1

Temat: Edytor Atom - pytanko

Czy ktoś może używa?
https://atom.io/

Edytor mi się spodobał, ale nie mogę rozkminić jak podpiąć w nim pod klawisze zewnętrzny kompilator i emulator z wywołaniem paramterów.

Tzn obecnie używany (ConText) skonfigurowałem sobie tak, że jak wcisnę F9 to wywołuję XASM, i aktualnie edytowany kod asemblera jest kompilowany do xex, a błędy zwracane na ekran w osobnym okienku edytora. Po wciśnięciu F10 skompilowany wcześniej xex jest odpalany w emulatorze.

Gdybym to samo mógł uzyskać w Atomie, to bym się chętnie przesiadł.

2

Odp: Edytor Atom - pytanko

Po cholerę robić na siłę edytor z przeglądarki, który na dysku SSD wczytuje się więcej niż Vim z magazynu taśmowego, a ma mniej funkcji, jednocześnie zawalając pamięć rzędu 500 Atarynek z rozszerzeniem 1MB? No ja się pytam, mają oni w ogóle rozum i godność człowieka? Bo chyba nie bardzo :D

I żeby to nie były gołosłowne gadaniny, to mogę powiedzieć, że testowałem ten produkt jeszcze w beta-testach i nie mogę o nim dobrego słowa powiedzieć, nawet ten tak zachwalany design nie powala.

W sumie to możesz po prostu używać SciTE, Vima, Emacsa czy czegokolwiek, ale odpalenie WebKita na którym jest edytor w głupim .js na NodeJS to trochę, no… debilizm? kretyństwo? rozpusta dzieciaczków ze Starbucksa?

.: miejsce na twoją reklamę :.

3

Odp: Edytor Atom - pytanko

Polecam SublimText. Jak Atom tylko natywny.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.