101

Odp: Derenegeracja

Polecam wydrukować na miejscu :)

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

102

Odp: Derenegeracja

Tak tylko dla przypomnienia, bo widzę że jest problem ze zrozumieniem tematu. Chodzi o VBXE gfx Compo. Pracę można przygotować na czymkolwiek, co zapisze najnormalniejszą w świecie bitmapę 256 kolorów, czyli może być to np. PAINT z WINDOWS :D- Sorry że to piszę, ale otrzymałem ostatnio pytanie: "a pod czym mam to narysować" <rotfl>

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-04-17 21:19:08)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

103

Odp: Derenegeracja

Rotfl to jest grzybowa grafa na atarowskim party :P

Sikor umarł...

104

Odp: Derenegeracja

A co to takiego: grzybowa grafa?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

105

Odp: Derenegeracja

Ha ha!

106

Odp: Derenegeracja

A ja w sumie zadam pytanie ponownie, choć już bez żadnej kropli nadziei.

Skoro Pin ma pełny wóz, Yerzmyey mi wysłał informację, że Mono też nie ma miejsca w aucie, to pozostaje mi tylko spytać, czy znajdzie się jakaś miła dusza, która jedzie z/przez Kraków i chciałaby mnie zabrać po drodze? Oczywiście dokładam się do transportu, żeby nie było nieporozumień.

Problemu by nie było, gdyby dało się tam dojechać PKP, ale nie za bardzo stać mnie na przeskakiwanie po 2-3 środkach transportu, nawet publicznego, nawet z biletem ulgowym, bo budżet na party mam bardzo ciasny (spanie na podłodze będzie obowiązkowo :D).

.: miejsce na twoją reklamę :.

107

Odp: Derenegeracja

wieczor napisał/a:

A co to takiego: grzybowa grafa?

Proszę.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

108

Odp: Derenegeracja

> Rotfl to jest grzybowa grafa na atarowskim party

nie rozumiem oburzenia. wyraznie napisane VBXE GFX Compo a nie Atari GFX Compo...
chociaz bardziej pasowaloby Bitmap Compo lub BMP Compo albo jak stoi w regulaminie Windows Bitmap ;-) Compo

nie ma znaczenia na czym grafika powstala, ma byc odtwarzana na VBXE...

moze tez beda kiedys WAV Compoty :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

109

Odp: Derenegeracja

Nie chcę was szokować, ale w ciągu ostatnich 10 lat pewnie jakieś 99% atarowskiej grafiki powstało na pececie, więc nie wiem skąd to zdziwienie :D A pecet wcale nie jest pierwszym kompem, który umiał wyświetlić obraz o takich parametrach, stąd określenie "grzybowa grafa" świadczy trochę o ignorancji.

@xxl: wav to trochę jakby co innego i wyzwanie dla Atari już od dawna niewielkie, ale MOD compo zawsze można spróbować :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

110

Odp: Derenegeracja

wieczor napisał/a:

@xxl: wav to trochę jakby co innego i wyzwanie dla Atari już od dawna niewielkie,

chcesz powiedziec ze BMP stanowi jakiekolwiek wyzwanie dla VBXE ?

:D

BMP Compo czy WAV Compo... jedna parafia ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

111

Odp: Derenegeracja

wrócił XXL :)

112

Odp: Derenegeracja

@xxl: to zależy czy to bmp to zdjęcie czy ktoś je namalował. Wyzwanie nie dla sprzętu a dla twórcy. Nie wiem na czym wav compo miałoby polegać w sumie. A właściwie jedyną zaletą bmp jest to, że łatwo się wyświetla, bo format jest prosty jak cep.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

113

Odp: Derenegeracja

Prosty to jest PCX :) BMP moze byc nietrywialne, np miec skompresowana palete albo nie, 'odwrocona' (DIB) albo nie itp :)
No ale fakt - wyzwanie programistyczne to to nie jest :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

114

Odp: Derenegeracja

xxl napisał/a:

chcesz powiedziec ze BMP stanowi jakiekolwiek wyzwanie dla VBXE

jesli uzywa np. 24 czy 32 bpp - wydaje mi sie ze tak.
przy mniejszej ilosci bpp dochodzi ograniczenie do ilosci kolorow w linii do 256, co przy wiekszych niz 256 jej szerokosciach (320, 336) - ogranicza palete do 8 bit. (nie wiem jak tam dokladnie jest z przeladowywaniem palety, nie wczytalem sie czy da sie zmieniac co linie, czy np. co 4 linie (w koncu sa 4 definiowalne/przelaczalne palety, ale chyba gorne ograniczenie to 256 kolorow na linie, right?).

wiec tak, bmp pozwalajac na stosowanie szerszego zakresu color depth - moze stanowisc wyzwanie dla VBXE.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

115

Odp: Derenegeracja

I wrócił jell !

116

Odp: Derenegeracja

jellonek napisał/a:
xxl napisał/a:

chcesz powiedziec ze BMP stanowi jakiekolwiek wyzwanie dla VBXE

jesli uzywa np. 24 czy 32 bpp - wydaje mi sie ze tak.

zamiast bezmyslnie odpowiadac przeczytaj regulamin kompo, parametry BMP sa okreslone :-)


wieczor napisał/a:

@xxl: wav to trochę jakby co innego i wyzwanie dla Atari już od dawna niewielkie

znizajac sie do poziomu odpowiedzi szanwnego przedpisny: jesli jest to 44kHz w 16bit stereo to stanowi wyzwanie ;-)



> BMP Compo czy WAV Compo... jedna parafia ;-)

swiete slowa

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

117

Odp: Derenegeracja

zamiast bezmyslnie mnie opierdalac - przeczytaj do czego odpisywalem i zastanow sie - czy chodzilo o regulamin ("regulaminowe BMP"), czy o BMP, o ktorym sam pisales.
prosze, nie probuj mnie sprowadzic do swojego poziomu, nie zamierzam sie tarzac w blocie. dla mnie eot.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

118

Odp: Derenegeracja

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 395#p62395

:D :D :D

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

119

Odp: Derenegeracja

jellonek napisał/a:

zamiast bezmyslnie mnie opierdalac - przeczytaj do czego odpisywalem i zastanow sie - czy chodzilo o regulamin ("regulaminowe BMP"), czy o BMP, o ktorym sam pisales.

przepraszam ze potraktowalem Cie jak uczestnika dyskusji a nie wzyklego spamera dla ktorego nie ma zadnego znaczenia konktekst tematu w ktorym sie wypowiada. przepraszam tez za uzycie w jednym zdaniu wyrazu spamer i wypowiada... spamerzy nie wypowiadaja sie, to tylko kwiczenie.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

120

Odp: Derenegeracja

Niestety nie przyjadę. W związku z tym, że koledzy się pochorowali nie da się zapiąć grafiku dyżurów i w sobotę muszę siedzieć w robocie :(

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

121

Odp: Derenegeracja

@Jenot: wielka szkoda:( może jednak się coś uda wykombinować?
@skrzyp: jeżeli byś dojechał do Wisły jakoś, to ja jestem w stanie wyjechać po Ciebie tam na dworzec PKP bez problemowo;) Mój telefon jest w kontakcie na stronce jakby coś;)

122

Odp: Derenegeracja

koala napisał/a:

@skrzyp: jeżeli byś dojechał do Wisły jakoś, to ja jestem w stanie wyjechać po Ciebie tam na dworzec PKP bez problemowo;) Mój telefon jest w kontakcie na stronce jakby coś;)

Jak się nazywa "Twoja" stacja PKP w Wiśle? Nie ma tam stacji pasującej pod regexp ^\W*\ Główn[ya]$, za to są 4 inne o różnych nazwach.

.: miejsce na twoją reklamę :.

123

Odp: Derenegeracja

@skrzyp:
PKP Wisła - Uzdrowisko
1 Maja 69
43-460 Wisła
Polska

124

Odp: Derenegeracja

updejcik pierwszego posta:)

125

Odp: Derenegeracja

Ok - Votki z drukarki SMM804 gotowe, Koala - musisz to pociąć :D

Kompomaszin odłączyłem właśnie teraz, więc wszystko co wysyłacie wysyłajcie do KOALI !

W razie nagłej potrzeby jestem pod telefonem: 795-841-990

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info