51

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Piguła/Shpoon napisał/a:

Na ST nigdy sceny w Polsce nie było... chyba, że jako produkcje scenowe zaliczasz demo-scrolle.

No cóż, Piguła nawypisywał bzdury i chyba tylko Sqward to próbował sprostować, ale postanowiłem to jakoś usystematyzować. Poniżej listy polskich grup STkowych oraz ich produkcji. Jeżeli coś pokręciłem albo ktoś wie coś więcej proszę o odpowiednie uwagi :)

====================
Grupy pierwszej połowy lat '90:
====================

- The Supervisors/TSV (Jack, Ralph Rudzki)
- Quant (Charlie, Peter, Vat)
- SFJ/Star Force Jupiter (PIT, Miki, Batdan)
- ST(e) FAN Crew (Softman/Wizard Maker, Kijop, Banzai)
- R.M.D. (Roman, Marek, Darek)
- Diamonds (?)
- Immortals (Michał,?)
- The Enigma (Dr. Raf, ?)
- Dragons Software (Kamil/Meverick, ?)
- The Cyber Skaters Crew (Marchew)
- Stage (Biker, Mbar) (?)
- Army Of Darkness (Budrys I, Mr. Larry/Larus, Gal)
- The Teeth Shackers (Marchew, Mr. Byte, Rademenes, Rosomak, STrych, Mr. Wrobel)
- Warriors of Darkness (Zero, Nemesis, RFR)
- Illusions (Biker, Hektor, Nemesis, Nop, RFR, Supleon, Deuce, Zero)
- Acid Team (Acid Maker, Mr. Wrobel)
- Ramsess Soft (Ramsess, Orby)
- The Rebeliants (Ramsess, Dr.Piotr, Simon, Acid, T2, Joa, Orby, zombie)
- QuaST Club (Dick > Van Eijk)
- QuaST Team (Rick/Dick, Graf)
- T.T.O.T.P (Costek, Kwadrat, Uras, Contrast, Van Eijk)
- T.F.T.E/Team From The East (The Bird, Mr.Byte, STrych, LoveSpy, STeel, Bilbo, Arcim)
- STEK CREW (Paskud, Muro, JAO, BCA, JAD, Markiz, TL Soft)
- ZoKathRa (S.B. Axel, Yoyo)
- LST (Wachu, MBR, Biger)
- Luzak Team (Graf, ModeST, Wachu, Vat, Latifah, Prodiz)
- The Votion (Costek, Bed Arrow/Grey, Hamtech/Sir Chriss/Hospes, Uras)
- Gedeon (Maxland, Doro, Maestro/Seabrush, Gregfeel)
- X-Ray Team (Adamsky, Riot, Bader, Marcus)
- O.K. Crew (ZYP, ?)

- The WATCH/"We Are The CHampions" - Unia 2 grup: TFTE  i  TTS
oraz koderzy, samotni strzelcy lub nie zachowało się w pamięci w jakich grupach byli:  Exon i Mig-29.

==================
Grupy drugiej połowy lat '90:
==================

- The New Wave Team (Revanger, Pete)
- CoL (Adamsky, Riot, Loki)
- Mindwar Inc. (Adamsky, Riot, Marcus)
- Prestige (Adamsky/Kaid, Vulgar)
- Syntax (Yoyo, Klocek)
- Shadows Team (Raster, Stocker, Eddie)
- CNF/Confusions (Immortal, Martin, Maskotka, Meverick, Mr.God, Raster, Seabrush, Spiryt/Yahoo/Ooze, Sqward, Toovey, Vulgar)
- Cobra (Chris, Eros, Legwan, Martin, MacGyver, Mayonez, Riven, Winio, Vulgar)
- Mystic Bytes (Grey, MdM, Moonwalker, Modred, Riven, Robert, Seabrush, Simon King, Spider, Sqward, Dr. Max, Sector, Vulgar, XTD, Wachu)
- Whelpz (Eros, MacGyver, Mayonez)
- Underground (Eros, Klocek, Black Death, l.c.)
- Rasero Team (Butter, Motorol, Agent Molder, Stereo, Colorofon, Tuneloo)
- Jaguar Club (Gustaw, Rafael)
- WRC (DaCK/RedPixel, Mr.Putt)

============
Grupy XXI wieku ;)
============

- Lamers (AdamK, Alias, At0m, Drygol, Gepard, MKM, Shexbeer, V0yager, VLX, Wieczór, XTD)
- MEC (Bober, Dhor)
- ChenThread (asie, Axoi, GreaseMonkey)
- Ambrozja and Ambrozy


======================
Polskie grupy i ich produkcje na ST:
======================

- Quant (Onslaught Cracktro, The Yello Mix Demo, Love Spy, Aurora 1917 Demo)
- Star Force Jupiter (SFJ Demo 3, SFJ Demo 2, SFJ Demo 1)
- Dragons Software (Zoom Demo)
- Warriors of Darkness (Magnum Mag 0, Magnum Mag 1)
- Illusions (Illusions Slideshow, Magnum Mag 2, Magnum Mag 3)
- The Supervisors/TSV (Three D-Balls Demo, Soundtracker Disk 2.0 intro, No Blitter Demo, 101 Phraqtals Show, Gigascroll Demo, Spectrum 512 Slideshow, Coming Back After 15 Years intro)
- Acid Team (Dragonnels Demo, Black and White Demo, Lots Of Dots)
- QuaST Club (The VOICE OF QUAST & QuaST Mag, Van Eijk Intro, Quast Club Intro, Eijktro, Van Eijk Colection Demo)
- The Teeth Shackers (Rademenes Demo Blues, Yo! This is who we are, VBL, Urban Discipline, The Marchew's Contribution for Voice Mag)
- T.T.O.T.P (TTOTP Demo, Soft Demo, Jerry's Shitty Intro)
- T.F.T.E (The Voice Dysk Mag, intra: The Greetings Screen, Twisting In The Rain, Learning To Fly, Bye Demo, What A Fuckin' Mess)
- STEK CREW (Stek Magazyn)
- ZoKathRa (Alive, Dentro for Orneta Party '94, Millions of Dead Chips Demo, ZoKathRa intro for QuaST Mag#7)
- Ramsess Soft & The Rebeliants (kilka intr i kilkadziesiąt cracktr)
- LST (Kilka Rysunkow W16 Kolorach, Half Year Ago I Did Not Know What It Is Assembler, Spheres or Impossible or DSP demo, Alternate Chrome Demo, 3D Bobs Demo)
- ZYP (Vector Screen, List Disk, Demo, Vball, Intro Disk No. 0 Intro)
- Mig-29 (Dwnunastu gniewnych ludzi)
- Rafal Kawecki (D.C.K.)
- The Votion (kilka intr, The Votion Scroll, 1 demo)
- Luzak Team (Insomnnia Demo)
- VAT (Big Shit Dendro)
- Exon (interka np. pierwszy w PL fullscreenowy zoom-rotator, Nowe Demko, Exon Musicdemo)
- Wachu (kilka intr)
- ST(e) FAN Crew (Fantasy, Ball's Demo, Swenty Cola Demo, Hallo Babciu, Pink Demo)
- X-Ray Team (Echo magazine)
- Syntax (Solar System, Sometimes bumblebee flies higher than falcon, Reanimation, We love mr gouraud!, Player mag #2 intro, Player mag, Underground vs Syntax Mag)
- CNF (Confusions intro, Amblery Slideshow, Amok Demo, Filler mag)
- Cobra (Awaken (Preview))
- Mystic Bytes (Back To Oldschool, Wake Up, Electro Illuminations, Breath)
- Underground (Underground vs Syntax Mag)
- Rasero Team (kilka fejkowych dem i intr, Nasz Dzemik mag)
- WRC (Techno demo)
- Lamers (Satan Stole My Atari, Takeover, FirSTro)
- MEC (Unglobal, Uncomplicated, Unheart (game), Unbeatable, Unreversable)
- ChenThread (Cheqular)
- Ambrozja and Ambrozy (Mój stary)

Ostatnio edytowany przez erOS (2016-12-21 21:13:38)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

52

Odp: Scena 16/32bit is dead???

hmmm. ... czyli to 17 dem przez 25 lat?

Nie klasyfikowałbym tego zjawiska jako renesans sceny ST ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

53

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Pin, nie trolluj i tutaj. Nie chodziło o ilość, zresztą z ST sceny żarty robili sobie i sami STkowcy. Bardziej o opinię, że nie były to jedynie scrolle :> I o zebranie w jednym miejscu wiedzy na temat grup i produkcji. I nikt nie stawia tezy o jakimkolwiek renesansie, więc tym bardziej nie rozumiem twoich słów. Nie trolluj.

Ostatnio edytowany przez erOS (2015-02-22 23:53:06)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

Odp: Scena 16/32bit is dead???

No właśnie - bez trolowania. :) Panowie. Zaczyna mi się marzyć polskie demko A.D. 2015... :)

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Niezła pamięć. Moja zawodzi ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

56

Odp: Scena 16/32bit is dead???

erOS napisał/a:

No cóż, Piguła nawypisywał bzdury i chyba tylko Sqward to próbował sprostować

erOS - nie bądźmy już tacy drobiazgowi, mój post na przestrzeni ostatnich 6 lat mocno się zdeaktualizował - dzisiaj już tak bym nie napisał. (Na 16bit za sprawą nowych rozszerzeń (ultrasatan, satan, floppy emulator), zaczęły pojawiać się naprawdę fajne produkcje).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

57

Odp: Scena 16/32bit is dead???

@Piguła: cieszę się, że zmieniłeś zdanie. Hmm kłócić się wszak nie będziemy, ale trochę drobiazgowości nie zaszkodzi, jak to mówią "prawda was wyzwoli" ;) Bo polskie produkcje bez scrolli to nie tylko okres ostatnich paru lat :> Owszem lata 89-93 to głównie obrazki i scrolle, ale od czasu pierwszego, polskiego mega dema na ST "Dragonnels Demo" oraz interka "Black and White" Acid Teamu z roku '93 raczej epoka scrolli raczej się definitywnie skończyła. Może produkcji nie było za dużo, ale były i nie były to obrazki ze scrollem. Czy to prodki ZoKathRy, Van Eijka, Luzak Teamu czy nie wspominając już o rzeczach od Syntaxu, CNFu czy MysticBytes ze scrollami miały niewiele wspólnego. A, że teraz jest satan, usatan, czy flop emulator to generalnie prod. w XXI wieku wyszło dość mało, może 7-8 :) i nie wiem czy dodatki sprzętowe jakoś się do tego walnie przyczyniły. Nie wiedzę jakoś związku. Owszem pewnie wygodniej się pracuje, ale Bober z MECu to chyba walił pod emulatorem nawet :)


--- lista grup i prod. jest na bieżąco aktualizowana, bo ciągle coś się przypomina, no i liczę też na Waszą pomoc----

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

58

Odp: Scena 16/32bit is dead???

erOs zmieniłem, zmieniłem i cały czas uzupełniam braki w oglądaniu produkcji... Twoja lista grup oraz produkcji z wcześniejszego postu mocno to ułatwia...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

59

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Potwierdzam, Bober z MECu walił pod emulatorem. I nadal to robi.
Dzięki Greyowi i paru innym ludziom dostałem STE (w podziękowaniu napisałem unbeatable), ale używam go do weryfikacji, czy mój kod działa na sprzęcie. I do oglądania innych produkcji. Samo pisanie robię przy użyciu vasma i hatari.
Co do zabawek - no, z ultrasatanem żyje mi się spoko - nie ma się co czepiać. Choć ostatnio na horyzoncie pojawił się CosmEX, to chyba go odpuszczę. Jak dla mnie za skomplikowane cudo.
A porównanie scen ST i XE (które tu się nasuwa dzięki niektórym) - to faktycznie - na XE dzieje się więcej. Więcej jest rzeczy dobrych (produkcje) oraz złych (nazwijmy to - negatywny ferment). Scena ST z jednej strony jest mniejsza (w skali europejskiej), ale za to więcej tam pozytywnych emocji międzyludzkich. W zeszłym roku było małe spięcie, ale jakoś bez większych konsekwencji dla sceny się obyło. Z czego ta różnica wynika - nie wiem, i nie chcę spekulować.
Osobiście - cieszę się, że wstąpiłem do świata ST - trochę tam więcej normalności.

60

Odp: Scena 16/32bit is dead???

@Bober, Piguła: radość lejecie w serca nasze ;)

@Bober:
Co do Cosmosexa to nie ten dział więc napiszę tylko tyle, że cieszę się, że się na niego nie skusiłem, bo bym sobie pluł w brodę :> Może jak będzie w pełni funkcjonalny to się znów nad nim zastanowię :> Bober czekamy na więcej, a Dhor na czym robi muzak do tych ST prodków? Scena ST zawsze była bardziej międzynarodowa mimo, że bywała silna lokalnie w Szwecji, Niemczech, UK czy Francji. We wczesnych latach bywały też wojenki miedzy zachodnimi grupami lecz już to historia, a Polsce nie pamiętam większych kwasów na scenie 16/32. No, może dwa były: jeden kiedy QuaST Club zmienił opiekuna z Dicka na Van Eijka a magazyn miał być wydawany razem z grupą T.F.T.E, jednak chłopaki z T.F.T.E nie mogli się dogadać z Eijkiem (albo on z nimi) i się wzajemnie poobrażali na tyle, że T.F.T.E bojkotowało QuaST party ;) Drugi który sam jeszcze pamiętam to z SV2k (ale nie będę tego wywlekać publicznie). Aha, swego czasu (lata ok. '95-'96) niezbyt lubiany był chłopak o ksywie Revanger i część ludzi ostro sobie po nim jeździła i nie wiem w sumie z jakiego powodu. Ale generalnie u nas była raczej sielanka ;)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

61

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Dhor odpala maXYmisera pod emulatorem, chyba hatari.
Zresztą, taka jest nawet sugestia w faq autorstwa XiA, by na PC muzykę robić używając emulatora. Dla ST nie ma dedykowanego trackera na innych platformach.

62

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Na Windows jest Ym2149 Tracker: http://www.fedepede04.dk/Ym2149.html#ymtracker
W tym wątku publikowane są nowe wersje http://www.atari-forum.com/viewtopic.ph … mp;t=21499

Jeśli chodzi o opinię o CosmosEx, to mam go oraz UltraSatan, USB floppy emulator i Eiffel Ps2 adaptor.  Kolokwialnie mówiąc CosmosEx zjada je w przedbiegach :)   Ma więcej funkcji niż wszystkie one razem wzięte. Dodatkowo ma niezłą cenę no i można go zamontować w środku STka.

Dla mnie killer funkcją jest WiFi i opcja Shared Drive. Czyli STkowy dysk to tak naprawdę udostępniony katalog na pececie w innym pokoju.


ErOS, gdzieś w pierwszej połowie lat 90' (na pewno przed Quast 95) słyszałem o tym zamieszaniu między QuaST i  T.F.T.E. O co poszło?

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2015-03-07 11:59:08)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

63

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Co do trackerów to jest na PC też Vortex Tracker: http://bulba.untergrund.net/vortex_e.htm
Co prawda głównie dla ZX i ST pobocznie, więc nie jestem pewien czy wspiera on efekty na timer'ach - być może tylko czysty YM, nie wiem. Aha, jego player routine na ST wydawał mi się jakiś podejrzany jeśli chodzi o utylizacje cpu... Ale ogólnie słuszna droga to emulator + maxymiser lub musicmon jak napisał Bober.

Ostatnio edytowany przez mkm (2015-03-07 12:48:56)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

64

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Hyh, ja w sumie to byłem tylko ciekaw czy Dhor jedzie na prawdziwym ST czy na emulcu również ;) ale nie sprecyzowałem i dostaliśmy temat o sofcie, ale może i dobrze :)

@Cyprian: o Cosmosie nie chcę tutaj śmiecić, może wrzucę potem w inny wątek moje obserwacje ;>
co to kwasu vanEijka z TFTE to prawdę mówiąc szczegółów nie znam, to nie moje czasy były. Ja się pojawiłem w 1996, choć produkcje i część ludzi poznałem nieco wcześniej, a w The Voice i QuaST Magu chyba też nikt szczegółów nie objaśniał: o ile pamiętam van Eijk miał mieć pretensje do chłopaków, że go ograniczają i separują od wydawania magazynu, czemu TFTE zaprzeczało. Wyszedł tylko 1 wspólny numer bodaj #5 QuaST maga, nazwany "The Voice of Quast". O ile pamiętam to pod koniec 1992 r. odbyło się spotkanie w Nakle w składzie: Dick + TFTE + TTS pod nazwą "QCC - Quast Coding Conference" i na nim ustalono połączenie magazynów, następnie Dick przekazał kierownictwo klubu van Eijkowi, czyli Eijk niejako dostał w spadku już przyszłe postanowienia. Ów bojkot przez TFTE dotyczył chyba pierwszego party w Ornecie w 1993r.

--add--
ok, wkradły się nieścisłości... właśnie czytam The Voice #5 ze stycznia 1994 i tam chłopaki z TFTE piszą o pogorszeniu się stosunków z Eijkiem i że występują z QuaST Clubu i bojkotują QuaST Party '94 (czyli drugie party w Ornecie) ;)

Ostatnio edytowany przez erOS (2015-03-07 16:01:50)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

65

Odp: Scena 16/32bit is dead???

kawał historii


Nowy wątek będzie ok. CosmosEx jest cały czas rozwijany więc jest szansa na poprawę funkcjonalności.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

66

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Co do parties dla dużego /|\
Ktoś pamięta jakieś imprezy... meetingi, sztaby, copy i demo parties z lat '90?

Mi do głowy przychodzą:

- Gdańsk: Gdański Klub Użytkowników ST - GKUST (Sierpień(?) 1991) - chyba pierwsza w PL impreza masowa dla ST
- Nakło: QCC (QuaST Coding Conference) - Grudzień 1992
- ???: WCC (Watch! Coding Conference) 1993
- Orneta: QuaST Party - Lipiec 1993 - pierwszy QuaST
- Kraków: ACC Atari Cracow Conference - Grudzień 1993
- Kraków: ACC Atari Cracow Conference#2 - Grudzień 1994
- Mikołów: Silesian Atari Open 1995
- Mikołów: Silesian Atari Open 1996
- Stęszew: 1998 (później jeszcze 2001 i 18-20.07.2003)

Ktoś coś może uzupełnić? Oczywiście pominąłem kolejne QuaSTy i sporadyczne imprezy w Opalenicy, gdzie parę osób z dużego Atari przyjeżdżało a Rasero parę 'produkcji' wypuszczało ;)

Ostatnio edytowany przez erOS (2016-01-13 18:20:30)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

67

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Mikołów był 1 (no chyba, że drugi tylko dla ST). Stęszewów więcej. Sporadyczne... dzięki ;P

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2015-05-03 23:54:10)

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Mikołowy były dwa, byłem na drugim.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

69

Odp: Scena 16/32bit is dead???

@Vasco: Mikołowy były 2. Wiemy, że ludzie z 8bit mogli nie mieć dobrych wspomnień z pierwszego, to i pewnie zaszło u Ciebie jakieś wyparcie ;)
Co do Opalenicy, to przepraszam Cię bardzo, może źle się wyraziłem, ale nie chodziło mi o sporadyczność imprez co o sporadyczne bywanie na nich większej liczby ludzi z 16/32.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

70

Odp: Scena 16/32bit is dead???

O, to myśmy (8bit) byli na pierwszym czy drugim?

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Na pierwszym mnie się wydaje.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

72

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Dziwny temat, traktuje o scenie Atari 16/32bit.
Nie ma tutaj nic o Jeżozwierzu zwanego YerzmyYeY-em i jego grupie...

A to chyba ostatni aktywny muzyk w PL na atari st i F030 ....

Ostatnio edytowany przez AS... (2015-05-04 10:42:41)

73

Odp: Scena 16/32bit is dead???

@AS  bo w topiku pojawiło się trochę przekłamań i zafałszowań historii (lub błędnych wyobrażeń) co postanowiliśmy wyprostować i się skupiło bardziej na historii niż współczesności. I nie można też napisać, że jest 1 muzyk bo się zaraz Pin zacznie nabijać ;) A Yerz to nie tylko muzyk atarowy ale poliinstrumentalista  ;) (ZX Spectrum, Amiga, Atari...)
Oczywiście, że  o nim pamiętamy... tylko jakoś jeszcze nie było okazji wspomnieć :>

Z pewnością, co było już tu było wspomniane, jest jeszcze jeden muzyk - Dhor/MEC, który tworzy na maXYmiserze (tyle że pod emulatorem) Nie można wykluczyć też, że Wieczór, V0yager czy Jakub Husak coś dłubią, ale raczej podejrzewam Amigę ;) Proponuję założyć osobny topik i niech się w nim muzycy (lub ich znajomi) przyznają co, kto i na czym tworzy, może więcej ich znajdziemy niż jednego Yerzmyeya.

---ed--
z > n

Ostatnio edytowany przez erOS (2015-05-04 11:17:26)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

74

Odp: Scena 16/32bit is dead???

Tak...
- ale Yerz katuje te: St/Falcony i obecnie Atari TT od lat w muzyce.
Więc warto o kimś takim... kto do tego jest jeszcze aktywny wspomnieć!!

Wchodzę czytam o historii i nie historii i nie mam nic o Yerzu..
A ów człowiek ma dokonania w muzyce, a to że robi ją na amidze, zx-ie czy jeszcze innej katarynie to tylko chylić mu czoła.
Więc jak już robisz podsumowanie to warto wrzucić jeszcze innych.


p.s.
Wiem że drewniany człowiek i inni mieli przygody muzyką na atari st, ale są jeszcze Yoyager i QbaHussak którzy też piszą świetne kawałki na Falcon-a.. oraz są aktywni od czasu do czasu w obecnych czasach...

75

Odp: Scena 16/32bit is dead???

@AS: co Cię napadło?

Nigdy nie obiecywałem ani nie ogłaszałem jakiegoś kompletnego zestawienia.
Muzykami nigdy nawet nie planowałem się zajmować.
Nie uważam się za omnibusa stąd liczne prośby do wszystkich o uzupełnianie wiedzy.
Do środowiska wróciłem rok temu po 14 latach przerwy, a wiele tygodni zajęło mi gromadzenie i sortowanie
zaległego stuffu (dem i intr). Nigdy specjalnie nie gromadziłem slideshowów, music disków, grafik i muzyczek
(na wszelką platformę).  I mam świadomość, że jeszcze nie wszystko ogarnąłem.

A powyższe zestawienie ludzi i grup najogólniej powstało jako odpowiedź na stwierdzenie "że nigdy nie było sceny".
Do tego zestawienia "AY Riders" chyba, mimo dobrych chęci, trudno włączyć i uznać ze grupę STkową.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.