26

Odp: Global Game Jam 2015 - prosta gierka

nosty napisał/a:

Po około 10 próbach i wyczajeniu o co chodzi udało mi się wykonać prawidłowo dwa ruchy: w dół i w prawo.
Na tym zakończyłem karierę

Ale to chyba grałeś w pierwotną wersję (albo nie wyłączyłeś sobie tego turba 2500%), bo ta poprawiona to jest za łatwa i dojście do końca labiryntu nie stanowi żadnego problemu. I dlatego też napisałem, że przydałoby się wprowadzić lekkie przyspieszenie w kolejnym etapie :)

27

Odp: Global Game Jam 2015 - prosta gierka

mazi napisał/a:

... ale przeczytalem te kolory bez bledu pare razy z rzedu bez problemu (bez pomylki).W czym tkwi haczyk? Ze niektorzy wyraz 'zielony' napisany fontem w kolorze zoltym nie ptorafia przeczytac?

Nie chodzi o przeczytanie tego co tam napisane, tylko szybkie nazwanie po kolei kolorów jakimi te wyrazy zostały napisane ( niebieski, czerwony, żółty, zielony  ... )  Absolutna większość ludzi ma dużą trudność aby zrobić to szybko i nie mylić się ( bo zamiast nazwać koloru często czyta wyraz który jest napisany ). Nazywa się to efekt Stroopa ( od gościa który to odkrył i opisał )

Ostatnio edytowany przez jury (2015-02-04 06:59:46)

28

Odp: Global Game Jam 2015 - prosta gierka

@mazi: tak, dla wielu to stanowi problem. Szczególnie, jak jest wplecione w prawidłowe kolory, ale taki prosty test wystarcza.
===============
A widzicie, jury zna to lepiej i pewnie tak to powinno być przekazane, jak pisze. Niestety szkolenia dla nauczycieli fundowane przez EU są jakie są, a na niektóre należy chodzić. Dzięki za wyjaśnienia - to wyjaśnia, czemu zauważyłem tylko u części osób ten efekt. Teraz odsetek będzie większy :D

Ostatnio edytowany przez Sikor (2015-02-04 06:50:44)

Sikor umarł...

29

Odp: Global Game Jam 2015 - prosta gierka

jury napisał/a:

Nie chodzi o przeczytanie tego co tam napisane, tylko szybkie nazwanie po kolei kolorów jakimi te wyrazy zostały napisane

Ahaa, teraz rozumiem. Dzieki za wyjasnienia. W wolnej chwili przysiade do tego jeszcze raz :)

30

Odp: Global Game Jam 2015 - prosta gierka

Bo sikor jak zwykle wie ze dzwonia ale nie wie w ktorym kosciele. W tej łamiglowce z kolorami chodzi o to aby czytac na glos nie slowa tylko nazwy kolorow jakimi sa napisane. Czyli jak napis Zielony jest na zolto to nalezy przeczytac Zolty. I teraz staje sie to kapke trudniejsze :)

Edit: o nie widzialem drugiej strony watku i juz inni popdpowiedzieli :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-02-04 13:47:46)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

31

Odp: Global Game Jam 2015 - prosta gierka

Mazi, a może nie masz, za przeproszeniem, czopków :)

Ostatnio edytowany przez nosty (2015-02-04 20:08:56)

32

Odp: Global Game Jam 2015 - prosta gierka

larek napisał/a:
nosty napisał/a:

Po około 10 próbach i wyczajeniu o co chodzi udało mi się wykonać prawidłowo dwa ruchy: w dół i w prawo.
Na tym zakończyłem karierę

Ale to chyba grałeś w pierwotną wersję (albo nie wyłączyłeś sobie tego turba 2500%), bo ta poprawiona to jest za łatwa i dojście do końca labiryntu nie stanowi żadnego problemu. I dlatego też napisałem, że przydałoby się wprowadzić lekkie przyspieszenie w kolejnym etapie :)

No tak, grałem w tę ściągniętą ze strony GGJ.

33

Odp: Global Game Jam 2015 - prosta gierka

nosty: a co, potrzebujesz?
Nie pomoge, nie posiadam, nie uzywam.

34

Odp: Global Game Jam 2015 - prosta gierka

Przejrzałem najnowszego Retro Gamera i jest mała wzmianka o grze Sikora (ze screenshotem) w dziale Homebrew. Oczywiście Jason "T.M.R." Kelk, który zajmuje się tym działem, nie zauważył, że istnieje poprawiona wersja (bo na oficjalnej stronie GGJ jest tylko pierwsza).

Ridiculous Reality, Assembloids XE, Deathchase XE, Total Eclipse, Hobgoblin 2 (w produkcji)

35

Odp: Global Game Jam 2015 - prosta gierka

Bo nie udało mi się uploadować...

Sikor umarł...