1

Temat: A Graphical OS for the Atari 8-bit

Czemu nie piszecie o: Graphical OS for the Atari 8-bit: http://atari8.co.uk/gui/
Czy ktoś próbował już to uruchomić na emulatorze ?

2

Odp: A Graphical OS for the Atari 8-bit

Ja to odpalałem (w sumie trochę przypadkiem) na prawdziwym Atari, z powodu posiadania BIOSu 0.24 do U1MB z wbudowanym GUI (jako opcja), ale z braku myszki nie zaszalałem.

Jak coś, to mam kontakt do fjc'a na FB i mogę o coś podpytać :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

3

Odp: A Graphical OS for the Atari 8-bit

Nie ma co szaleć na razie. Na chwilę obecną jest to nieukończony projekt, dodatkowo z czego rozumiem ma całkowicie zastąpić dos. W sumie, to ciężko powiedzieć na ile będzie to użyteczny soft - np. obecnie istniejące "playery" do różnych formatów źródłowych będą całkowicie bezużyteczne. Jak dla mnie - strata bezcenna.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: A Graphical OS for the Atari 8-bit

Yes - it's unfinished so feel free not to leap out of your chair in excitement. :) The idea is to run GUI software, not the entire Atari back-catalogue of legacy titles. Think GEOS, SymbOS, etc. Of course this will rely on people writing software for it. If they do - great, if not - well, I will still have achieved the original objectives.

There's an existing thread for this, BTW:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=8476

Ostatnio edytowany przez flashjazzcat (2015-09-15 17:10:24)

5

Odp: A Graphical OS for the Atari 8-bit

OP, możesz być pewien, że projekt jest obserwowany z zainteresowaniem. Niewątpliwy plus to odwaga autora pozwalająca mu na zerwanie wstecznej zgodności z dotychczasowym oprogramowaniem. Jeśli to ma być system z wywłaszczaniem, nie ma zresztą oczywistego wyjścia.

Z konkretami czekamy na konkretną implementację. Problematyka przejścia z systemu bez mtasku na mtask z wywłaszczaniem została już dawno (20+ lat) opracowana na przykładzie MiNT-a, szczęścia życzę.

KMK
? HEX$(6670358)

6

Odp: A Graphical OS for the Atari 8-bit

Thank you very much. ;)

7

Odp: A Graphical OS for the Atari 8-bit

Hmmm... tego nie wiedziałem: The idea is to run GUI software, not the entire Atari back-catalogue of legacy titles.
@flashjazzcat - skąd masz tą informacje ?

8

Odp: A Graphical OS for the Atari 8-bit

"@flashjazzcat - skąd masz tą informacje ?" - jest autorem:)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

9

Odp: A Graphical OS for the Atari 8-bit

fjc=flashjazzcat. Now it all makes sense ;)
Well, good luck with progress on this project.