1

Temat: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Przygotowuję spory projekt, którego szczegółów na razie nie chciałbym zdradzać, obejmujący m.im. wydanie gier dla Atari na kasetach, ew. później też na dyskietkach. Eleganckie, profesjonalne wydania, wszystko oczywiście fabrycznie nowe. Ilu z Was ma jeszcze działające magnetofony i chciałoby zakupić takie wydania?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

2

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Ja bym zakupił, niezależnie czy mój magnetofon działa, czy też nie. Szkoda jednak, że nie na cartridge.

3

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

stRing, niewykluczone jak napisałem, że będą inne nośniki też. W tym cartridge.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

gdyby byl wybor nosnika przy zakupie gry to kupilbym gre na karcie.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

I ja byłbym chętny. :) Nośnik obojętny.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

6

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Ja bym chętnie nabył jakieś takie kasetki.

7

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Ja też się piszę. Nośnik nie gra roli.

8

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Ja również bym zakupił.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

9

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

... i ja, i ja ;)- nośnik obojętny.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Ja biorę na dowolnym nośniku x2, a możliwe że nawet x3.

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

11

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Wszyscy by kupili… a wie ktoś chociaż co to za gra? c:

.: miejsce na twoją reklamę :.

12

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

A będzie na kasecie nagrana wersja w turbo też? Z tugenem to może być i w różnych standardach.
Bez szaleństwa kolekcjonera w oczach, ale coś zawsze może wylądować na półce.

13

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

@lemiel: w turbo nie będzie, bo gry będą wydane w oryginalnym formacie - jeśli miały zabezpieczenia, to te zabezpieczenia też będą zachowane. Mogę na chwilę obecną powiedzieć tylko tyle, że będą to reedycje już wydanych kiedyś dawno temu tytułów. Oczywiście z zachowaniem praw autorskich :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

I ja !

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

15

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

skrzyp napisał/a:

Wszyscy by kupili… a wie ktoś chociaż co to za gra? c:

To nie będzie gra to będą gry .... :)
Ja oczywiście też w to wchodzę.

16

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Marzy mi się oryginalna kaseta w "normalu" Dan Strickes Back albo Montezuma's Revenge :)
także będę chętny magnetofon mam i to w pudełeczku z folią prawie nowy :)

17

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Brałbym, nośnik również i u mnie obojętny.

Co do turbo to pamiętam że kiedyś miałem ori Tactic i tam producent/dystrybutor czy cholera wie nagrywał na stronie A w normalu a na B w turbo bodajże 2000, podaje jeno jako ciekawostke.

18

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Magnetofony mam. Normal i turbo. Atrakcyjne tytuły: pewnie bym się skusił. Bardziej jednak chyba inny nośnik, tzn. dyskietki albo carty. Za mało info, żeby na 100% się deklarować co do kupna, ale zainteresowanie jak najbardziej tak. Zbieram i kolekcjonuję cały czas, więc pewnie coś bym kupił.

800xl (Ultimate + VBXE) + (130xe + 64 kb) + (800xe + Ultimate + MyIDE ][) + (1050 + Happy) + (CA-2001 + Toms) + LDW Super 2000 + xc12 + 1010 + SIO2SD + SIO2PC + SIDE2 + Amiga 500 + inne

19

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

waryl, nie chodziło mi o deklaracje kupna, raczej chciałem usłyszeć, co o tym sądzicie. Więcej info podam, jak będę mógł.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

20

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Duddie, tak swoją drogą też mi taki projekt po głowie chodził więc jeśli byś złożył zapotrzebowanie na help to jestem chętny w miarę możliwości czasowych.

21

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Za mało informacji na jednoznaczną deklarację. Trochę przypomina to kupowanie kota w worku. Zależy jaka będzie cena i jaki będzie repertuar :) Osobiście wolałbym raczej nowe gry niż stare i zdecydowanie nie na kasecie, a na innym nośniku.

22

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Bluki, czytaj ze zrozumieniem :). Napisałem, że nie chodzi mi o deklaracje. Widzę, że jest zainteresowanie, więc pewnie projekt ujrzy światło dzienne. Skierowany jest raczej do osób, które kolekcjonują oryginały, chcą mieć coś, co nie jest porysowane, połamane, pogięta taśma itp., tylko kompletnie nowe i "się wczytuje" :)
O nowych grach próbowałem rozmawiać z ich autorami, ale bez większego echa. Stąd moje zaangażowanie w coś, co "już było". A co do ceny - za wcześnie, żeby o tym mówić, zresztą drogie/tanie to pojęcie względne. Zapewne tańsze niż co poniektóre oryginały nadgryzione zębem czasu, ale też nie w cenie śmieciowej kasety.... Projekt wymaga sporego wkładu pracy, czasu, podpisania licencji i odprowadzenia opłat licencyjnych, a także wkładu finansowego w produkcję.
Niebawem podam więcej szczegółów.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

23

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Kurde mam 3 magnety ale żaden nie  działa...:( ale na kasety w normalu sie pisze

.

24

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Ja bym kupił

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

25

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Czy miałyby to być wydawnicze wznowienia w takiej samej formie jak dane tytuły były wydawane przed laty?