ma więc szansę stać się szansą na zakopanie historycznych podziałów. Czy to się uda? Zobaczymy. Obecność C-64 na party oznacza, że staje się ona równoprawną platformą w kwestii compo. Poprowadzą je z dużym prawdopodobieństwem koledzy Booker oraz SuperNoise.

Przepowiednia że może dojść do takiego pojednania miała już miejsce na SV2k12 :)

ftp://ftp.untergrund.net/users/ae/party … part_3.mp4

Od razu uprzedzam ewentualne pytanie - SV nie staje się imprezą multi-platformową. Jest imprezą organizowaną przez fanów Atari, a wspólnym spoiwem edycji w roku 2015 jest osoba wspomnianego Ś.P. Jacka Tramiela - stąd dłoń wyciągnięta w kierunku kolegów (i koleżanek) ze sceny C-64.

Wszelka pomoc związana z tym wydarzeniem - bardzo mile widziana i pożądana. Nieco ponad pół roku to bardzo mało czasu (zwykle przygotowywanie SV zajmuje mi ok. 10 miesięcy do dnia party).

Za każdy gest w tym kierunku - z góry dziękuję.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2015-04-13 14:41:35)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

2

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Jeżeli mogę w czym pomóC=  . Daj znać. :)

3

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Pozdrawiam Gdańsk, jak się wybiorę - jadę do Głuchołaz. Związane z wcześniejszymi postami i z wpier..em się w terminy innych. Gratuluje rozwalenia sceny.

Sikor umarł...

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

\o/

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Świetna wiadomość :) Ja oferuję swoją skromną w miarę możliwości pomoc, którą już zadeklarowałem.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

6

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Już odliczam dni

.

7

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

zajebiscie! w końcu bedzie cieplej ! Grey'u Ty wiesz w czym moge pomoc :) jestem gotowy!

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

8

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Oczywiście- zgłaszam swój udział w pełnej rozciągłości.

Lotharek! Śliwkowa na cieplo? ;-))

9

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Piękna sprawa!

10

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Deklaruję wsparcie i pomoc.
Zrobię edycję metalowych dyskietek 5,25 na nagrody dla A8 - pretendenci, szykujcie transport do domu...
Skoro jest to oficjalny wątek to:
1. Myślę że jak najszybciej trzeba było by, przynajmniej ja proszę, ogarnąć dokładny termin - dużo wcześniej muszę dać znać właścicielowi panderozy do której wybieram się ze swoją armią.
2. Mam pytanie dotyczące formatu prezentacji  : czy możemy spróbować odtwarzania prac z cyfrowych kopii zapisu dźwięku/obrazu podczas konkursów? Mogę pomóc w przetwarzaniu produkcji do formatu video/audio, tak aby nie różniły się od siebie pod względem jakości/kompresji - wszystkie będą zgrane na jednym sprzęcie, przy użyciu jednych ustawień.
Mam człowieka który zajmuję się profesjonalnie obróbką materiału video (nie, nie kręci wesel). To wiązało by się ze skróceniem deadline-u o parę dni.
pozdr
Bachoo

11

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

bachoo napisał/a:

Mam człowieka który zajmuję się profesjonalnie obróbką materiału video (nie, nie kręci wesel)

Komunie tylko? :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

12

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

jeśli potrzebna pomoc to mogę się zdeklarować
tym chętniej że pojawił się znaczek C=
pozdr
J.

13

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Nie, specjalizuje się w porodach rodzinnych. Idąc dalej - takie rozwiązanie (wcześniejszy dostęp do kopii cyfrowych prac)  mogło by również umożliwić stworzenie systemu na którym zawarte były by wszystkie prace, powiązanej z systemem elektronicznego głosowania (SVKW). Uruchomiona była by po prezentacji na big scrnie, aby nie zacierać efektu dużego ekranu. I przez dzień była by możliwość głosowania w systemie (login do systemu wydawany razem z biletem wstępu na party). ScienceFiction? Wiem że tym pomysłom można zarzucić że "zabijają" poczochranego ducha typowego party. Ale trzeba się zastanowić co wolimy, czy szybkość i sprawność przeprowadzenia kompotów, czy coraz większe (i nie możliwe do ogarnięcia przez gigantyczną ilość prac) problemy natury technicznej, nie zależne od Organizatora
pozdr
Bachoo

Ostatnio edytowany przez bachoo (2014-12-19 09:39:28)

14

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

jeśli potrzebna pomoc to mogę się zdeklarować
tym chętniej że pojawił się znaczek C=
pozdr
J.
PS
nie licząc oczywiście produkcji na obie platformy

Ostatnio edytowany przez jok (2014-12-19 09:33:06)

15

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Łał fajnie będę miał blisko.....
To jedyny plus....
A jarają się narazie tutejsi....

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Rewelacja, jak mogę w czymś pomóc - daj znać! Oczywiście w kwestii nagród możesz na mnie liczyć jak zwykle.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

17

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

YES !!

Super.

Na tyle ile to mozliwe z daleka, oferuje opczywiscie swoja pomoc.

@stryker: nie badz malkontentem :D

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

18

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Zajebioza , malo casu kruca bomba malo casu ;)
Trzeba jakis uber hardware prdzekt wykombinowac :D

19

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Termin faktycznie znacznie lepszy niż robienie czegoś w samej końcówce roku, co niektórym może nie pasować z różnych przyczyn. :|
Jak jeszcze będą kompetyszyn o ludzkiej porze, w odpowiedniej sali/plenerze a do tego bonusowo koncert np. Dubmood'a, nie mowiąc o miłej pogodzie to zlot może być MEGA. :)

Ostatnio edytowany przez Dracon (2014-12-19 11:43:39)

20

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

@Bachoo: jestem jak najbardziej za. kiedyś zresztą dość mocno optował za tym Konop i chyba Rastan. dodatkowo przydałoby się opracować plansze z informacjami o danej pracy. Musimy to przedyskutować na jakimś "zamkniętym" spotkaniu ;)

@Dubmood: dobry pomysł :) kiedyś ktoś mnie już pytał o niego... może właśnie Ty?

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

21

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Na pewno plansze - tak jak to robią na revision. O wiele lepiej i wygodniej niż ustne zapowiedzi, które można przeoczyć ktoś może się pomylić a tak wjeżdża plansza: Kategoria - Praca numer i inne. W dwóch albo i lepiej - przygotowane wczesniej mogą być w 3 czy 4 językach.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

22

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Damy radę. Najwyżej jak nie wyjdzie w grudniu zrobimy dogrywkę :D

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

23

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Ale jaja

.

24

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

nie lubie spoconych bab i cieplego piwa... ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

25

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

A ja tam wolę lato:
bo wolę ciepłą salę i zimną wódkę
niż zimną salę i ciepłe piwo :P

Ostatnio edytowany przez Hospes (2014-12-19 13:39:36)

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!