401

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Never give up - stay ATARI !!!

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

402

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Wszyscy się strasznie już podniecają, a nic nie zostało jeszcze powiedziane.
Dajcie człowiekowi czas, jak sam powie, to powie. A obawiam się, że presja społeczna może prowadzić do różnych dziwnych decyzji.

Ale co ja się tam znam, jestem tylko małym niebieskim kucykiem z forum.

.: miejsce na twoją reklamę :.

403

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Wiesz - tak czy inaczej - to co się dzieje publicznie (tu i u konkurencji) to i tak wierzchołek góry lodowej.
Prawdziwa dyskusja toczy się za kulisami.

404

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Yes yes yes !!!

.

405

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Szkoda, że poniższy wątek został zamknięty. Od razu byśmy wiedzieli, czy Grey już się dopisał, czy jeszcze nie...

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=13166

406

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

@mgr_inz_rafal: traktuję Twój wpis w formie "good joke" :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

407

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

I słusznie :)

408

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Grey napisał/a:

nowe SV (kiedy by się nie odbyło)


Spokojnie, jest czas... Między premierowym SV z 2000 roku a kolejnym minęły 4 lata, kolejny był po 6.
Wzorując się więc na tym przykładzie, można by stwierdzić, że jeśli kolejna edycja ma się odbyć, to bez pośpiechu warto opracować przejrzyste zasady konkursów, zebrać więcej od sponsorów na nagrody za większość miejsc i jakieś dodatkowe atrakcje, czy odpowiednią ilość piwa na czas trwania imprezy.
Gdyby jeszcze konkursy odbywały się o ludzkiej porze, a rekordowa ilość uczestników nie tłoczyłaby się w wcale niedużej sali gimnastycznej, to byłoby TO! :)

Grafika Carriona fajna, zdaje się, że z sukcesem wykorzystuje metodę Dana Fesslera.

409

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Dracon napisał/a:

Spokojnie, jest czas...

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Co określa w tym przypadku, czy jest czas, czy już się skończył? :) Są jakieś deadline'y?

Czas jest wieczny. A to co było 10 lat temu obecnie nie ma już znaczenia. Tym bardziej jeśli były błędy, które udało się naprawić.

Dracon napisał/a:

bez pośpiechu warto opracować przejrzyste zasady konkursów

Tylko po co robić coś, co już zostało zrobione? I działa.

Dracon napisał/a:

Gdyby jeszcze konkursy odbywały się o ludzkiej porze, a rekordowa ilość uczestników nie tłoczyłaby się w wcale niedużej sali gimnastycznej, to byłoby TO!

To jest definitywnie do rozwiązania poprzez uściślenie dyscypliny i pewne próby zostały podjęte w zeszłym roku, co przyniosło efekty. Natomiast co do lokalizacji to wiadomo już, że będzie ona raczej inna. Dotychczasowa wyczerpała swoją formułę.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

410

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

wieczor napisał/a:

Czas jest wieczny. A to co było 10 lat temu obecnie nie ma już znaczenia. Tym bardziej jeśli były błędy, które udało się naprawić.

To jest definitywnie do rozwiązania poprzez uściślenie dyscypliny i pewne próby zostały podjęte w zeszłym roku, co przyniosło efekty.

Tak filozofując to można stwierdzić równie dobrze, że czasu wcale może nie być, albo może go zabraknąć. Wszak my nie jesteśmy wieczni ;)

Błędy, naprawić?  Jakoś mi się to skojarzyło z gomułkowskimi "Błędami i wypaczeniami" ;)

Oj, w kwestii programu i jego dyscypliny to myślę, że jeszcze wiele można poprawić :P Ale nie wiem czy Greyowi będzie w smak roztrząsać tutaj i teraz kwestie organizacyjne. Ledwo się coś podnosi z ruin, to nie czas żeby dopierd*** dyskusjami na dzień dobry.

Party tak, ale powoli, bez emocji, na chłodno, po analizach ;)

Ostatnio edytowany przez erOS (2015-04-15 13:03:12)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

411

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

wieczor napisał/a:

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Co określa w tym przypadku, czy jest czas, czy już się skończył? :) Są jakieś deadline'y?

Nie ma deadline'ów. Po prostu niech Grey sobie trochę więcej odpocznie, na spokojnie przemyśli.
Wtedy nie będzie musiał co rok pisać ile go to zmęczenia i wysiłku kosztowało, kosztem czego i kogo.

Odległość między pierwszymi "Siliwenczerami" daje do myślenia. Jakoś się udało je zrobić.


wieczor napisał/a:

Tylko po co robić coś, co już zostało zrobione? I działa.


Niby tak, ale przez te dyskusje, niby niewinne, przecież kilku organizatorów nawet odwołało swoje coroczne zloty.
Przypadek? ;)


wieczor napisał/a:

To jest definitywnie do rozwiązania poprzez uściślenie dyscypliny i pewne próby zostały podjęte w zeszłym roku, co przyniosło efekty.


Hehe, nigdy nie jest tak dobrze, że nie mogłoby być lepiej! Delaj w kompetyszyns jest  pewnikiem co roku. Niektórym to nawet nie pasuje, wiesz?

412

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Dracon napisał/a:

Po prostu niech Grey sobie trochę więcej odpocznie, na spokojnie przemyśli.

No mam wrażenie, że to właśnie nastąpiło :) Ale poczekajmy na konkluzję, powinna nastąpić niedługo.

Dracon napisał/a:

Niby tak, ale przez te dyskusje, niby niewinne, przecież kilku organizatorów nawet odwołało swoje coroczne zloty.
Przypadek?

I właśnie dlatego należy wyciągnąć wnioski; poddawanie regulaminu pod publiczną dyskusję prowadzi do nikąd (lub czegoś jeszcze gorszego). Konsensusu się nie osiągnie, bo zawsze będzie zdanie odrębne, a jego natrętność czy krzykliwość wywołuje efekty uboczne. Należy przyjąć podejście organizatorów Derenegeracji: to jest regulamin. Kropka. A jak się nie podoba to ajlowju :)

Dracon napisał/a:

Hehe, nigdy nie jest tak dobrze, że nie mogłoby być lepiej! Delaj w kompetyszyns jest pewnikiem co roku. Niektórym to nawet nie pasuje, wiesz?

Pisząc "pewne próby" i "przyniosło efekty" nie miałem na myśli: "problem rozwiązany". Przeszkadza to niemal wszystkim, więc nie trzeba tłumaczyć, że wysiłki muszą być kontynuowane. Chodziło mi raczej o to, że udało się zaobserwować pewną tendencję, związaną z podjętymi działaniami, teraz należy to eskalować ;) To wciąż jest "fucking far from perfect" jak mówią Irlandczycy, ale jest światełko w tunelu ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

413

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Wieczorze, mała poprawka na temat tego co piszesz na temat poddawania regulaminu pod publiczną dyskusję. Grey to również zrobił nie angażując się w łatwe do przewidzenia spory zebrał potrzebne mu uwagi aby podjąć decyzję. Dzieki temu, że zostały uwzględnione opinie różnych koderów (sprawy dot. A8) i grafików (sprawy dot. grafik na VBXE) został stworzony regulamin, który specjalnie nikomu nie wadził. Nie zamierzam krytykować podejścia innych organizatorów bo na ten temat dyskutowaliśmy w osobnych wątkach i proszę zostawmy to tam. Mówię tylko, że (1) podobało mi się w przypadku SV to że został uwzględniony feedback od forumowiczów, pomimo proponowanych kontrowersyjnych zapisów, które docelowo nie weszły do regulaminu (2), że obecny regulamin mi odpowiada, (3), że organizator nie daje się wciągnąć w spory ideologiczne tylko podejmuje decyzje na podstawie zebranych opinii z uwzględnieniem szerokiego spektrum dziwolągów należących do sceny Atari.

Tak trzymać.

414

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Z ciekawosci - po co duplikujecie swoje posty tu i na aol? O ile rozumiem ze grey swoje ogloszenia dubluje, o tyle nie kumam co ma dac takie przeklejanie postow o identycznej tresci tu i tam :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

415

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

"Kopia Bezpieczeństwa" jakby dyskietka z internetem padła.

Ja np. tam nie czytam, więc fajnie że tu jest też.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

416

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

To się tak jakoś zaczęło od postu Dracona :) A potem już poszłoo...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

417

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

syscall: jak nie skopiujesz to świnia jesteś ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

418

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Ale w jakim dobrym chlewie :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

419

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

syscall: odkryłeś potajemny spisek Kaza i Delyego: plany fuzji A-A i A-O - chłopaki dyskretnie, małymi krokami synchronizują bazy obydwu serwisów ;)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2015-04-15 19:07:55)

420

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

To by bylo cos ;) megachlew + perfumeria :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

421

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

syscall napisał/a:

To by bylo cos ;) megachlew + perfumeria :)

hahahahaha

.

422

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Ponieważ wiele osób dopytuje mnie o to czy SV na pewno się odbędzie czy nie odpowiadam jeszcze przed założeniem nowego wątku - tak, jest taki plan. O szczegółach dowiecie się wkrótce. Czy w tym roku? Raczej wątpliwe. Czasu jest naprawdę mało, aby zrobić to porządnie, poza tym chciałbym zwrócić Wam uwagę na inne (w mojej opinii) najważniejsze 3 wydarzenia, które z pewnością obrodzą w wiele prac na compo:

- w najbliższy weekend mamy Derenegerację organizowaną przez takich ludzi jak Koala czy MarekP. jestem przekonany że impreza zakończy się sukcesem, czego życzę chłopakom z całego serca.

- w dniach 16-18.10.2015 odbywać się będzie Load Error. w tym roku nie zabraknie atarowych akcentów. gorąco Was zachęcam do udziału w tym evencie - organizatorami są ludzie gwarantujący wysoki poziom imprezy (Sachy jest marką samą w sobie - fantastyczny organizator, człowiek z głową na karku, przychylny naszej społeczności).

- w dniach od 18-20 grudnia w *.NL odbywać się będzie STNICC (The ST News International Christmas Coding Convention) - z pewnością wielkie święto dla sceny ST.

Jedynym możliwym terminem w tym przypadku wydaje się listopad. Ale czy jest sens? Straciłem teraz 4 miesiące, w tym czasie można byłoby wiele załatwić. Mimo iż co roku ogłaszałem SV w okolicach marca, to (na wszelki wypadek) "nie paliłem mostów" i pewne sprawy ciągnąłem już od stycznia. Teraz wiele rzeczy musiałbym robić od nowa :( Nie sądziłem że będę miał jeszcze siły i ochotę na kontynuację tego projektu.

Jeśli nie ten rok to kiedy? Początek lipca 2016 roku. Inny termin nie wchodzi w grę. Chciałbym aby jedną z atrakcji była prezentacja dem z C-64 oraz Atari w Multikinie (ok. 1.5 godziny). Pierwsze szlaki już przetarte.

Impreza niezmiennie invite-only, poszerzona na 8-ej edycji o kolegów ze sceny C-64.

Pozdrawiam.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

423

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Super :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

424

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

grey/msb napisał/a:

Chciałbym aby jedną z atrakcji była prezentacja dem z C-64 oraz Atari w Multikinie (ok. 1.5 godziny). Pierwsze szlaki już przetarte.

<dely nie patrz>
okurwamaćjapierdolę o.0
</dely nie patrz>

Proszę mnie już wpisać na listę!

.: miejsce na twoją reklamę :.

425

Odp: Silly Venture - rebuilding the ruins...

Rebuilding the ruins...
Collecting the rubble...

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021