Temat: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Parę tematów jakby się ruszyło, tak więc luźne rozpoznanie kto byłby ewentualnie czym zainteresowany.

1) PAK68/3 (akcelerator)
Michał znalazł i podesłał pliki. W grę wchodzą, ma się rozumieć, same płytki (montaż we własnym zakresie) koszt zależy od ilości chętnych.

2) FRAK/2 (FastRAM do PAK68/3) - z uwzględnionymi wszelkimi poprawkami
Zrysowałem i dałem do wykonania, koszt samej płytki to jakieś 50zł, tyle płaciłem za swoje (netto), koszty przygotowania produkcji odpadają, bo już pierwsze sztuki są.

3) PuPla/2 i Panther/2 - płytka buforująca i dwa sloty ISA (grafika + sieciówka)
Projekty mam. Koszt zależny od ilości chętnych. Gole płytki.

4) Nova - adapter karty graficznej ISA do MegaST/TT
Projekt płytki na finiszu. Koszt jak wyżej.

5) Adapter karty graficznej ISA ET4000 + jeszcze inne dodatki (MegaBUS, więc tylko do MegaST)
Tak jak wyżej. Projekt na finiszu.

Co jest co, można znaleźć na forum, było opisywane.

Kto ewentualnie byłby czymś zainteresowany ? Na luzie, bez ścigania później :)

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Nova do TT do w VME wchodzi? Jak tak to byłbym zainteresowany, ale gotowcem.

Stuffem na MegaBUS też byłbym zainteresowane, ale jw. gotowcem.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Tak, do VME.
W tych akurat wypadkach może być i gotowiec.

Było miło :) Do widzenia.

4

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

"1) PAK68/3 (akcelerator)" - chętny, choć zależy jaka będzie cena.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Poproszę:
3)x1
4)x2
5)x1
To będzie zmontowane i gotowe do użycia?
No i też zapytam o cenę :-)

6

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Byłbym chętny na paka+fraka, ale nie raczej sam tego nie poskładam :(

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Czy to jest montaż powierzchniowy czy przelotowy?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Zmontować zawsze można.
W przypadku PAK i FRAK tylko pojedyncze elementy są SMD. PuPla i Panther mogą być SMD lub THT mam obie wersje.

Było miło :) Do widzenia.

9

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

PAK68/3 (akcelerator) - chętny, ale z montażem i tak jak inni, wszystko zależny od ceny:)

10

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Ja poproszę PAK68/3, i FRAK/2 NOVA. Jeśli da radę to z montażem.

PAK68 jest do ST czy STe?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

11

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

@artik-wroc: Rozumiem - pytam, bo mój zestaw narzędzi może i SMD nie wyklucza, ale zdolności manualne raczej tak. Za gęsto to wszystko :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

12

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Cyprian: do ST.
Do STE potrzebny jest adapter PLCC-DIL o nazwie PuSTE. Nie mam takowego.

Było miło :) Do widzenia.

13

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

4) Nova - adapter karty graficznej ISA do MegaST/TT

- VME czyli tez Mega STE? Wtedy chetny.

14

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

chętny 1)2)
a propos 4) jakie karty graficzne obsługuje?

15

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Nova VME jest do TT i/lub MegaSTE.
Sterowniki są do kart ISA: ET4000, ATI Mach32 i ATI Mach64, było nieraz na forum.

Było miło :) Do widzenia.

16

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

a co powiedzie na multiboard? http://www.ebay.co.uk/itm/H-N-MULTIBOAR … 4ae9b29089

mozna by zrobic klona tego? plytka wydaje sie byc prosta
kart graficznych nawet na alegro sporo

8 mega, ramu, przelacznik tosu, ide

do mega st idealne, megi st 1 mozna kupic nadal za grosze


oo, wlasnie, znalazlem chyba jest cos podobnego :)
monster
http://www.atarikit.co.uk/
8 mega, ide, flashowany tos :)

wychodzi niezle cenowo, chyba zaraz zamowie do swojej megi 1 :)


szkoda ze bez adaptera isa :)

Ostatnio edytowany przez Dr. Max (2015-09-25 20:25:13)

17

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

4) Chętny na 2 sztuki "na gotowo" , jeśli się da ...

JiL Fan.

18

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Byłbym chętny na 1,2 i 3 po sztuce, ale oczywiście na zmontowane i gotowe do użycia. Kwestia też, jaka będzie cena gotowców?

Ostatnio edytowany przez hsimpson (2015-09-26 14:03:00)

19

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Odnośnie PAK'a:
"Cena płytki PAK3_030a - 44.30 PLN/szt + 54.50 PLN/koszt uruchomienia produkcji.
Założenia do wyceny - druk dwustronny z metalizacją otworów, z obustronną soldermaską i jednostronnym opisem docięty na wymiar, testowany elektrycznie, cynowany metodą HAL. Ceny netto."
Więc, naliczyłem 6 osób chętnych, plus jedna dla mnie daje 7. Wychodzi 44.30 + (54.50/7) = 44.30 + 7.79 = 52.09zł za płytkę (netto). 64.07 zł brutto.
Doszedłby jeszcze koszt podzespołów w  przypadku montażu. Oczywiście w grę wchodzą jedynie podstawki pod proca i koprocesor, te dwa każdy we własnym zakresie. Czekam na przemyślenia.
Biorę się za adapter NOVA, bo chyba jest najbardziej pożądany :)

Było miło :) Do widzenia.

20

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

1)PAK68/3 x 1
2)FRAK/2 x 1
4)Nova x 2
5)MegaBus x1

21

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Ja poproszę pak3 i frak, zmontowane :) Już szukam procka :) może wyciągnę z blizarda IV :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

22

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

artik-wroc napisał/a:

Do STE potrzebny jest adapter PLCC-DIL o nazwie PuSTE

Rozumiem, że jeśli ktoś sobie takowy wyrzeźbi to może używać z STE bez problemów, czy są jeszcze inne obostrzenia?


(Adapter do wyrzeźbienia tutaj: http://imagizer.imageshack.us/a/img854/ … dapter.png -> http://www.atari-forum.com/viewtopic.php?t=24923 )

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

23

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Obawiam się, że z takim adapterem to wszystko będzie bardzo niestabilne. Chyba, że  będziesz naprawdę pomysłowy i zainstalujesz dodatkowe elementy, które to wszystko utrzymają na miejscu i podeprą.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Takie nakładane adaptery są dosyć popularne. Mam taki na TT-Ramie do STE i w turbo do Amigi 600. W obu przypadkach działa i trzyma się bez problemów. Frak/Pak/Pupla to niezła kanapka, i jakoś się trzyma :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

25

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Ja mam wszystko na DIL64, ale w pozycji pionowej, trzyma się nawet stabilnie. Co do PLCC to faktycznie największym problemem może być stabilność konstrukcji.

Odnośnie PAK'a to pytanie czy będzie z 5 osób gotowych zapłacić za samą płytkę jeszcze przed montażem (65zł), bo mnie nie stać, aby tyle zamówić na swój koszt.

Było miło :) Do widzenia.