151

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Witam, z tej strony Odyn/Vulture Design^Dream^TX, na scenie C64 głównie grafik CSDB, czasem również współorganizator
Silesia Party. Bardzo podoba mi się rzeczowość Grey'a, i jego pozytywna reakcja z wyciągnięciem 'pomocnej' ręki
dla braci ze sceny komodorowskiej, naprawdę szacunek w moich oczach. Fajnie, że będzie można spotkać się we wspólnym gronie. Party jest invite only - i to jest bardzo dobry pomysł. Podczas tych trzech lat, kiedy współorganizowałem SP, owszem zdarzały się jakieś małe 'sytuacje', ale były to marginalne incydenty, jak to przy imprezach masowych z alkoholem bywa, i staraliśmy się, aby duszone były one w zarodku. Jestem pozytywnie nastawiony do pomysłu wspólnego party, i tak jak pisał Wacek - nie mamy już po 15-ście lat,  kiedy intoksykacja alkoholowa i dissowanie 'świadczyło' o byciu 'cool'. Pozdrawiam i doceniam gest.

Trochę C64 stuffu, mega starego i nowszego:

https://www.youtube.com/watch?v=9SRRTgo-LWA
https://www.youtube.com/watch?v=Wz1WOrsLeAs
https://www.youtube.com/watch?v=Q8AxdPe00vM
https://www.youtube.com/watch?v=jX0UgvgBuQc
https://www.youtube.com/watch?v=K6BRuKY56_s

Ostatnio edytowany przez odyn (2014-12-21 12:52:24)

152

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Comaland/Oxyron to najładniejsze demo na C64, które dotąd miałem okazję oglądać. Bardzo miło się to ogląda. :)

Nie bardzo kumam o co właściwie chodzi w tutejszej dyskusji Kisiela z Wackiem i innymi, ale może to nie tak istotne i nie będzie rzutowało na sam przebieg planowanej wspólnej imprezy... ;)

Ostatnio edytowany przez Dracon (2014-12-21 14:03:01)

153

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

hmmm. ... my na Lotharka już nie spoglądamy... my jesteśmy wpatrzeni...jak w święty obrazek :))

.

154

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Ja tam jakos srednio widze swiety obrazek jak Lodzio dzierzy Gruba pszczole lololol

155

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Gruba pszczoła to jest to!

156

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

hehe tez tak zawsze mowie dopuki drugiej butelki nie konczymy ;P

157

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

kenji00 napisał/a:
sebaloz napisał/a:

Na waszym miejscu balbym sie przyjazdu graficzki ze sceny c64 o ksywie Jessika. Moze przyjechac z kolegami z Desire. Na Revision 2013 dostala bana za uprawianie publicznie seksu na stoliku organizatorow. A tak wyglada Jessika :)

Taką to sam bym chętnie zbanował :D

... no wreszcie. Zaczynamy mówić o ważnych rzeczach :D

158

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

drygol napisał/a:

hehe tez tak zawsze mowie dopuki drugiej butelki nie konczymy ;P

... drugiej? Ja nigdy nie mogę zapamiętać drugiej. Pod koniec pierwszej mam zwarcie :P

159

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

johny73 napisał/a:
drygol napisał/a:

hehe tez tak zawsze mowie dopuki drugiej butelki nie konczymy ;P

... drugiej? Ja nigdy nie mogę zapamiętać drugiej. Pod koniec pierwszej mam zwarcie :P

No ale powiedzcie - czym by bylo party bez Lotharka i smakowego napitku? ;)

160

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

jak to czym ? bylo by party na kotrym obejzal bym kompoty w calosci :D a nie ze zawsze w kacie zawieniety hahaha :D

161

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Pić przez całe kompoty, to trzeba umieć. Zainteresowanych kursem i dyplomem zapraszam na priv ;)

Dobra, nic nie piszcie :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

162

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

No jeżeli jedna kolejka na prodka to można faktycznie szybko skonać ;P
Ja dotrwałem do końca 8-Bit...

163

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

sachy napisał/a:
johny73 napisał/a:

... drugiej? Ja nigdy nie mogę zapamiętać drugiej. Pod koniec pierwszej mam zwarcie :P

No ale powiedzcie - czym by bylo party bez Lotharka i smakowego napitku? ;)

....... nie było by tak fajnie, kolorowo! Tylko Lotharkowe miody potrafią szybko i skutecznie doprowadzić do stanu kiedy spotykają się ze sobą dwa światy ten świadomy i ten podświadomy. Ja bardzo szybko wtedy przenoszę się do tego drugiego  :D

164

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Fajnie że Bachoo zapytał o dobre produkcje na C-64, bo na tym głównie powinniśmy się skupić. Ja mam słabość do tego dema:

http://content.pouet.net/files/screenshots/00024/00024466.png

https://www.youtube.com/watch?v=g8bRtlPl-fI&feature=youtu.be

Poprosiłem Dely'ego aby wrzucił dialogi pomiędzy Kisielem a Wackee do bałaganu, bo, naprawdę, coś takiego nie powinno się nigdy znaleźć w tym wątku. Wyszedłem z propozycją w dobrej wierze. A tu taki kwas.

wacke/aris napisał/a:

Grey. Przeczytałem Twojego posta i załamałem ręce. Widzę że Kisiel bardzo skutecznie Cię wystraszył. Szkoda, tego się właśnie obawiałem i po to zacząłem tu pisać.

W pierwszym momencie byłem po prostu zszokowany. Zresztą nie tylko ja. Post Kisiela niczemu się nie przysłużył, a jeśli faktycznie pisany był w dobrej wierze - mógł być wysłany do mnie jako PM. Zastanawiałem się poważnie czy nie wycofać się ze swojej propozycji, bo nie chciałem nikomu wchodzić w paradę, ale widzę, że sytuacja się w końcu ustabilizowała i Wasza ekipa zwiera szeregi - super ! Kiedyś starałem się udzielić Wam kilku rad na forum odnośnie "integracji środowiska", ale zamiast tego postanowiłem Was zaprosić. I myślę, że tak będzie najlepiej. Jeśli uda mi się choć częściowo ożywić scenę C-64 w Polsce, będę uznawał to za wielki sukces - być może pójdzie w świat sygnał, że scena C-64 w naszym kraju żyje i będą kolejne imprezy już stricte dla Waszej platformy.

Kisiel/Icon napisał/a:

Co do organizacji party Atari z C64 "na plaży" ja tego nie widzę smile Ok, szkoła w lato przy tej ilości ludzi to masarnia już teraz przy tych 200+ to było słabo na kompo, siedziałem w przejściu, a była zima więc perspektywa moczenia w morzu jest super ale np. gdzie mam postawić sprzęt ? prąd ? itd. Namiot ?

@Kisiel: wątek związany z plażą nie dotyczył CAŁOŚCI imprezy. Miał to być jeden z punktów programu, wypad w któryś dzień na piwko, rybkę i oglądanie dem na plaży ok. 2-3 godzin na big-screenie :) taki chill-out pomiędzy.

I na koniec jeszcze jedna ciekawostka... Dostaję maile od sceny ZX Spectrum (nie tylko z Polski!). Jak się możecie domyślać pytanie jest jedno - czy rozważam udział także tej części sceny z SV. Nie jest to mój pomysł, a samych zainteresowanych, więc pytanie kieruję do Was - kolegów ze sceny Atari i C-64 - co Wy na to?

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2014-12-21 23:01:55)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

165

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Połączenie byłoby fajne ale... czy w przypadku komputerów 8-bitowych musiałyby być oddzielnie przeprowadzane demo compo? Możliwości tych komputerów są porównywalne, więc można by było po prostu zrobić 8-bitowe demo compo i wrzucić wszystko do jednego worka.

Piszę o tym datego, że przeraża mnie wizja compotów ciągnących się przez 24 godziny non-stop. :)

166

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

grey/msb napisał/a:

I na koniec jeszcze jedna ciekawostka... Dostaję maile od sceny ZX Spectrum (nie tylko z Polski!). Jak się możecie domyślać pytanie jest jedno - czy rozważam udział także tej części sceny z SV. Nie jest to mój pomysł, a samych zainteresowanych, więc pytanie kieruję do Was - kolegów ze sceny Atari i C-64 - co Wy na to?

Moje zdanie znasz :) Pomogę w każdym możliwym wymiarze. Reszta do obgadania niebawem.

Pozdro!

167

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Pomysl, ze Spectrumem spoko. Bedzie opcja multi-8bit konkurencyjna dla Forevera.

168

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

No właśnie czekałem na nawiązanie do Forevera. Moim zdaniem czym innym jest dołączenie C64, a czym innym rozszerzenie tego na jeszcze inne platformy. Dualizm jest jednak zupełnie inną jakością od pluralizmu i moim zdaniem na tym powinniśmy poprzestać. Charakter imprezy się rozwodni, a i organizacyjnie może się to stać mocno skomplikowane. Z tego co wiem, Spectrum ma otwartą opcję na Wapniaku.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

169

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

@Lewis: tyle że ja do nikogo nie pisałem w tej sprawie, a ludzie ze sceny Speca. I (szczerze mówiąc) nie bardzo widzę takie połączenie, bo o ile powód zaproszenia kolegów ze sceny C-64 w 2015 roku łatwo wytłumaczyć, o tyle ZX Spectrum już nie bardzo.

Czekam na kolejne opinie...

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

170

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

No tak, ale zwarzajac na fakt, ze od kilku lat prawie nikt z Polski nie jezdzi na Forevera....

171

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

... to warto zadać pytanie - dlaczego :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

172

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

lewiS napisał/a:

Pomysl, ze Spectrumem spoko. Bedzie opcja multi-8bit konkurencyjna dla Forevera.

To chyba nie chodzi o konkurencję i odbieranie komukolwiek - czegokolwiek. Ja widzę to raczej jako dużą integrację środowiska. Twórzej sceny zostało bardzo mało w PL i gdyby była jakaś impreza jednocząca raz w roku wszystkie środowiska - mielibyśmy "produkt eksportowy" a i polska scena byłaby wysoce rozpoznawalna dzięki temu. Przynajmniej ja tak to odbieram, ale też rozumiem wszystkie głosy przeciw...

173

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Poniewaz zmiana miejscowki na Horna Suce mocno wplynela na wszelkie potrzebne do zycia partowicza amenities, typu sklep czynny dluzej niz 3 godziny dziennie czy jakakolwiek jadlodajnia, w ktorej po obsluzeniu 20 osob nie konczy sie jedzenie.

Edit:
Sachy: moj glos nie jest glosem przeciw. Moze zle uzylem tutaj slowa konkurencja. Mowiac, ze Polacy nie jezdza na Forevera, mialem na mysli to, ze SV mogloby byc takim lepszym Foreverem (w sensie multi-8bit) jesli bylyby wszystkie 3 platformy. Przypominam tez, ze Forever hostuje ludzi z Amstradami i innymi wynalazkami, wiec? Moze w ogole pojechac po calosci?

174

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Wieczor - lepiej nie rozwijajcie tego tematu, póki nie śmierdzi na forum jeszcze bardziej ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

175

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Może podobieństw nie zbyt dużo, ale Sir Clive byłby zachwycony Devils Show

http://img.over-blog.com/397x312/0/01/53/72/divers6/clive-sinclair-sex.png