1,376

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

a konkretnie?

wyjdziesz poza trolling?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

1,377

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Odpal xBiosem program z podfolderu SDX z HDD. Program ma dodatkowy podfolder a w nim jakieś 1000 muzyczek w oddzielnych plikach, które sobie wczytuje i po kolei odtwarza.

To bardzo przyszłościowe rozwiązanie, bo wyznaczone lata temu :)  i działa dziś u wielu użytkowników. Czy działa u Ciebie?

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

1,378

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

odrzucam Twoja logike w ktorej HDD = SDX :-)

jesli na tym HDD nie bedzie SDX to oczywiscie ze bedzie dzialac. :-D SDX naklada zbyt wiele ograniczen nie do zaakceptowania.

> To bardzo przyszłościowe rozwiązanie, bo wyznaczone lata temu

juz Ci mowilem... swiat ruszyl do przodu ...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

1,379

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

xxl napisał/a:

programik, ktory przekonwertuje obraz dyskietki .ATR z xB na obraz kartrydza z xB?

Brzmi swietnie.

1,380

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

xxl napisał/a:

jesli na tym HDD nie bedzie SDX to oczywiscie ze bedzie dzialac. :-D

A to jest dopiero bełkot.... (a jeśli już pominiemy bezsens tego zdania, to czy wspomniany program, jak już zadziała pod xBiosem odczyta wszystkie pliki z muzyczkami, bez modyfikacji, a może nawet nie da się ich tak zapisać?).

Rozumiem, że więcej niż 128 czy 256 plików w katalogu, to jest "ograniczenie" Sparty.

Jeśli tak rozumiesz ograniczenia, to nie mam pytań...

Ostatnio edytowany przez Pecus (2015-11-14 11:49:45)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

1,381

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

@XXL - odpal player do jakiegoś formatu chiptune i miej dostęp do 250 modułów jednocześnie w obrębie jednego katalogu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

1,382

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

xxl napisał/a:

odrzucam Twoja logike w ktorej HDD = SDX :-)

jesli na tym HDD nie bedzie SDX to oczywiscie ze bedzie dzialac. :-D SDX naklada zbyt wiele ograniczen nie do zaakceptowania.

> To bardzo przyszłościowe rozwiązanie, bo wyznaczone lata temu

juz Ci mowilem... swiat ruszyl do przodu ...

No dobrze, to co proponujesz?
Hdd i jaki soft? sprzęt ide+d i sid-e#1
Padła mi cf-ka od ide+ (ostatni obraz mam z 2k12)
Nowa cf-ka leży i czeka :)

1,383

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

rozwiazanie jest proste.
zwroc uwage co uruchamiasz na atari? wszystkie lub znakomita wiekszosc gier wychodzi resetem albo co gorsze wylacz/wlacz ... w jednym i drugim przypadku kazdorazowo musisz znowu zabootowac, zaladowac dos, odczytac konfiguracje itd. marnujesz energie, uzywajac dos niszczysz lasy deszczowe.
mozesz mi napisac ze "pracujesz" na programach na atari, tyle ze tym "programem" w 99% jest wlasnie dos :D a aktywnosc to kopiowanie miedzy katalogami ;-) i w tym swietle... zawsze bedziesz mial problemy...

jesli natomiast masz zdrowsze podejscie od "uzytkownikow dosa" to jedna z WIELU alternatyw jest uzycie katalogu na dysku twardym pc dla atari. atari widzi to jako stacje dyskow z ta roznica ze nie ma smiesznych ograniczen dosa ani filesystemu :-) nie boisz sie o fuckapy, klikasz sciagasz i przenosisz, wszystko myszka.
szybko i przyjemnie. READY[]

dlaczego to jest lepsze rozwiazanie? spojrz na popularnosc flashowanych kartow :-)
a teraz dzieki xB bedziesz sobie mogl nagrac karta a nawet skladanki na ktorych sa gry mogace odwolywac sie do dysku :-) na karcie bedzie zakladany filesystem i bedzie on traktowany jak stacja dyskow.

dos? nie badz smieszny

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

1,384

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

No dobrze ale jak ktoś taki jak ja nie ma pieceta.
Piszę całkiem poważnie. Wystarcza mi osX.

Mam za to dwa urządzenia hdd do atari i piszę o nich.


p.s.
jak coś jest uwiązane do sio to używam sio2sd oczywiście bądź toms-a wyprowadzam na spacer :)

1,385

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

xxl napisał/a:

esli natomiast masz zdrowsze podejscie od "uzytkownikow dosa" to jedna z WIELU alternatyw jest uzycie katalogu na dysku twardym pc dla atari. atari widzi to jako stacje dyskow z ta roznica ze nie ma smiesznych ograniczen dosa ani filesystemu :-)

A to już jest bełkot - TO JA MAM ODPALIĆ PECETA, ABY COŚ WGRAĆ NA ATARI? I TY MÓWISZ O SZANOWANIU ENERGII? Ile taki piec zje prądu, zanim ruszy?
I nie, nie lubię sparty, xbiosa nie używam, ale nikomu nie bronię. A pomysł z konwerją atr<=>cartridge uważam za dobry i właśiwy.

Sikor umarł...

1,386

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

@As: moze byc osx :-) ale masz tez sio2sd to czym Ty sie w ogole przejmujesz ;-)

masz tez dwa hdd do atari ... a ja mam tabliczke koalapad i uzywam jej jako ciekawostki a nie wbrew zdrowemu rozsadkowi jako standardowego manipulatora do gier :-) czujesz analogie ? :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

1,387

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

XXL napisał/a:

rozwiazanie jest proste.
zwroc uwage co uruchamiasz na atari? wszystkie lub znakomita wiekszosc gier wychodzi resetem albo co gorsze wylacz/wlacz ... w jednym i drugim przypadku kazdorazowo musisz znowu zabootowac, zaladowac dos, odczytac konfiguracje itd. marnujesz energie, uzywajac dos niszczysz lasy deszczowe.

To się dzieje bez ingerencji z zewnątrz i zajmuje to tyle czasu, co zbootowanie xBiosa z dyskietki ;)

XXL napisał/a:

jesli natomiast masz zdrowsze podejscie od "uzytkownikow dosa" to jedna z WIELU alternatyw jest uzycie katalogu na dysku twardym pc dla atari. atari widzi to jako stacje dyskow z ta roznica ze nie ma smiesznych ograniczen dosa ani filesystemu :-) nie boisz sie o fuckapy, klikasz sciagasz i przenosisz, wszystko myszka.
szybko i przyjemnie. READY[]

co to za bełkot? To tak, jak bym kupił auto i sprzedawca utwierdzał by mnie w przekonaniu że silnik muszę wozić na przyczepie i zawsze muszę go za sobą ciągnąć ;)

XXL napisał/a:

dlaczego to jest lepsze rozwiazanie? spojrz na popularnosc flashowanych kartow :-)
a teraz dzieki xB bedziesz sobie mogl nagrac karta a nawet skladanki na ktorych sa gry mogace odwolywac sie do dysku :-) na karcie bedzie zakladany filesystem i bedzie on traktowany jak stacja dyskow.

Jedyne chyba ciekawe zastosowanie dla xBios.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

1,388

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Pin napisał/a:

To się dzieje bez ingerencji z zewnątrz i zajmuje to tyle czasu, co zbootowanie xBiosa z dyskietki

to po co przeplacac? dokupowac ciekawostki jak hdd, dos na karcie albo przerabiac komputer? tym bardziej ze i tak nie obejdziesz sie bez urzadzenia SIO :D

Pin napisał/a:

Jedyne chyba ciekawe zastosowanie dla xBios.

dopiero SIOCart bedzie przyczyna zalamania spolecznego ladu wsrod degenerosceny

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

1,389

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Jednym zdaniem. "Wszyscy jesteście durniami i nie umiecie wykorzystać sprzętu".

Ostatnio edytowany przez Pecus (2015-11-15 15:25:49)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

1,390

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

XXL napisał/a:

to po co przeplacac? dokupowac ciekawostki jak hdd, dos na karcie albo przerabiac komputer? tym bardziej ze i tak nie obejdziesz sie bez urzadzenia SIO big_smile

HDD dla wygody korzystania z komputera. Nie trzeba nic przerabiać. Bierzesz komputer - dziewice i wkładasz. Bez SIO można się obejść. Do transferu danych z PC używam dysku wyciągniętego z IDE+ z partycją na FAT16. To jest dopiero wygoda! ;)

XXL napisał/a:

dopiero SIOCart bedzie przyczyna zalamania spolecznego ladu wsrod degenerosceny

Nie sądzę, ale postawię go w szafie na półce z ciekawostkami :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

1,391

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Co się tak xbiosa czepiliście?
Załóżmy, że chcę coś całodyskowego napisać (grę/demo). XBios jest wtedy mocno przydatny.
I co z tego, że na HDD się tego nie da skopiować normalnie. Wielu gier się nie da. Przy założeniu całodyskowym mam to w d....
Barymag coś takiego ma (jakiś mniej/bardziej wykastrowany DOS) i nikt nie narzeka.
A dziś jak ktoś używa SDX (ja używam) to sam sobie jest winien. 99% (no, może 97%) atarowskiego softu (gry+dema+użytki+...) sparte ma w d.....
Zresztą - dla dużej części użytkowników XE fakt istnienia SDX jest baaaaardzo obojętny (czytaj - mają to w d....).
Oni chcą włączyć XE, pograć w grę i wyłączyć. Po co im coś innego? I XBios umożliwia napisanie softu dla takiego targetu.
A że jest ktoś taki jak np. Pin (który hoduje uptime na XE) - jak napisałem wyżej - jako użytkownik SDX sam sobie jest winien.

Reasumując: ten soft ma swoją grupę odbiorców, Wy do niej nie należycie. Tylko tyle i aż tyle.

Żeby nie było że plusy przysłoniły mi minusy. Dla mnie największym minusem jest nazwa - Atari ST ma coś takiego jak XBIOS, zatem wygooglanie XXL'owego XBIOSa jest conajmniej poziom trudniejsze.

1,392

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

xxl napisał/a:

tym bardziej ze i tak nie obejdziesz sie bez urzadzenia SIO

Ponieważ?

Bober napisał/a:

en soft ma swoją grupę odbiorców, Wy do niej nie należycie. Tylko tyle i aż tyle.

Tu chyba bardziej chodzi o to, że twórcy nie tyle plusy przesłaniają minusy, co robi je z minusów i twierdzi że tak lepiej. Dodatkowo nie rozumie, co to jest DOS, namiętnie twierdząc, że jego rozwiązanie nim nie jest. Najprawdopodobniej DOS to wg program z menu,ew. z shellem gdzie się klepie komendy :)

Bober napisał/a:

Załóżmy, że chcę coś całodyskowego napisać

No przy takim założeniu owszem, ale czy jest to dobre założenie?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

1,393

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

A czemuż to dziś całodyskowego softu nie robić?
Które SIO2x tego nie obsługuje?

1,394

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

@Bober - ani razu w #1390 nie wspomniałem o Sparcie, nie wiem co się tak czepiasz. ATR z xBiosem wcale nie neguje możliwości uruchomienia z HDD chyba, że xB zostanie skonfigurowany inaczej.

A co do całodyskowego softu - bo nie ma to sensu? ;) Przynajmniej z jakimiś własnymi sio loaderami, bo to tylko utrudnia życie

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-11-15 20:02:07)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

1,395

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

zeby zrobic calodysk z xB potrzebna by byla modyfikacja zmiennych, ktorych dzialania i adresu nie opisywalem. poza tym przygotowanie takiego .atr byloby odrobine klopotliwe ale oczywiscie z odpowiednia wiedza mozliwe.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

1,396

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

@Pin - uruchomiłem swój wewnętrzny moduł sztucznej inteligencji i moduł zwrócił uwagę na:
1. użycie partycji FAT16,
2. 250 plików w jednym katalogu,
3. (dalej w historię wątku się nie zagłębiam - to jest połowa strony 56, czyli obecnej).
Który DOS to potrafi?

Jak pisałem - XB jest dla innego targetu. Wy hodujecie uptime, to i reset Was boli. Duża część userów włącza kompa by pograć w jedną/dwie gry i go wyłącza. Dla nich reset jest jak wdech i wydech. Dla autorów softu dla takiego usera XB jest (w moim odczuciu) bardzo dobrą opcją (jeśli nie najlepszą).

A sens całodyskowy? Zacytuję Defjama/Checkpoint - 'For Fun'. Zresztą tyle samo sensu ma tworzenie w ogóle softu na maszyny 8/16 bitowe, jeśli to na chłodno wykalkulować.

1,397

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Co do punktu 1, 2 i 3 - #1390 jest komentarzem ściśle do zacytowanych treści, no i nadmieniam że nie trzeba korzystać z DOS, by użyć określonego systemu plików. Nawet FAT'a ;)- przykład: SIDE.

Bober napisał/a:

A sens całodyskowy? Zacytuję Defjama/Checkpoint - 'For Fun'. Zresztą tyle samo sensu ma tworzenie w ogóle softu na maszyny 8/16 bitowe, jeśli to na chłodno wykalkulować.

Dzięki temu mam o jedno demo mniej. Dysk szlag trafił i nie mam tego teraz na czym zapisać. Szkoda, że na Falcona się tak dem nie robi... insert disk #1.... #29 ... #38 ;)

Cała kwestia jak na mój gust wygląda tak, że można pisać bez problemu soft tak by działał na prawie dowolnym urządzeniu I/O (bo takie możliwości daje system komputera) i szkoda, że na siłę robi się coś, co prowadzi do wstecznictwa - o, "For Fun" ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

1,398

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Pin napisał/a:

no i nadmieniam że nie trzeba korzystać z DOS, by użyć określonego systemu plików. Nawet FAT'a ;)- przykład: SIDE.

czy na takim side i facie mozna zapisac wieloplikowa gre?


Pin napisał/a:

Cała kwestia jak na mój gust wygląda tak, że można pisać bez problemu soft tak by działał na prawie dowolnym urządzeniu I/O (bo takie możliwości daje system komputera)

juz to przerabialismy 100 razy - nie daje, ze tylko jedno przypomne - ograniczenia pamieci. chyba ze mowimy o przerabianych komputerach? przypomnij sobie ile potrzeba pamieci dla plajera sidow dla sdx a ile dla xB

no wlasnie :-)

uzywasz ciekawostki do swojego "atari" a pozniej sie dziwisz ze musisz kasowac soft ktory Ci nie dziala, lobbujesz bo nie chcesz byc ostatni ktory ma przechlapane? ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

1,399

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Bober napisał/a:

Dla mnie największym minusem jest nazwa - Atari ST ma coś takiego jak XBIOS, zatem wygooglanie XXL'owego XBIOSa jest conajmniej poziom trudniejsze.

dzieki za zwrocenie nam na to uwagi, zlozylismy juz doniesienie. nasi ludzie w Google zobowiazali sie rozwiazac problem i do konca tygodnia strony dotyczace 8 bitowego xb na haslo "xbios atari" beda pojawiac sie jako pierwsze.
niewybaczalne niedopatrzenie.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

1,400

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

A nie mówiłem?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio