51

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

@Marek Konopka: Ale sprawdziłeś gdzie prowadzi podany przez Ciebie link? :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

52

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

wieczor napisał/a:

@Marek Konopka: Ale sprawdziłeś gdzie prowadzi podany przez Ciebie link? :D

Fajne.

53

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Marek Konopka napisał/a:

Wszystkie prace wystawione na konkursach będą opublikowane na stronie zlotu (http://xxx.xxx) w formacie dostarczonym przez autorów, najpóźniej N dni po zakończeniu imprezy.

Jestem za taką zmianą, bo strona mi się podoba i fajnie by było, gdyby na niej były też produkcje z Atari. Należałoby tylko jeszcze ustalić w jakiej kategorii... Najmniej kłopotu byłoby chyba z pracami grupy Atari BDSM ;)

54

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

@Marek Konopka: zapewne Yolk odniesie się do Twojej propozycji :)

Chciałbym jeszcze dopytać o jedną kwestię... SV2k16 - powered by C64 community?

http://www.sillyventure.eu/carrion.jpg

Ta śliczna grafika jest autorstwa Carriona ze sceny C-64. Nie jest jeszcze skończona, ponieważ konkursy dla tej części sceny na SV2k16 stanęły pod znakiem zapytania. W przyszłym roku nasi bracia mają też swoje święto pod nazwą X, dlatego nie wiem czy faktycznie jest sens organizować konkursy także dla tej platformy?

Tak jak w przypadku regulaminu, tak i w tym liczę na rzeczową dyskusję. Nic jest póki co przesądzone.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

55

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Ja osobiście nie mam nic przeciwko temu, pytanie brzmi tylko, czy dopiszą - z powodu właśnie 'X' :) Myślę, że możesz wybadać grunt i zebrać ewentualne deklaracje :) A grafika super :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

56

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Wydaje mi się, że pytanie odnoście kolizji z X powinno być bardziej zaadresowane do kolegów ze sceny C64 niż nas. Ja osobiście chętnie posłucham SIDa dla odmiany od POKEYa i YMa;)
Tak czy inaczej - rób jak uważasz i jak czujesz. You are the boss.

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

57

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Poprawki (zgodnie z sugestią forumowiczów) zostały naniesione do regulaminu.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

58

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Bardzo postaram się być! zależy od urlopu niestety:P

59

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Też postaram się być!

Wreszcie będę miał okazję pogadać z partyzantami ;)- Rezerwuję lożę zwyczajowo zaraz obok dystrybutora z browarem. No chyba, że party będzie w GAK'u ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-09-01 19:20:11)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

60

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Pin napisał/a:

Rezerwuję lożę zwyczajowo zaraz obok dystrybutora z browarem. No chyba, że party będzie w GAK'u ;)

Party w GAKu też bedzie, tyle że w innym terminie. I Ty Pin - powinieneś na nim być (dystrybutor też się znajdzie), ale o tym jest osobny wątek :)

61

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Ja również myślę, że dobrze byłoby połączyć atari i commodore na SV2k16. Aż miło popatrzeć na tą grafikę Carriona - wyszła super.

62

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Raczej przyjadę :-)

63

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

sachy napisał/a:

I Ty Pin - powinieneś na nim być

To zależy. Jeśli zlot odbędzie się w okolicach do 2 tygodni przed albo po to jest opcja. Pod warunkiem oczywiście, że uda się załatwić wakacje w Gdańsku wzorem roku obecnego ;) Zbieram siły na sprzedanie pewnego prototypu z bodaj 1986 roku i zamiany tegoż na coś co wygląda jak spora przyczepa kempingowa ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-09-01 23:06:58)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

64

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Ja niestety odpadam. Dokładnie w tym terminie, jak co roku z resztą, wypada, że tak powiem nasze party FamiCON z Pegasusem w tle, ale to malutka impreza i PR zupełnie żadnego kalibru ;-) Szkoda, bo się stęskniłem za SV. Pozdro tam!

65

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Termin jest obojętny, byle był ustalony i taki pozostał.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

66

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Jak będzie to będę :)

67

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

@Grey: coś temat umilkł :( Będzie coś z SV2K16?

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

68

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

grey, ja z innym pytaniem. Pracuję dla portalu o grach i technologiach. Czy byłaby możliwość, by ktoś z naszych redaktorów, np., ja, miał na SV swoją prelekcję? Może to być oczywiście nawiązanie do retro + połączenie tego z czymś bardziej współczesnym. Liczę na odpowiedź :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

69

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

A ten tego... Łapusz ogłosił właśnie ze Pixel 2k16 ma być 03.06-05.06.2016.
https://www.facebook.com/events/1665946 … 553688311/

Kiedy będzie Silly w 2016roku...?

70

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Podbijam temat. Mam nadzieję, że wszystko aktualne i widzimy się latem:)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

71

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

@mkm: były momenty zwątpienia, pisałem o tym w innym wątku. nie jestem w stanie potwierdzić teraz jakiegokolwiek terminu, dam znać w połowie stycznia. o SV2k16 zacząłem ponownie myśleć wysyłając pewien komunikat na "fejsie", ponieważ wiele osób zasypało mnie PMkami i mail'ami - widzę, że brak SV w tym roku jest odczuwalny. Mało tego - mimo iż nie potwierdziłem w 100% SV2k16 to wiem, że są osoby które pracują już nad mocno zaawansowanymi pracami na tą imprezę. Stawia mnie to w niezręcznej sytuacji - nie chciałbym nikogo zawieść. Z każdą taką wiadomością dostaję dawkę energii do działania. I nie będę więcej przejmował się baranami, którzy nie jeździli na SV, a jedynie robili złą atmosferę wokół eventu. Myślę że znakomicie oddają to maile, jakie otrzymałem. Pozwolę sobie opublikować fragmenty dwóch, nie podając przy tym autorów:

"Hej,

Na Twoje party czeka setki osób z całej Europy. Wiele osób podjęło wysiłek zrobienia własnych produkcji, często kosztem życia osobistego.

Osoby trzecie, o  których piszesz nie są lub nie były jego uczestnikami. (...) Osoby trzecie, nie mające nic wspólnego z organizowaniem czy uczestniczeniem w party nie powinny mieć głosu w sprawach jego organizacji, czy jakichkolwiek innych sprawach jego dotyczących. Są jedynie biernymi obserwatorami, mają prawo komentować, w tym złośliwie i nieprawdziwie, ale nie mają prawa żądać w sprawie party czegokolwiek. Ostatnie zdanie piszę na przyszłość, choć nie pasuje do obecnej sytuacji, ale w przeszłości miały miejsce i takie zdarzenia.

Przepraszam za ton prawniczy, ale piszę tak celowo, żeby uświadomić Ci wagę problemu. Rezygnacja przestała być jedynie Twoją osobistą sprawą. To sprawa kilkuset zaangażowanych osób. Skoro obiecałeś im, musisz dotrzymać słowa, chyba, że występują okoliczności nadzwyczajne."

"Hi,

Excuse me for the clarification, but are you saying that the summer SV has been shelved for now? I was really looking forward to this installment and been talking about it quite a bit if with britelite / Mankeli (who attended last year as well).

For something more personal if it matters anything, I 'm annually organizing a ~200 attendee gaming event, I am sort of in a similar situation with you I believe. Some people have managed to really get pissed about disagreements and have turned against "us" organizers and even twist us against the game speedrunning community in their quest. It takes a lot of time and patience to get the event done and can be really crushing when someone slams on it constantly, can even be a guy who you used to get really well along with in the past. Don't let this distract you too much.

Each time I organize the event, I know that people will attend it, love it and talk about it afterwards. It's really easy to take a bias for the negative because of some argument that you might be handling for months behind the scenes (exactly what happened to us). Try to keep a positive attitude and ignore it, it's the best way to deal with it. I'm not saying that it's not an easy or fun path.

If it's worth anything, anyone from finland who has tagged along with me for the past two events have really enjoyed the party and consider it one of the best parties around, hell, It's right there in my top3 overall parties and I've visited / organized a bunch by now :) If someone is arguing that things are in the shitter regarding the party then I'm clearly at the wrong party hall.

Now I don't know the specifics here but we all think that you've been doing a really big job handling everything super well, some times even too much! Like for us in our event, keep doing what has worked, there will always be people who moan and complain, you can't satisfy everyone. It's especially easy to occur once you have more audience => opinions.

Sorry if it sounds a bit too biased (Just do the damn party so I can get drunk!) All I want to say is that it might feel really annoying to fight against people that might have even been really good friends in the past and that can really drain you. Just remember that what you have been doing is/has been appreciated by a lot !"

Jest tego o wiele więcej, a post wrzuciłem wczoraj. Dziękuję.

Proszę o wszelkie info odnośnie planowanych produkcji - najlepiej na pocztę e-mail.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

72

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

zajebisty news!

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

73

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Podałbyś Grey mniej więcej termin, bo planuje wakacje nad morzem a całość chciałem ustawić tak, by party wyszło w połowie wyjazdu.

... no chyba, że na fejsboolku ten termin z połowy lipca jest aktualny.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

74

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

... amoże jednak grudzień tak jak było...tańsze noclegi i dostępne ..

.

75

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

na ten moment nie jestem w stanie potwierdzić wcześniejszego terminu. w licpu jest Sommarhack w Szwecji, więc być może sierpień byłby lepszą opcją. jeśli chodzi o noclegi to postarałbym się załatwić atrakcyjne zniżki. ale na razie to gdybanie, dam znać w styczniu.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)