26

Odp: [K] SIO2PC na USB

Wiesz dobrze że nie dostaniesz faktury więc te pytania są zbędne.
Produkt jest idealnie dopasowany, bez instrukcji montażu (chyba tylko skończony kretyn by nie potrafił skręcić wtyczki śrubką) i jak najbardziej z gwarancją (także jakości).

Co do cen drukarek to widziałem takie za mniej niż 1000 zł jak i za kilka milionów zł. Moja jest bardzo tania co nie oznacza że jest najgorsza. Sam druk też trwa dość długo więc cenę 10 zł ciężko nazwać wygórowaną.

Cena 4 zł z fakturą. Napisz do Lotharka niech Ci sprzeda wtyczki z formy po... policzmy.
Kilogram granulatu to jakieś 10-15 zł (10-15 tyś zł kosztuje tona). Z kilograma wyjdzie powiedzmy 100 wtyczek więc nawet 20 gr na fakturę za wtyczkę to nie będzie zaniżona cena.
Duddie pisał że jedna wtyczka to koszt 15 zł (100x więcej). Już rozumiesz skąd taka rozbieżność? I czemu Chińczycy nie chcą produkować wtyczek po cenie użytego materiału?! Weź ich opier... czemu dla SIR SIKORA nie chcą produkować w cenie materiału :lol:

27

Odp: [K] SIO2PC na USB

Rufus pokaż jakiś swój projekt/produkt do Atari.
Chętnie zakupię :P

28

Odp: [K] SIO2PC na USB

Droższy jest, 15,40. https://sklep.avt.pl/uklad-scalony-ft232bl-ft232bm.html
Jak nie produkcji FTDI tylko "piracki" to sterowniki go unieczynnią.

Prolific zapewne tańszy nie działa z turbo.

Ale szkoda już więcej piany robić.

29

Odp: [K] SIO2PC na USB

Rufus napisał/a:

Scalaczek jest ogólnie dostępny i nie jest on firmy FTDI.
http://www.thoralt.de/gfx/sio2usb_03.png

Jeszcze raz potwierdziłeś, że nie masz pojęcia, o czym piszesz i nawet nie zadajesz sobie trudu, żeby zweryfikować to co ci się wydaje.
1. FT232BM jest firmy FTDI.
2. FT232BM jest już wycofany.
3. Można dostać zamiennik FT232BL po 14,13 PLN netto za sztukę przy zamówieniu min. 500 sztuk, czyli drożej niż FT232RL/FT232RQ.

Ostatnio edytowany przez epi (2015-10-26 11:54:09)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

30

Odp: [K] SIO2PC na USB

@Rufus: to potwierdza twoją bucowatość i system Kalego. Poza tym - nieładnie oszukiwać urząd skarbowy :) Pamiętaj, że nawet sprzedając bez faktury - powinieneś to zgłosić do skarbówki, a nie jechać na ludzi, którzy mają masę opłat. Jak kiedyś zaczniesz prowadzić firmę w tym kraju - zrozumiesz, skąd takie stawki.
Btw: 10zł z VATem za kompletną wtyczkę na fakturę można zapłacić. Jeśli odliczyć VAT od wtyczki Duddiego (12,20zł) wychodzi niewiele drożej od Twojej, w dodatku z tego co wiem - on i Lotharek sprzedają z pinami, więc odchodzi koszt zakupu pinów w innym miejscu. Przy znikomym zakupie - ich wychodzą prawie tyle samo co twoje z kompletowaniem części na zewnątrz, a jakości dobrej wtryskarki póki co drukiem 3D nie zastąpisz, choć powoli się to zmienia.

Sikor umarł...

31

Odp: [K] SIO2PC na USB

Każdy niech kupuje gdzie chce i u kogo chce. Nikogo nie zmuszam. Bucowatość to pokazujesz na każdym kroku. Jak z ciebie taki poborca podatkowy to podpierdalaj wszystkich co sprzedają sio2sd na allegro. Jest ich sporo. A może to ciebie nie boli?

Co do scalaczka to nie wiem czemu uparliście się ze to będzie FTDI. NIE BĘDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jest dużo innych firm które tez produkują inne, tańsze i to nie jest jakiś klon FTDI typu PL2303.

32

Odp: [K] SIO2PC na USB

Buu, jak się Rufus oburzył. Prawda w oczy kole?
Tak, mam wybór i mogę kupować u kogo chcę. Chwała za to, że komuś się chce robić, ale nie należy nikogo bluzgać z błotem, tym bardziej - że jak wykazałem - Twoja cena nie jest taka atrakcyjna, jak by się wydawało. Czekamy na Twoje SIO2PC w wersji USB - działające, bo póki co teoretyzujesz.

Sikor umarł...

33

Odp: [K] SIO2PC na USB

Czekam na twoje wtyczki po 4 zł z fakturą.

34

Odp: [K] SIO2PC na USB

To Ty twierdziłeś, że można wiele rzeczy taniej zrobić. Ja prowadzę działalność, więc po 4zł nie dam rady, tym bardziej, że nigdy nie twierdziłem, że zrobię. Podsumowałem tylko koszty w taki sposób, w jaki Ty podsumowałeś Lotharka i Duddiego. Skoro według Ciebie oni powinni zrobić za taką a nie inną cenę - tak samo według mnie po podsumowaniu Twoich kosztów - Twoja wtyczka powinna kosztować 4zł. I to maksymalnie (jest niekompletna i należy w innym miejscu dokupić do niej części). Jak byś był profesjonalistą - chociaż byś dodawał dedykowane piny, które faktycznie w TME kupić można za grosze (a gdzie indziej nawet taniej), plus śrubeczkę z nakrętką do spięcia całości. Prowadnica przewodu (wymysł Bezrobotnego) jest jak najbardziej zbędna.

Sikor umarł...

35

Odp: [K] SIO2PC na USB

Rufus...zaperzasz się jak swinkamor12......

Szacun za to, że opracowałeś model do wydruku...połowa roboty z głowy
Miałeś pecha trafić na bezrobotnego jako klienta.....jemu trudno dogodzić ale musisz mu wytłumaczyć co i jak zmontować, gdzie kupić, może nawet kupić za niego, odpowiedzieć...przecież "nasz Klient, nasz Pan"....to generuje koszt poświeconego czasu
Doradzają albo sugerują ci forumowcy, że nie wszystko działa tak jak myślisz...produkcja seryjna/zarobkowa to inna liga niż amatorskie "rzeźbiarstwo"
Musisz pamiętać o podatkach....to już wiesz
Koszty generuje też konieczność obsługi gwarancji, dosłania nowego gdy poczta lub kurier zgubi/zniszczy

Potraktuj to jako pomoc a nie atak.

36

Odp: [K] SIO2PC na USB

Dlaczego miał pecha trafić na Bezrobotnego jako klienta...?
bezrobotny zasilacz do stacji sn360 zrobił tu jest przykład:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 32#p187832
Może teraz robi wtyczkę sio bo ostatnio zanabył na allegro Toms-a a tam było w opisie że nie ma wtyczki sio...

37

Odp: [K] SIO2PC na USB

Nie opracowałem modelu i nigdzie tego nie pisałem. Bezrobotny kupił 3 sztuki (słowie trzy) a Wy piszecie jak bym tego sprzedał z 1000 szt. i straszycie mnie skarbówką.
Przecież robię to i tak po kosztach więc nie wiem skąd taka nagonka na mnie. Jak ktoś to wydrukuje za 4 zł  - Sikor tak to obliczył - to bierzcie od niego.
3 sztuki to 30 zł a koszt zakupu kilku pinów i śrubek to blisko połowa tej kwoty. Jakoś nie widzę aby waliły tłumy po te wtyczki.
Ktoś chce drukowaną to może kupić u mnie (albo innych, bo nie tylko ja mam drukarkę) a jak chce z formy to niech błaga Lotharka. Proste jak drut

38

Odp: [K] SIO2PC na USB

AS... napisał/a:

Dlaczego miał pecha trafić na Bezrobotnego jako klienta...?

Bo mógł trafić gorzej :) Na kogoś kto się nie czepia. A skoro sie nikt nie czepia, to nie ma problemu...a to obniża czujność.
Bezrobotny robi od razu "ścieżkę zdrowia" dla potencjalnego sprzedawcy....i to ze trzy okrążenia od razu. Bez odpoczynku.

39

Odp: [K] SIO2PC na USB

@Rufus: to kiedy to Twoje działające SIO2PC USB za 30zł? Szybka deklaracja - i nie pisz, że mam do niego sam kupić gniazdo USB i piny do wtyczki, bo śmiesznie się tłumaczysz. Szybka deklaracja: wyrobisz się w tydzień?
btw, nie straszę skarbówką, tylko staram się uświadomić Ci fakt, że ci którzy robią to legalnie i chcą działać na rynku jak profesjonaliści muszą się także liczyć z kosztami około-roboczymi:
- ZUS http://zus.pl/default.asp?p=1&id=35 - w sumie 1034,08zł, które miesiąc w miesiąc muszą zanieść w zębach
- 23% podatku VAT (dobra - po odliczeniu kosztów)
- ewentualny podatek, jeśli przekroczą próg podatkowy
Co więcej - wszystkie powyższe koszty są poza częściami.

Sikor umarł...

40

Odp: [K] SIO2PC na USB

Rzucę wszystko żeby dla ciebie zrobić jedną sztukę. Samo czekanie na płytki to 14 dni roboczych a ty chcesz to w tydzień.
Ale może być w tydzień i na fakturę! Ile potrzebujesz sztuk? 10 000 czy więcej?

41

Odp: [K] SIO2PC na USB

Nie, ale jak już robicie grupowe, to ja się piszę, pod warunkiem że będzie więcej niż 2 osoby :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

42

Odp: [K] SIO2PC na USB

Napiszesz jaki scalak?

43

Odp: [K] SIO2PC na USB

Nie pisałem, że na fakturę. Ale tak, oczekuję pełnej wersji a nie kitu i pełnego wsparcia, łącznie z linkami do programów obsługujących.
Aha, poproszę też zdjęcie, aby się nie okazało, że to będzie wielkości SIO2PD bezrobotnego.

Sikor umarł...

44

Odp: [K] SIO2PC na USB

Czyli już bez faktury? Czyżby patriotyczne zapędy z podatkami już odpuszczasz? Niedawno za parę zł chciałeś mnie powiesić na haku!
Jako producent daję wsparcie tylko na swój produkt. Wytwory osób trzecich nie są wspierane, a do takich należą wszelkie urządzenia do których będzie owe urządzenie podłączane oraz programy z tym współpracujące. Zaraz mi napiszesz że urządzenie nie działa a tego powodem będzie twój uszkodzony komputer, albo że nie możesz uruchomić programu pod linuxem, gdzie program jest po windows.

Piszesz się na te 10 000 szt. czy ile bo nie wiem.

45

Odp: [K] SIO2PC na USB

nie, na jedną. Bez faktury, bo napisałeś, że nie możesz wystawić. Chcę tylko udowodnić, że z Ciebie d..a a nie osoba robiąca coś konretnie - i póki co to mi się udaje, bo wycofujesz się rakiem.
Nie dajesz gwarancji, a Lotharek czy Duddie dają - określasz, z jakim oprogramowaniem TO DZIAŁA, dajesz linka skąd ściągnąć/gdzie zamówić i mam prawo wymagać, aby to z tym działało. Kwestia ustawień portu jest w gestii producenta - czyli Twojej, musi działać z tymi wytycznymi (na przykład APE - podpowiadam Ci pierwszy program - działa tylko na wirtualnych portach COM1 i COM2). Rozumiem, że za zamontowane układy które wkładasz do środka i płytki też nie odpowiadasz, bo robią je firmy trzecie? U wspomnianych osób otrzymuję produkt sprawdzony, przetestowany i działający, w dodatku z gwarancją.
W wątku o wtyczce odpisałeś bezrobotnemu, że do kolejnych wydruków odpowiednio przeskalujesz wtyczkę - czyli sprzedałeś coś nie do końca sprawdzone i zamiast zachować się profesjonalnie (czyli przesłać TRZY PRAWIDŁOWO WYKONANE wtyczki na swój koszt i zażądać odesłania tamtych) - proponujesz mu zakup kolejnych po zreskalowaniu, ba - co więcej - nadal bez pinów?
Żenua, drogi Rufusie, żenua...

Sikor umarł...

46

Odp: [K] SIO2PC na USB

Sikor napisał/a:

nie, na jedną.

To ile?!

Sikor napisał/a:

Bez faktury, bo napisałeś, że nie możesz wystawić.

Jak weźmiesz 10 000 to faktura będzie.


Sikor napisał/a:

Chcę tylko udowodnić, że z Ciebie d..a a nie osoba robiąca coś konretnie - i póki co to mi się udaje, bo wycofujesz się rakiem.

Wycofuję? Niby jak? Czekam na konkretną decyzję od ciebie.

Sikor napisał/a:

Nie dajesz gwarancji,

Gdzie i kiedy tak napisałem?

Sikor napisał/a:

określasz, z jakim oprogramowaniem TO DZIAŁA, dajesz linka skąd ściągnąć/gdzie zamówić

To bym napisał ale z tego co wiem doskonale się orientujesz i takie wymądrzanie się stawia ciebie z złym świetle.

Sikor napisał/a:

i mam prawo wymagać, aby to z tym działało.

Oczywiście, ale tylko to co wyprodukuję! Za zawieszający/wywalający się program czy uszkodzony komputer nie odpowiadam i nie daję na to żadnej gwarancji czy rękojmi!

Sikor napisał/a:

Kwestia ustawień portu jest w gestii producenta - czyli Twojej,

A sądziłem że użytkownika. W tym urządzeniu nie ma nic do ustawiania. Zaraz napiszesz że powinienem przyjechać i zainstalować sterowniki.

Sikor napisał/a:

Rozumiem, że za zamontowane układy które wkładasz do środka i płytki też nie odpowiadasz, bo robią je firmy trzecie?

Nawet jeśli produkcję zlecę podwykonawcom to i tak za to odpowiadam i daję gwarancję.


Sikor napisał/a:

U wspomnianych osób otrzymuję produkt sprawdzony, przetestowany i działający, w dodatku z gwarancją.

To tak jak i u mnie. Jak problem będzie wynikał z warunków gwarancji (w skrócie z winy producenta) to zostanie usunięty na koszt producenta (czyli mój). Tak się to wszędzie odbywa.


Sikor napisał/a:

W wątku o wtyczce odpisałeś bezrobotnemu, że do kolejnych wydruków odpowiednio przeskalujesz wtyczkę - czyli sprzedałeś coś nie do końca sprawdzone i zamiast zachować się profesjonalnie (czyli przesłać TRZY PRAWIDŁOWO WYKONANE wtyczki na swój koszt i zażądać odesłania tamtych) - proponujesz mu zakup kolejnych po zreskalowaniu, ba - co więcej - nadal bez pinów?

A ty co?! Adwokat diabła? Te wtyczki wymagają delikatnego zeszlifowania i są ok. A Bezrobotny jeśli kupi same wtyczki bez pinów (inaczej nie mam zamiaru sprzedawać) to dostanie rabat.

47

Odp: [K] SIO2PC na USB

Uspokójcie się, panowie. Nie obchodzi mnie kto zaczął, ale:

Ten co robi, to niech robi - ja bardzo chętnie zakupię SIO2PC, na USB jak i na COMa (mam przejściówkę na PL2303. Fun fact - kosztowała ~20zł).

A ten co niech robi, to niech nie marudzi, przecież w restauracji nie zaglądasz kucharzowi do gara, prawda?

.: miejsce na twoją reklamę :.

48

Odp: [K] SIO2PC na USB

Jak napisałem - jedną sztuke.
Jeśli twierdzisz, że nie ma nic do ustawienia - to znaczy, że absolutnie nie znasz się na tym, co oferujesz. Napisz mi jeszcze, w jakim trybie ma chodzić wirtualny port com - DSR czy DI? Bo to nie jest oczywistee, a sterownik urządzenia powinien odpowiednio obsługiwać urządzenia. Na tym wykładają się chińskie odpowiedniki USB2COM - nie działają z konsolami od programowalnych switchy (CISCO, HUAWEII) - co niestety przerabiałem swego czasu (zeszły rok) w pracy. Poszła mi dopiero 5-ta czy 6-ta przejściówka, bo urządzenie wymaga PEŁNEJ OBSŁUGI portu COM. Sio2PC USB nie wymaga pełnej obsługi, ale napisz mi, w którym wirtualnym trybie będzie chodziło?

Sikor umarł...

49

Odp: [K] SIO2PC na USB

Zamilcz bo robisz złą atmosferę. Będzie zrobione to wtedy pogadamy.

50

Odp: [K] SIO2PC na USB

No przecież piszesz, że zrobisz. Więc w czym problem? Czekamy na tanie SIO2PC USB od Ciebie i listę dedykowanego oprogramowania. Pełną wersję i kompletną, działającą.
a co do opcji piłowania wtyczek - to żaden suport producenta tylko niedorobiony przedmiot, a to nie jest dobra reklama dla Ciebie.

Sikor umarł...