1

Temat: [Win] Dos XE extractor plików

Zaciekawiony przez Voy'a popełniłem mały program pod Windozę, pozwalający wyciągać zawartość dyskietek stworzonych pod DOS XE. Ten filesystem to powiedzmy mixt AtariDos i SDX,  mający zalety i wady obydwu. Nie ma na to użytków, jest słabo znany. Jest 16bitowy. Ma podkatalogi o długości ograniczonej wielkością dyskietki. Nazwa pliku standard 8+3, data założenia i modyfikacji. System bez szans na rozwój. Może jednak coś tam wyłuskacie ze swych zbiorów i światu pokażecie....

Ostatnio edytowany przez pajero (2015-02-18 22:37:22)

Post's attachments

DosXE extractor v1.2 beta.zip 8.85 kb, liczba pobrań: 5 (od 2015-02-18) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

Świetna rzecz, gorąco polecam! Dzięki, Pajero, raz jeszcze! :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

3

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

Jeszcze jak się okazuje: http://atariage.com/forums/topic/192052 … ols/page-2

4

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

Pajero - możesz poprawić w pluginie do TC kwestię pakowania pod SDX plików / katalogów rozpoczynających swą nazwę od cyfry lub np. "_". Dla dosa jest to całkowicie poprawne politycznie, dla plugina już nie bałdzo ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

Pin - odpowiem Ci tak. 

Jak 2lata temu wróciłem do poprawy plugina, który pisałem 6lat temu - powstała wersja 1.91 która to wyprostowała, ale nie koniecznie tamto poprawiła. I dałem se spokój. Ogólnie - chodzi dobrze AtariDos, SDX niekoniecznie.

Już raczej napiszę to od nowa, albo zrobię wirtualny napęd (nowa literka napędu) pod Win - w którym będzie się krył ATR. Tylko, to nie jest tak wygodne jak plugin.

W sumie, mam inny projekt na głowie i chce go skończyć na Głuchołazy.

6

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

@Pajero: Jakbyś się dogadał z Mono, żeby można było używać funkcji z tego plugina na Linuksie/BSD poprzez mechanizmy systemowe (np. montowanie dyskietek w FUSE) to wiele osób by na tym zyskało ;)

.: miejsce na twoją reklamę :.

7

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

pajero napisał/a:

... 2lata temu wróciłem do poprawy plugina, który pisałem 6lat temu - powstała wersja 1.91 która to wyprostowała, ale nie koniecznie tamto poprawiła...

Czy wersja 1.9 na stronie http://madteam.atari8.info/index.php?prod=uzytki jest tym samym co wersja 1.91? Jeśli nie, to proszę urla, skąd można pobrać najnowszą wersję ;)

Generalnie w wersji pobranej ze strony posiadam problem tej natury, że przy próbie pakowania/utworzenia podkatalogu w pliku .atr pojawia się komunikat: "Dos 2 nie ma katalogów", mimo, że archiwum zostało skonfigurowane jako dysk w formacie MyDOS-a 32400 sektorów. W helpach (*.chm) nie znalazłem nic na ten temat. Czy problem jest znany i czy wynika z nieprawidłowości plugina czy z mojego niewłaściwego działania?

Ostatnio edytowany przez macgyver (2015-04-09 21:02:25)

8

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

Skrzyp: napisz se ;)

9

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

macgyver napisał/a:

"Dos 2 nie ma katalogów"

A zaptaszkowałeś "Podkatalogi także dla Dos II" ?
Choć, może wprowadziłem jakieś rozróżnianie Dos2 a DosII ?

Wersja 1.91 na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ - już nie pamiętam co tam nabroiłem !!!

Post's attachments

ATR1.91.wcx 244 kb, liczba pobrań: 4 (od 2015-04-09) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

10

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

pajero: dzięki, ale objaw ten sam - mimo ustawień na MyDOS ze wsparciem widoczności podkatalogów dla DOS-a II.

Małe spostrzeżenie - po każdym odpaleniu TC od nowa trzeba konfigurować te wartości - może to kwestia jakiegoś pliku z zapisanymi ustawieniami (np. brak prawa zapisu) - czy te ustawienia są gdzieś zapisywane? Jeśli tak, to gdzie - jakiś plik/rejestr?

11

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

ot, zacznij od skasowania pliku

c:\WINDOWS\AtrWcx\AtrWcx.set

potem podmień plik w załączeniu AtrWcx.cnv

załóż se katalog c:\WINDOWS\AtrWcx\FAIL
i wrzuć tam fail2png.exe tudzież nowszą wersje

a jak dalej będzie problem, to wróć do wersji 0.3 - tam był tylko view :)

Post's attachments

AtrWcx.cnv 9.13 kb, liczba pobrań: 2 (od 2015-04-12) 

fail2png.exe(wyrzuć to) 176.5 kb, liczba pobrań: 3 (od 2015-04-12) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

12

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

Pajero, ale po cholerę pakować się z tym na chama do %WINDIR%? Szczególnie, jak nazwa jest zahardkodowana.
Ja np. mam system w D:\System i co teraz? No i w dodatku, trzymam tam pliki, którymi zarządza, jak sama nazwa wskazuje - system. Od tego, żeby trzymać binarki i biblioteki danej aplikacji jest %PROGRAMFILES% albo wręcz %APPDATA%.

Nie żebym krytykował, tylko po prostu mam małego p*.* na punkcie trzymania się standardów, które nałożył twórca danego środowiska. To tak, jakbyś, nie wiem - pchał na Uniksie binarki do /usr/share, a biblioteki do /etc.

.: miejsce na twoją reklamę :.

13

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

pajero: zrobiłem tak jak zalecałeś, ale efekt jest identyczny - niezależnie jak zdefiniuję parametry ATR-a (mimo, że bez problemu tworzy ATR-a zawierającego np. 32400 sektorów, ok. 8MB i kopiuje pliki), to próba np. utworzenia podkatalogu (np. o nazwie TEST), pojawia się alert "Dos 2 nie ma katalogów!".

Kolejne spostrzeżenie: pod Windows XP 32-bit działa poprawnie, problem pojawia się z Windows 7 64-bit.


skrzyp: zawsze możesz napisać swoją wersję, która będzie instalować się w Program Files, a ustawienia i configi będą siedzieć w AppData ;)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2015-04-13 21:22:46)

14

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

@macgyver: Jak Pajero zrobi repo na GitHubie/Bitbuckecie to ja mogę sforkować, poprawić i zrobić pulla, ale wątpię, czy jest sens.

.: miejsce na twoją reklamę :.

15

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

@skrzyp - się zmieni w przyszłości, jeśli  lepsze to %programfiles%, mnie to bez znaczenia. %windir% działa też więc jest problem?

@macgyver - ot, plugin TYLKO działa dobrze na 32bitach, bo został napisany na VC+6.0 niskopoziomowo, więc co by kompilator nawet wstawił odwołania do dynamicznych bibliotek - ja i tak liczę w 32bity. Cóż, to był mój pierwszy program w C.
Na 64bity to ruletka...

16

Odp: [Win] Dos XE extractor plików

pajero: na potrzeby tworzenia ATR-ów stworzyłem wirtualną maszynę z WinXP ;)