1

Temat: Pomoc w uruchomieniu CosmosEx - Głuchołazy

Yo. Czy na party w Głuchołazach będzie jakiś osobnik skłonny pomóc mi w uruchomieniu CosmosEx z moim STE? Raz udało mi się to skonfigurować, ale po drugim restarcie znów nie działało. Objawy są losowe - albo nic nie działa, albo jakieś bomby, albo wiesza się po wyjściu z konfiguratora, albo jeszcze coś innego.

Ostatnio edytowany przez epi (2015-07-18 17:04:47)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

2

Odp: Pomoc w uruchomieniu CosmosEx - Głuchołazy

Ja mogę. Ale tam nie ma co nie działać :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Pomoc w uruchomieniu CosmosEx - Głuchołazy

Ja też pomogę. Oczywiście, jeżeli będę trzeźwy ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Pomoc w uruchomieniu CosmosEx - Głuchołazy

Pin napisał/a:

Ja też pomogę. Oczywiście, jeżeli będę trzeźwy ;)

Wolne żarty, przeca pisałeś, że pijesz z Pasiem, a Pasiu na słabeusza nie wygląda :P

Sikor umarł...

5

Odp: Pomoc w uruchomieniu CosmosEx - Głuchołazy

Na party dely potwierdził, że problem z moim CosmosExem nie należy do kategorii PEBKAC, w związku z czym podejrzanym jest układ DMA. Jest to C025913-38 PH23-030. Czy wymiana na C398739 pomoże? Jeśli tak, proszę o kontakt osoby zainteresowane zamianą C398739 na środki pieniężne, tzw. hajs.

Ostatnio edytowany przez epi (2015-09-20 14:02:12)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

6

Odp: Pomoc w uruchomieniu CosmosEx - Głuchołazy

http://www.exxoshost.co.uk/atari/last/DMAfix/index.htm

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: Pomoc w uruchomieniu CosmosEx - Głuchołazy

Dołożenie kondensatorów nic nie zmieniło.
Zauważyłem jednak, że o ile po włączeniu zasilania CosmosEx się nie wykrywa lub zachowuje się niestabilnie, o tyle reset po teście pamięci sprawia, że zaczyna działać, tzn. do tej pory 8 na 8 prób się powiodło, łącznie z ładowaniem dem.
Inna sprawa, że w niektórych demach mam drobne śmieci na ekranie, np. STrange robots czy 0913, więc może jest większy kłopot ze stabilnością tego komputera?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

8

Odp: Pomoc w uruchomieniu CosmosEx - Głuchołazy

Epi, ciekawa obserwacja z tym resetem.
Niedawno Exxos na AtariForum zasugerował że niektóre objawy "bad DMA" mogą wynikać z problemów z zasilaczem.
Może właśnie to jest źródłem problemu u Ciebie?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

9

Odp: Pomoc w uruchomieniu CosmosEx - Głuchołazy

Być może. Obejrzę jeszcze dokładniej zasilanie i może spróbuję wymienić kondensatory i mostek wg pomysłu Exxosa.
Zauważyłem też inne niepokojące zjawisko - sygnał zegara mierzony na 39. nodze DMA ma spore under/overshooty, od jakichś -1.8V do ok. 6.5V, to normalne w tych komputerach?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.