Temat: [K] zasilacz do C-64

Pytam tutaj, bo lepiej najpierw wśród swoich, być może ktoś posiada wraży osprzęt ;)
Mój zasilacz od komody ma problem z 9V, chętnie kupię któryś spośród dwóch typów od lewej:
http://jope.fi/cbm/cbm/c64psu.jpg

W stanie BDB, w pełni sprawny.

2

Odp: [K] zasilacz do C-64

W torze 9V tam się nie ma co popsuć, jakie masz objawy ?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

3

Odp: [K] zasilacz do C-64

A bezpiecznik Ci się nie przepalił na płycie komcia? On tam odcina 9V właśnie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: [K] zasilacz do C-64

Nie, w moim nie kontaktuje kabel gdzieś na wyjściu z zasilacza i raz mam 9V, a raz nie mam, czyli raz SID gra, a raz nie - pomaga poruszanie czasem ;) A że ten zasilacz (nowego typu, jak ten w środku na zdjęciu) jest raczej klejony, to nie bardzo widzę sens ingerencji...

Ostatnio edytowany przez Jacques (2015-01-08 16:23:21)

5

Odp: [K] zasilacz do C-64

A jesteś pewien, że to nie złącze na płycie C=? One po tylu latach lubią złapać "zimny lut". Sprawdź dla pewności na innym egzemplarzu.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: [K] zasilacz do C-64

Dzięki za sugestię, sprawdzę jeszcze.

7

Odp: [K] zasilacz do C-64

Nie łączy jak ruszasz kablem przy wtyczce ? Może wystarczy skrócić kabel i założyć nową wtyczkę ? Wtyczka kosztuje z 5 zeta a zasilacz kilkadziesiąt. Kupując na allegro 50/50 że kupisz z niedziałąjącym 9v.

I am operator of my pocket calculator

8

Odp: [K] zasilacz do C-64

Nie, tak jak napisałem wcześniej, mam wrażenie, że nie kontaktuje kabel na wyjściu z zasilacza, czyli przy samym zasilaczu ten, który już dalej idzie do kompa. Ale muszę jeszcze tym trochę poruszać i sprawdzić, teraz jak na złość cały czas mam to 9V ;)

9

Odp: [K] zasilacz do C-64

Podlacz woltomierz i powygiaj kabel. Tylko zwarcia przy okazji nie zrob.

10

Odp: [K] zasilacz do C-64

Już nie trzeba. Ruszając kabel przy zasilaczu byłem w stanie wymusić odcięcie i powrót 9V, czyli tam jest jakieś przerwanie i w sumie rzecz estetycznie nienaprawialna za bardzo w tym typie zasilacza.
Oferta kupna aktualna ;)

11

Odp: [K] zasilacz do C-64

Sorry nie doczytałem . Ja bym zlokalizował miejsce uszkodzenia kabla i spróbował je wyciąć. Pamiętam ze jak kupowałem na allegro zasilacz to trafiłem dopiero za drugim razem na taki ze sprawną linią 9V, kumpel miał tak samo - drugi kupiony był ok.
Z zasilaczami do stacji 1541 II jeszcze gorzej było - bo z wiekiem coś dziwnego im się dzieje i chyba wszystkie padają z czasem.

I am operator of my pocket calculator

12

Odp: [K] zasilacz do C-64

Zlokalizowanie nie jest proste, bo zasilacz jest klejony i nie da się (chyba) tego sensownie rozebrać. Nie kontaktuje w miejscu gdzie jest to gumowe zabezpieczenie/zgrubienie na wyjściu z zasilacza, więc każda rzeźba będzie wyglądać... Jak straszna rzeźba, a i tak nie kontaktujący fragment przewodu może być już w środku i wtedy dupa ;)