1

Temat: Atari 800WinPLus - sugestie co do następnej/ych wersji

Tak sobie jakiś czas temu pomyślałem, że można by w rzeczonym emulku umieścić jakiś sprytny mechanizm "przełączania" joya...

Aleossssoochozzzi?  :rolleyes:

A więc np. mam ustawionego joya na klawisze kursora, ale wgrałem akurat program, gdzie chcę użyć klawiszy kursora właśnie jako klawisze kursora. Muszę więc wykonać całą operację - wejść do menu, pomiąchać tam i dopiero wyjść, a jeśli broń Boże nagle najdzie mnie ochota na granie - muszę całą tę operację powtórzyć... Troszkę chore w sumie  :?

Co więc wymyśliłem? Proponuję pod jakimś klawiszem "przełączającym" np. Scroll Lock umieścić przełącznik joy/kursory. Myślę, że takie rozwiązanie byłoby dobre.

Co o tym sądzicie?

{No i co jeszcze dałoby się zrobić, żeby nasz kochany sprzęt lepiej emulować...}

I Ty zostaniesz big endianem...

2

Odp: Atari 800WinPLus - sugestie co do następnej/ych wersji

Pomysł dobry. Ja ze swej strony mam jescze inny.

Otóż przydałby się taki podręczy zasobnik z najczęściej używanymi ATRami. Coś takiego, jak APE4WIN robi. Wiecie, dosy, użytki itp, żeby były pod ręką bez szukania po dysku.

3

Odp: Atari 800WinPLus - sugestie co do następnej/ych wersji

Eee tam marzyciele :)
Ja to bym jeszcze chciał debugger akceptujący listingi wyjściowe z x-asm'a :)

: 404. Stopka not found

4

Odp: Atari 800WinPLus - sugestie co do następnej/ych wersji

Miker... przecież ten mechanizm już dawno jest zaimplementowany...
Sprawdź w helpie, którym klawiszem wyłącza się joye, będziesz zaskoczony.
:lol:

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

5

Odp: Atari 800WinPLus - sugestie co do następnej/ych wersji

O f**k! A ja taki nieswiadomy... :) Trzeba bedzie jeszcze poczytac helpa....

6

Odp: Atari 800WinPLus - sugestie co do następnej/ych wersji

Jak juz jestesmy przy tym, co mogloby sie znalezc w nowej wersji emulatora, to przypominam watek apropos obslugi stacji dyskow podlaczonej do PC ;) Nie bede sie rozpisywal w szczegolach, opisalem to juz tutaj. Kilku osobom pomysl sie podobal, wiec to nie jest moje wyimaginowane zyczenie - oczywiscie nic nie narzucam autorom ;) Ale jezeli szukaja pomyslow na dalsze udoskonalanie tego <wazelina> genialnego </wazelina> emulatora, to przedstawiam jedna z propozycji.

7

Odp: Atari 800WinPLus - sugestie co do następnej/ych wersji

wszystkim Wam sie w glowach poprzewracalo  :lol:

ja mam jedynie sluszna propozycje poprawki !

mianowicie, aby atari800win zgrywal screenschoty pod domyslna nazwa wg. ostatnio wczytanego pliku, czyli jesli uruchomilismy 'riverraid.xex' to domyslna nazwa dla screenschota bedzie 'riverraid.pcx', jesli np. 'problemjasia.atr' to screenschot 'problemjasia.pcx'

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: Atari 800WinPLus - sugestie co do następnej/ych wersji

przydalo by sie odpalanie obrazow skompresowanych (zip) metoda drag&drop.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

9

Odp: Atari 800WinPLus - sugestie co do następnej/ych wersji

Można by się zastanowić nad obsługą obrazów (i innych plików) skompresowanych ACEm, a nie tyle ZIPem. Czemu ACE? Ze wszystkich archiwizerów najlepiej ściska małoatarowski soft, biją na tym polu RARa i inne. Chłopcy trafili przypadkiem we właściwy algorytm ;).
Ale oczywiście są ważniejsze rzeczy...

10

Odp: Atari 800WinPLus - sugestie co do następnej/ych wersji

Ale oczywiście są ważniejsze rzeczy...

Takie jak lepsza obsługa plików CAS .........  :lol:

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: Atari 800WinPLus - sugestie co do następnej/ych wersji

z innej beczki - a kto to wszystko napisze? :(

: 404. Stopka not found

12

Odp: Atari 800WinPLus - sugestie co do następnej/ych wersji

oj, Eru - no jak mogłeś?!? ;)

Myślę, że i autor się tej dyskusji przypatruje. A mi chodziło o rozpętanie swego rodzaju burzy mózgów. Może i coś z tego wyniknie, kto wie :)

I Ty zostaniesz big endianem...

13

Odp: Atari 800WinPLus - sugestie co do następnej/ych wersji

I jeszcze dobrze by było, żeby dało się przedefiniować przyporządkowanie klawiszy konsoli - bo jednoczesnego wciśnięcia F2, F3 i F4 to żadna klawiatura nie obsłuży :)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari