1

Temat: Atari St High-color video player Ppera/BlaBLa

Od jakiegoś czasu walczę, aby uruchomić u siebie ten player i rozkoszować się jego dobrodziejstwami...

Niestety, do dzisiaj (pomimo przetestowania 5 różnistych kart SD) nie udało mi się uzyskać transferu z Usatana na wymaganym poziomie 1100 KB/s. Mój najlepszy wynik - ok. 970 KB/s...

Pytania:
1) Czy komuś udało się to płynnie odtwarzać (uzyskać niezbędny transfer)?
2) Czy moim problemem może być model Ustatana (mam made by Zaxon) bądź typ partycji (mam TOS/DOS)?
3) czy ktoś mógłby użyczyć kartę SD, na której player działa, abym przetestował swojego Usatana i wykluczył potencjalne wąskie gardło?

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

Odp: Atari St High-color video player Ppera/BlaBLa

1) nie próbowałem
2) nie powinno to mieć znaczenia
3) ja nie

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Atari St High-color video player Ppera/BlaBLa

hej Bart,

1) mi się udało na STe ale nie z US tylko z IDE które mam w komputerze, transfer mam dwa razy większy niż Ty (ok. 2 MB/s) ale coś mi tnie delikatnie, może dlatego że mam FastRam a "sztywno", nie mogę wyłączyć a za FLAGownie go (wyłączenie) nie daje żadnego efektu.
Długo nad tym nie siadałem, ale jestem pewien że płynnie będzie działać jak przysiądę :)

ps za jakiś czas (nieokreślony w tym momencie ;) będę miał US to przetestuję

2) jaj mam kartę CF - mogę zrobić image jak chcesz, ale Tobie chodzi o samą kartę? to nie mam :)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

4

Odp: Atari St High-color video player Ppera/BlaBLa

Testowałem ten player z HDdriver z partycją BGM oraz z darmowym sterownikiem PPery. W obu przypadkach miałem za niski transfer - coś koło700kB.

nie wiem jaką przepustowość ma USatan, wiem tylko że ACSI ma max 2MB/s
Planuję sprawdzić to na dobrej karcie SD i kupnym sterowniku PPery

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: Atari St High-color video player Ppera/BlaBLa

Nie sprawdzałem tego, jakoś mnie to nie interesowało, może się dziś pobawię, ale wszystko chyba jest objaśnione w pliku "P158DR.TXT".

Zdaje się, że tam stoi, że nie jest ważny tylko transfer, ale również czas dostępu.
Dalej, wg autora najlepsze urządzenie to Ultrasatan, ale nie każda karta SD się nadaje (parametry).
Dalej, KONIECZNIE zaleca defragmentację partycji z plikiem AV.
Dalej jeszcze pisze o dodatkowych ograniczeniach:

This first release is for ACSI target 0 only, and AV file
must be located in first 1GB of drive (card)
- so in one
of first 2 partitions. AHDI type or TOS/DOS partition is
needed.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

6

Odp: Atari St High-color video player Ppera/BlaBLa

Wielkie dzięki wszystkim za info i podzielenie się własnymi doświadczeniami.

Piter - zależy mi na fizycznej karcie SD, która na 100% na czyimś US osiąga wymagany transfer.

erOS - niestety, cały szkopuł w tym, że starałem się spełniać wszelkie wymagania autora tego pliku .txt (oraz innych równoległych instrukcji) i jakoś dalej za diabła wymagany transfer nie jest dla mnie osiągalny; tak więc albo:
1)  mam pecha do kart,
2) coś mi umknęło - jakiś detal w przygotowywaniu karty,
3) mój Usatan jest felerny,
4) generalnie tylko Putnikowi się udało!

Spróbuj proszę u Ciebie i napisz co i jak...

Ja walczę na pełnym HDDriver 8.x.

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

7

Odp: Atari St High-color video player Ppera/BlaBLa

bart napisał/a:

Mój najlepszy wynik - ok. 970 KB/s...

Atari ASCI (Accelerated Mode) zaznaczone w HDDriverze?

Drone działa ?

Ostatnio edytowany przez bartek030 (2015-01-18 23:52:55)

Post's attachments

atari asci.jpg 48.39 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

8

Odp: Atari St High-color video player Ppera/BlaBLa

ja próbowałem jakiś AV player dla STe - teraz nie pamiętam jaki. I problem był inny, bo taki transfer to nie problem na kontrolerze ICD i sterach z tejże firmy - mi wychodziło około 1100KB/s. Problemem było, że filmy się zacinały po kilku sekundach i następowała zwiecha. Pytałem kilka razy na forum o co kaman i nikt nic nie potrafił w temacie konstruktywnego dodać ;)

Teraz, to nawet nie wiem jaki to program był, bo się wku r_ *wiłem i skasowałem to wraz ze wszystkimi materiałami audio-wizualnymi. Zapytam YerzmYeYa, bo to chyba od niego miałem.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Atari St High-color video player Ppera/BlaBLa

Ja tylko tak na marginesie wspomnę, że defragmentacja kart pamięci to ZŁO bardzo skracające żywotność karty.

10

Odp: Atari St High-color video player Ppera/BlaBLa

Ok, właśnie jestem po szybkich testach. Na maszynie 1040STE, 4 MB, TOS 2.06DE, Ultrasatan od Lotharka.
Na razie sprawdziłem 3 karty (2GB GOODRAM, Toshiba 1GB, i jakiś 1GB MyFlash Turbo x150)
sprawdzane pod driverem ICD 6.5.5  i pod darmowym Putnikiem.
W obu przypadkach dupa, rwie, że hej :> Transferów nie liczyłem, może później chociaż nie wiem czy jest po co.
Zostały mi też do przetestowania 2 karty 2 GB Kingstone i 8GB Sandisk, ale nie jestem optymistą :)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.