1

Temat: Kupno Atari TT030

Witam,

Ile rzeczywiście opłaca się dać za ten komputer żeby nie przepłacić? Cena za komplet ( bez monitora ) jak i za sam komputer.

2

Odp: Kupno Atari TT030

Jako że mądrzejsi ode mnie nie odpowiadają to może ja napiszę. Po pierwsze , znaleźć komplet z klawiaturą to problem. Ja ryzykowałem i najpierw kupiłem klawiaturę od Megi a potem TT się jakoś trafiło. Pominę to, że trwało to z rok :)
Na naszym znanym portalu pojawiają się rzadko i czasem z jakimś defektem. Na Ebayu bywają ale ceny zaporowe. Realnie cena całego kompletu wg mnie powinna oscylować w granicach 1000 - 1600 zł , zależy od wielkości pamięci i dysku oraz oczywiście stanu. Mniejszym problemem są wersje językowe bo tosa zawsze można wymienić.

JiL Fan.

3

Odp: Kupno Atari TT030

Wczoraj na allegro poszło TT bez klawiatury za 660 zł.

4

Odp: Kupno Atari TT030

Szeryf napisał/a:

Wczoraj na allegro poszło TT bez klawiatury za 660 zł.

Bez klawiatury , bez myszy , obudowa brzydka jak jasny pieron .... dlatego jest moja :))))

JiL Fan.

5

Odp: Kupno Atari TT030

@gwinter: w takim razie gratuluję wytrwałości :) Rozumiem, że brakuje Ci już tylko mychy o ile nie zdobyłeś jej też wcześniej.  Jak podłączysz komplet to pochwal się chociaż zdjęciem bo to piękny sprzęt :)

6

Odp: Kupno Atari TT030

Klawiaturę mam od mega ste, mysz też. Szkoda że kolor nie pasuje. Kupiłem go właściwie tylko dla tego, że druga tt którą mam nie widzi urządzeń scsii. Z kolegą Krollem doszliśmy do wniosku, że uwalony jest kontroler. Zobaczymy co będzie po wymianie Logica od scsi. Foty mogę wrzucić jak tylko sprzęt przyjdzie :)

Ostatnio edytowany przez gwinter (2015-09-22 19:49:19)

JiL Fan.

7

Odp: Kupno Atari TT030

Z kolegom…?

Myślałem, że siedzę na forum z dojrzałymi i wykształconymi osobami :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

8

Odp: Kupno Atari TT030

skrzyp napisał/a:

Z kolegom…?

Myślałem, że siedzę na forum z dojrzałymi i wykształconymi osobami :)

Tylko inż. , sorry :)

JiL Fan.

9

Odp: Kupno Atari TT030

gwinter napisał/a:

Z kolegą Krollem doszliśmy do wniosku, że uwalony jest kontroler.

A sprawdź po zewnętrznym łączu, tak z ciekawości? Rozumiem, że drabinki rezystorowe są na miejscu w płycie?

Sikor umarł...

10

Odp: Kupno Atari TT030

Nie no , sprawdzane zew i wew z rezystorami i bez , kilka dysków i krollowych napędów. ścieżki całe, przejście na scalaki jest. zamówiłem dwa układy Logic, na wszelki wypadek. Wymienię pewnie końcem tygodnia i zobaczymy czy ruszy.

JiL Fan.

11

Odp: Kupno Atari TT030

Szeyf napisał/a:

Wczoraj na allegro poszło TT bez klawiatury za 660 zł.

Właśnie zastanawiałem się czy licytować ;)

12

Odp: Kupno Atari TT030

gratulacje gwinter ! daj znać jak z tym SCSI :)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

13

Odp: Kupno Atari TT030

Gwinter gratuluję, cena zacna.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

14

Odp: Kupno Atari TT030

piter napisał/a:

gratulacje gwinter ! daj znać jak z tym SCSI :)


Jak już zdążyłem się pochwalić , po wymianie układu TT wstało. W sumie jestem w szoku :)

JiL Fan.

15

Odp: Kupno Atari TT030

gratulacje Gwinter. TT030 mimo swoistej egzotyczności na rynku retro widuje średnio 10 egzemplarzy w ciągu roku, ostatnio w holenderskim serwisie z ogłoszeniami lokalnymi (coś jak nasze olx.pl) za 200 eur z klawiaturą, myszką i jakimś dużym (w porównaniu do fabrycznego) dyskiem SCSI.

600 xl, 520 st+, mega st 4