26

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Nie ma problemu.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

27

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

sqward napisał/a:

Chyba, że  będziesz naprawdę pomysłowy i zainstalujesz dodatkowe elementy, które to wszystko utrzymają na miejscu i podeprą.

To na problemy typu mechanicznego jestem przygotowany :) Widziałem tę "wieżyczkę" na SV i wiem że to musi trochę ważyć, więc jakieś kołeczki pod adapter by się przydały ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

28

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Jak trzeba , to za 2x nova też mogę zapłacić i cierpliwie poczekać.

JiL Fan.

29

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

No to i ja bym się zdeklarował

1) PAK68/3
2) FRAK/2
3) PuPla/2 i Panther/2

Po razie. A jakby się komuś chciało ten adapter rzeźbić, to może mnie liczyć, jak nie to spróbuję sam ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

30

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

artik-wroc napisał/a:

Odnośnie PAK'a to pytanie czy będzie z 5 osób gotowych zapłacić za samą płytkę jeszcze przed montażem (65zł), bo mnie nie stać, aby tyle zamówić na swój koszt.

zapodaj numer konta i kwotę

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

31

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Ja mogę za płacić gdzieś w drugiej połowie nadchodzącego tygodnia, rzuć szczegóły.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

32

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Ją też mogę zapłacić. Daj dane na priv.

33

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Mogę zapłacić za całość zamówienia do końca tego tygodnia. Poproszę szczegóły na priv.

34

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Więc zamówiłem płytki: sqward, wieczor, Cyprian, hsimpson, Yezy.
Ze 2-3 tygodnie będzie trzeba poczekać, przez ten czas prosił bym o wspomnianą kwotę 65zł (szczegóły podsyłam na PW). Jak tylko przyjdą startuję z montażem, w międzyczasie będę kompletował części.

Było miło :) Do widzenia.

35

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

artik-wroc napisał/a:

Więc zamówiłem płytki: sqward, wieczor, Cyprian, hsimpson, Yezy.
Ze 2-3 tygodnie będzie trzeba poczekać, przez ten czas prosił bym o wspomnianą kwotę 65zł (szczegóły podsyłam na PW). Jak tylko przyjdą startuję z montażem, w międzyczasie będę kompletował części.

zamówiłeś na styk? czy jeszcze zostanie Ci Pak/Frak?

36

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Pierwsza partia PAK już zamknięta. Dopiero po wysłaniu gotowców będę myślał o czymś dalej.

Było miło :) Do widzenia.

37

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Tak z ciekawosci: jak bedzie taktowany procesor (jaki kupic) i ile ramu wchodzi do fraka? Jakie simy kupić?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

38

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Może być 32, 40 lub 50MHz, jaki uda Ci się dostać.
Do Fraka wchodzi max. 2x32MB mogą być EDO, wedle instrukcji 4 i 16 (jednostronne), 8 i 32 (dwustronne).
Na razie jednak zamknijmy sprawę PAK'a :)

Było miło :) Do widzenia.

39

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

A to są sim 72 czy 30 pinów?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

40

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

A widziałeś krótkie powyżej 4MB?

Sikor umarł...

41

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

będzie szansa na drugą partię? osobiście jako początkujący Atarowiec musiałem chwilowo wstrzymać się ze złożeniem zamówienia do czasu oszacowania łącznej ceny komponentów :/

600 xl, 520 st+, mega st 4

42

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Szansa zawsze jest, jedynie trzeba włączyć tryb "cierpliwość" :)

sqward: rzut oka i wszystko widać:
http://atari.wroclaw.pl/fotki/pak/frak2.jpg

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Sikor napisał/a:

A widziałeś krótkie powyżej 4MB?

Mam 16MB. Używane były w Macach 68K i drukarkach. To był maks.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

44

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Ooo, tego nie wiedziałem. Rzeczywiście były jeszcze 8-ki i 16-ki. Ciekawe czy 16-ki by poszły w rozszerzeniu TT-RAM-u. Teoretycznie mógłbym mieć wtedy 256MB TT-RAM w TT-ce.

Sikor umarł...

45

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Przelew poszedł, info na PW

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

46

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

również wysłałem


Co do pamięci, czy dało by radę przerobić to by zamiast simm, pamięć montować bezpośrednio na płycie

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

47

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Przelewy wpływają, nawet częściowo już wyszły na podzespoły, więc jest OK.

Cyprian: nie wszystkie zadziałają i czy płytka się nazbyt nie rozrośnie.

Było miło :) Do widzenia.

48

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

z tego co pamiętam to pamięć SIMM jest umieszczona we FRAKu?
Może w miejscu podstawek SIMM dało by radę zamontować jakieś dobre kości ram?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

49

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

W oczekiwaniu na płytki PAK, pojawiło się kilka prawie gotowych FRAK'ów.
http://atari.wroclaw.pl/pliki/frak.jpg

Było miło :) Do widzenia.

50

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

cacay

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org