26

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Tak.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

27

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Super, kupiłbym Boulder Dasha, Dropzone i inne ;) Choć raczej na dyskietkach.

28

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Jacques, na te tytuły raczej nie ma szans.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

29

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

To tylko przykład, na pewno coś mi wpadnie w oko :)

30

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

I ja zakupie gry, nośnik obojętny :)

ATARI 800xl, CA-2001, XCA12 mnóstwo kaset i dyskietek :)

31

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Też chętnie kupiłbym. Fajnie mieć oryginały na półce :) Dla mnie nośnik też jest bez znaczenia, choć przyznam się, że najlepiej lubię carty :).

32

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

też chcę:) kasety, carty
Duddie, coś ruszyło w temacie?

33

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Duddie napisał/a:

Skierowany jest raczej do osób, które kolekcjonują oryginały

Duddie napisał/a:

O nowych grach próbowałem rozmawiać z ich autorami, ale bez większego echa. Stąd moje zaangażowanie w coś, co "już było".

Dziwne. Ja się nie spotkałem z przypadkiem, żeby autor mi odmówił możliwości wydania gry. Ale nie o to chodzi.
Nie dogadałeś się z autorami nowych gier, a uważasz, że dasz radę dotrzeć i dogadać się z autorami klasyków w sprawie ich zgody na reedycję? Zresztą to jest ta łatwiejsza część. Bo w większości wypadków autorzy, mimo pozytywnego nastawienia, powiedzą Ci, że nie mają praw majątkowych do tych gier. Prawa należały do firmy, która została kupiona przez inną firmę, która została przejęta... itd.
Więc jeśli uda Ci się dogadać z obecnym właścicielem praw, to naprawdę będę pod wrażeniem. I oczywiście kupię wszystko co wydasz.

Bo chyba nie chcesz wydawać eleganckich piratów "dla osób, które kolekcjonują oryginały"? :P

34

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Nosty, jasne że nie.  Nie mam zamiaru umoczyć paru tysięcy złotych. Projekt ruszy jak wszystko będzie dograne. A już w 99% jest.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

35

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

co Ty Dudziasty kombinujesz?
chcesz uwalić na ryj wartość mojej zdobytej za grube pln-y kolekcji?

taki pół żart

to ciekawe co napisałeś, bardzo... mnie interesują taśmy i dyskietki, jak to z technicznego punktu widzenia będzie wyglądało? czy dorwałeś gdzieś źródło dyskietek DD? czy będziesz nagrywał na HD?

czego można się spodziewać, hity avalonu na przykład? użytki też?

36

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Twoja kolekcja nic nie straci na wartości, bo ja wydam reedycje. A czego i na czym - nie mogę na razie zdradzić.
Dyskietki, jeśli będą, oczywiście DD. Nie muszę niczego dorywać, bo mam ich tysiące, fabrycznie nowych. Zresztą są dostępne bez większego problemu.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2015-07-09 08:02:55)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

37

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

no to może zdradzisz mi tajemnice gdzie kupić dyskietki DD? bo ja jakoś nigdzie nie widzę...

38

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Wujek Google aż się rwie aby Ci pomóc....Karol...czy ty naprawdę nie potrafisz używać tego narzędzia ?
Trzy magiczne słowa: DD disk sale

39

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Curse of the Lost Miner
https://docs.google.com/forms/d/11vDD8y … =send_form

40

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Mija prawie rok, od rozpoczęcia prac. I zbliżam się do szczęśliwego końca... Uchylam rąbka tajemnicy w załączniku. Więcej szczegółów niebawem. :)
Od razu odpowiem na pytanie, które zapewne padnie: Są to gry wydane na licencji, nie żadne "piraty".

Post's attachments

collection_600dpi.png 1.41 mb, liczba pobrań: 1 (od 2016-05-11) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

41

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Podsumuję jednym słowem: MNIAM! :)

Nie mogę się doczekać.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

42

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Duddie - jak już o kasetach mowa, to może zapis na DB?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

43

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Na DB? Będą też dyskietki....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

44

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

I like it :)

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

45

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

DB, czyli zapis długich bloków, bo nawet przy prędkości 600bps nie tracisz czasu na przerwy między nimi. Celowo nie mówię tutaj o 900bps, bo takiej prędkości może nie znieść XC12.. ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

46

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Przecież nikt nie będzie uruchamiał tych gier! To jest edycja kolekcjonerska, czyli kupujesz i kładziesz na regał, żeby ładnie wyglądało ;)

47

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Ja bede uruchamial:)

.

48

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

... wiesz, już raz ładowaliśmy intra 16k, oraz piwo - na zlocie ;) Intra z magnetofonu a piwo z butelek.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

49

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Tydzień premier oryginałów na kasetach.
Średnie ceny magnetofonów na Allegro podwajają się.

.: miejsce na twoją reklamę :.

50

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

...a Lotharek wprowadza nowy produkt: wtyczki z kabelkiem do wykastrowanych magnetofonów.