1

Temat: tasma raz jescze

Witam!

Ostatnio daje sie zauwazyc ponowne zainteresowanie tasmami na atari, wszyscy tworza cas'y itp. (i bardzo dobrze - dlugo czekalem aby wreszcie wgrac Boulder Dasha na oryginalnym atari!) Czy nie dalo by rady zrobic jakiegos programu typu xex2turbo2000? Mysle ze jest zapotrzebowanie na cos tego typu, bo chyba malo kto lubi wczytywac 17 minut American Road Race modlac sie aby tym razem przeszlo bezblednie. Mysle, ze wiele jest osob ktore potrafia napisac taki prog w 2 godzinki, podaje im ten pomysl pod rozwage.

Pozdro

Slawek

2

Odp: tasma raz jescze

E tam, sluchanie biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii brrrrrrrrrum brrrrrrrrrrrrrum brrrrrrrrrrrum ..... jest r0l0. ;) ;) ;)

A na marginesie, to taki program faktycznie by sie przydal :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: tasma raz jescze

.. mi na przyklad by sie przydal.. tylko, ze nie 2 godzinki a przynajmniej 2x4 godzinki bo zaraz bedzie 'a ja chce turbo blizzard albo rom a nie 2000!' (sam nie mam 2000 a z blizzarda jestem zadowolony)

4

Odp: tasma raz jescze

wszyscy tworza cas'y

Piszesz wszyscy mi sie wydaje ze 2(3) osoby...

bo chyba malo kto lubi wczytywac 17 minut American Road Race modlac sie aby tym razem przeszlo bezblednie.

no chyba ze jestes maniakiem i nagrywasz te cas'y spowrotem na kasete jezeli chodzi o sio2pc to gdy "cas" ma ustawione dobrze przerwy to wszsytkie gry wgrywaja sie na 99,9% za pierwszym razem...

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: tasma raz jescze

kilka kopierow dodalem Ja i Pajero do bazy plikow aarea, kopiery dotycza Turbo2000 i Blizzard

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

6

Odp: tasma raz jescze

Prawdziwi hardcorowi Atarowcy używają tylko zwykłego magnetofonu  :D  600 bodów to jest to  :!:

7

Odp: tasma raz jescze

Magnet to było (jest) coś ! Te minuty (a może godziny) oczekiwania.... a jak sie wczytało to była jazda.... w sumie nie było to takie złe Łinda też sie ładuje kilka razy :)
Słowo do Daltona nie potrzebujesz Casów żeby grać na żywym atarcu :)

8

Odp: tasma raz jescze

mnie zawsze wqrzalo jak wgrywalem gre Fued tyle czasu ze hey, aby potem pograc 5 minut i nie wiedziec o co beiga (kid kid : ). btw owe 600 bodw bylo lekko regulowane : p

9

Odp: tasma raz jescze

rzeznia była pamietam jak czasami wczytywałem sobie przed laty Bruce Lee w normalu i na ostatnich obrotach wyskakiwą mi w 70% boot error....nie ma jak latający magnetofon:)

gep/lamers^dial

10

Odp: tasma raz jescze

ja mialem jakis magiczny magnetofon. dopuki nie ruszylem skosu glowicy i nie nagrywalem w turbo 900 bodów (turbo copy i kopier db rulez ;)) to bylo ok. nawet pozniej uzywalem mechanizmu (razem z elektronika z jakiegos polskiego decka stereo, ktory mial ja w oplakanym stanie) do sluchania muzyki. nigdy nie wkrecil mi tasmy ani obroty nie drżaly. niestety kiedys przy kolejnym demontazu cos sie rozsypalo i nie moglem spowrotem zlozyc. szkoda.

teraz, razem ze stacja dostalem jakis nieorginalny(podrobka XC12) magnetofon. ale nie moge nic z niego wgrac. wyglada tak jakby komputer nie dostawal sygnalu tylko dzwiek. moze ktos wie co z tym poczac.

11

Odp: tasma raz jescze

Jak mowil Bogus: "co wy k... wiecie o wgrywaniu.." ;)
Prawdziwy hardcore to bylo wgranie Gauntleta z magnetu (cala dwustronna kaseta leveli - jedna noc regulowania glowicy bez skutku) oraz Goonisi - kazdy level osobno doczytywany. Strata zyc - cofanie tasmy i piiiii buuu buuu buuu :)))
A teraz mlodziez nie moze uwierzyc, ze komus sie chcialo wczytwac gry z dyskietki przez 2 minuty... Sam w to chyba nie wierze :)

12

Odp: tasma raz jescze

Hmm... Cos mi tu nie gra. Magnet mial rzeczywiscie 600 bodow - sprawdzilem w sieci, choc zawsze wydawalo mi sie ze 300. Ale pamietam dobrze, ze gry jak Draconus wgrywaly sie okolo 20 minut a nawet wiecej. Jesli przemnozymy 600*20min*60sek to mamy 720000 bitow. Nawet biorac pod uwage jaks bit startu, stopu i sumy kontrolne po kazdym "buuu" to daje jakies 70000 bajtow. A Draconus nie mial nawet 50kB. Zreszta 70kB to wiecej niz pamiec 65XE. Jakie jest rozwiazanie zagadki?

13

Odp: tasma raz jescze

Konrad Mrozek - mialem kiedys taka sytuacje, jeden kabelek w kablu musi byc uszkodzony, nie pamietam dokladnie ktory, ale mialem tak kiedys - slycach dzwiek a komputer danych nie lapie.

i btw rzeczywiscie org. XC12 byl dobry.

14

Odp: tasma raz jescze

nosty - uwzględnij w swoich obliczeniach przerwy pomiedzy rekordami, a może znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.. ;)

Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wtedy wszystko stanie się dla ciebie niezrozumiałe.
-- Demokryt
%axior@interia.pl% --

15

Odp: tasma raz jescze

poza przerwami jest jeszcze 20 sek rozbiegówka. do tego kolejne 20 sek na "wykrzyknik".

16

Odp: tasma raz jescze

Fakt, ale rozbiegówkę można było odrobinkę przewinąć, o ile pamiętam, by oszczędzić sobie czasu ;) Poza tym jaki to stosunek 20-tu sekund przy kilkunastu minutach? Zaledwie kilkaset bajtów (mały błąd w obliczeniach)

Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wtedy wszystko stanie się dla ciebie niezrozumiałe.
-- Demokryt
%axior@interia.pl% --

17

Odp: tasma raz jescze

pamietam Gauntlet...hardkorowo sie to wgrywało,pamietam ze grafika mnie troche rozbijała w tej gierze...po takim wczytywaniu chciało sie czegoś bardziej wykwintnego,ale i taka giera była miodzio....skosy głowicy to nie tylko problem magnetów ale takze stacji LDW2000/CA2001...hehehehe

gep/lamers^dial

18

Odp: tasma raz jescze

Ale te przerwy między rekodrami dają kopa... Zwłaszcza jeśli długie. Dochodzi jeszcze suma kontrolna chyba...

19

Odp: tasma raz jescze

Stryker: udalo mi sie sportowac na Amige wersje 1.02 Wav2Cas - na razie jest w fazie testow, ale juz smiga  :D . Jakby co, to stare wersje amigowych Wav2Cas i Cas2Wav sa tu:

http://wuarchive.wustl.edu/aminet/util/conv/Wav2Cas.lha

i tu

http://wuarchive.wustl.edu/aminet/util/conv/Cas2Wav.lha  :D

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

20

Odp: tasma raz jescze

hehe o tych z aminetu wiedzialem ... ;)

powstala tez nowsza wersja wav2cas'a ktora mam ja i pare innych osob ;) radzi sobie lepiej z odczytywanie wav'ow i dlugich blokow a takze zmiany boud...ale....wersja winosowska dziala tylko narazie na windows 98 ;]
Gienek juz robi update cas2cas ... ;]
aa i jakis czas temu autor wav2cas itd... podeslal mi cas2atr ;)

pozd.
STRYKER

"wszystko się kiedyś kończy......."

21

Odp: tasma raz jescze

Uff... Nowa wersja Wav2Cas poszła na Aminet, powinna się tam ukazać za parę dni  :D ... Stryker: posłałem Ci tę wersję na skrzynkę  :) .

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

22

Odp: tasma raz jescze

niedługo będzie cas2hex i hex2cas z obsługa zmiany prędkości
pytanko:
ma ktoś jakie programy albo jakieś info albo cokolwiek na temat turbo rom
- ja mam taki magnetofon ale nic poza tym (oprócz paru kaset cholernie zaszumionych)

zrobiło by się taki konwerterek z xex na turbo rom