1

Temat: Co się stało monitorowi Sony Trinitron CPD-E200?

Cześć,

Właśnie zanabyłem za zero złotych, w dość pokrętny sposób monitor Sony Trinitron Multiscan E200… I zostałem zapewniony, że działa.
No i jak można się domyśleć - nie działa, bo inaczej bym o nim nie pisał :D

Problem polega na tym, że wniosłem go na 3 piętro. Ale jest też inny peoblem, bardziej poważny.
Mianowicie, monitor bez podłączonego wyjścia wideo (VGA) ciągle robi "pstryk, pssss, pstryk, pssss…", a dioda miga (to ostatnie tak ma być zapewne, ale synchroniizacja pomiędzy jednym a drugim jest perfekcyjna).

Po podłączeniu obrazu jednak, następuje jeden "pstryk", kineskop się rozgrzewa, ale wciąż słychać w tle dość wyraźne "psssssss…", a obraz na monitorze jest remixem teledysku do "Parabole tańczą" zrobionym przez VJa z chroboą Parkinssona, który przedawkował LSD. Stan ten się utrzymuje ciągle, obraz robi się coraz jaśniejszy.

Testowałem go tylko przez 30 sekund, ponieważ bałem się, że mi wybuchnie w twarz, a że nie znam się na technice kineskopowej, to moja paranoja wobec urządzeń i wysokich napięciach jest silna.

Ktoś wie, jak to naprawić i czy w ogóle się da? Czy tylko utylizacja?

.: miejsce na twoją reklamę :.

2

Odp: Co się stało monitorowi Sony Trinitron CPD-E200?

Nie znam się :) ale w moich monitorach CRT kończył w ten sposób żywot trafopowielacz......zwykle trudno go wymienić ze względu na dostępność i koszty....z tego powodu wywaliłem np. piękne EIZO CRT na kineskopie Trinitron....

3

Odp: Co się stało monitorowi Sony Trinitron CPD-E200?

skrzyp napisał/a:

monitor bez podłączonego wyjścia wideo (VGA)

Może podłącz pod wejście ;)
Btw - jak pisze BartoszP. Napisz jeszcze, czy podłączałeś od razu czy po zaaklimatyzowaniu monitora w nowym miejscu?

Sikor umarł...

4

Odp: Co się stało monitorowi Sony Trinitron CPD-E200?

Podłączyłem pod wyjście wideo w komputerze, które wyprowadza sygnał wideo…

Nie, chwilkę sobie postał (~30 minut), po czym go podpiąłem.

.: miejsce na twoją reklamę :.

5

Odp: Co się stało monitorowi Sony Trinitron CPD-E200?

Na 80% trafopowielacz, na 15% kondensator elektrolityczny, na 5% zwarcie tranzystora.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: Co się stało monitorowi Sony Trinitron CPD-E200?

A sygnał zgodny z instrukcją? http://www.manualslib.com/manual/230317 … e=2#manual - chodzi głównie o odświeżanie.
Looknij na tematy tutaj: http://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,sony-multiscan.html
Podobne objawy: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic6 … ml#3301863

Sikor umarł...

7

Odp: Co się stało monitorowi Sony Trinitron CPD-E200?

800x600@60Hz, próbowałem też 1024x768@75MHz oraz inne,  z takim samym efektem.

@Duddie - opłaca się to "robić" (to jest ponoć dobry monitor), czy lepiej utylizacja?

.: miejsce na twoją reklamę :.

8

Odp: Co się stało monitorowi Sony Trinitron CPD-E200?

Skrzyp, nie mam pojęcia, bo szklana kula mi się zbiła.... ;) Musiałbym go obejrzeć.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...