Temat: kolejne remixy z ST...

Widze ze wiesci ze swiata duzego atari pojawiaja sie tutaj z duzym opoznieniem a na stronie dhs, Evil zapodal news'a o czyms co sie moim zdaniem bardzo ciekawie zapowiada: http://www.mbdrecords.com/index.php?load=page_nr_83

2

Odp: kolejne remixy z ST...

eeetam, ja zawsze chciałem mieć STE bo tam już w grach nikt yamahy nie używał :-D

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: kolejne remixy z ST...

eeetam, ja zawsze chciałem mieć STE bo tam już w grach nikt yamahy nie używał :-D

W '91 kupiłem 520STE i ... potem żałowałałem ... że nie mam Amigi :/ aż do czasu kiedy ją zdobyłem [czyt. wymieniłem STe na Amisie] :) Pomysł z STEkiem był fajny ale niestety o 5 lat spoźniony ;(.
Co jak co ale Yamaha (2149F) dumnie siedzi w STE i pierdzi przez cały czas (cholernie dobija mnie problem kompatybilności). W tamtych latach tyle było softu na STE (i w sumie tak jest do dziś), że chciałem wysłać STE DMA Sound na rentę :/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: kolejne remixy z ST...

Widze ze wiesci ze swiata duzego atari pojawiaja sie tutaj z duzym opoznieniem

Tak to prawda. Duże Atari nie jest tematem przewodnim serwisu.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: kolejne remixy z ST...

a ja tam lubie stara poczciwa YAMAHE :D Mam nadzieje ze kolejne utwory beda tak przyjemnie zremixowane a nie przerobione na sieczke malo ambitnego techno :)

grzeniu: pewno ze nie jest :D i chyba nikt z tego powodu nie cierpi ale zerknac na inne stronki i przepisac pare newsow to chyba zaden klopot... :D
a tam...koniec marudzenia :D

teraz przenosze sie na topic gfx rulesy zeby dolozyc swoje pare groszy do tego smiesznego tematu bez konca :D

6

Odp: kolejne remixy z ST...

grzeniu: pewno ze nie jest :D i chyba nikt z tego powodu nie cierpi ale zerknac na inne stronki i przepisac pare newsow to chyba zaden klopot... :D

No teraz to popłynąłeś.... no comments

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: kolejne remixy z ST...

Pomysł z STEkiem był fajny ale niestety o 5 lat spoźniony ;(.

jakie 5 lat :) przeciez seria STE wyszla w '89 niedlugo (2 lata) po A500

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

8

Odp: kolejne remixy z ST...

nie pomysł był zły tylko marketing. a poza tym 1040 ST powinien już mieć odrazu wbudowany blitter. trochę by to przyspieszyło gry. ale to już historia.

ale nie zgodzę się że yamaha pierdzi. wystarczy posłuchać muzykę tao czy big alec.

9

Odp: kolejne remixy z ST...

Pomysł z STEkiem był fajny ale niestety o 5 lat spoźniony ;(.

jakie 5 lat :) przeciez seria STE wyszla w '89 niedlugo (2 lata) po A500

A nie przypadkiem 1985r. w przypadku Amigi (A1000) ? Radzę sprawdzić. Napisałem 5 lat dlatego, że export STE do państw byłego bloku wschodniego nastąpił nie prędzej niż w 1990 roku. Rachunek więc jest prosty  8)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

10

Odp: kolejne remixy z ST...

nie pomysł był zły tylko marketing.

Nikt nie mówił że pomysł był zły  8O

a poza tym 1040 ST powinien już mieć odrazu wbudowany blitter. trochę by to przyspieszyło gry. ale to już historia.

Zgadza się.

ale nie zgodzę się że yamaha pierdzi. wystarczy posłuchać muzykę tao czy big alec.

Mam na mysli pierdzenie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie chodzi o woń tylko o akustykę (odgłosy czasem są w dechę) ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

11

Odp: kolejne remixy z ST...

grzeniu: sorry źle zrozumiałem.

amiga 500 rzeczywiście była pokazana w 87 roku. wcześniej amiga była uważana za sprzęt o wspaniałych możliwosciach, ale tylko legendarny bo mało kto ją posiadał. była bardzo droga. ciekawe jest to że chyba do 88 roku większość gier na amigę była portowana z atari st. dopiero 500tka rozruszała commodore. kosztowała tyle samo, a nawet mniej niż porównywalne st, a miała o wiele większe możliwości. niestety atari dopiero w 89 roku odpowiedziało na to wyzwanie. wtedy to już była musztarda po obiedzie. mało kto pisał programy pod kątem blittera i dźwięku DMA. ale jak już powiedziałem, to historia. :)

12

Odp: kolejne remixy z ST...

mało kto pisał programy pod kątem blittera i dźwięku DMA. ale jak już powiedziałem, to historia. :)

Spox. Ja dopiero po ok. 10-ciu latach obejrzałem większa ilość produkcji pisanych tylko dla STE (w dodatku pod emulatorem), które kiedyś widziałem jedynie w zachodnich czasopismach ;( Btw. pamiętam jak zarzynałem Wings Of Death myśląc że to gierca napisana tylko dla ST/E  8O . Przechodziłem ją kilka razy pod rząd z Trainer Mode == Off. Tak w ogóle to kupiłem STE z powodu tej gry ;) no i znajomego który miał STEka (Pozdrowienia dla Vasyla, i Maćka). Zawiodłem się gdy po krótkim czasie okazało się jaka to obrzydliwie ogromna kolekcja softu została wypuszczona na STE :/. Wtedy główny prym na scenie STE wiedli francuzi ze swoimi biednymi interkami. Na dodatek dobił mnie fakt iż Wings of Death został napisany na Amigę ...
Czy pamiętacie ówczesne megadema ? Oto moja lista debeściaków:

Union demo (z kooltowym V Scrollerem i samplami w tle)
Punish Your machine
Ohh Crickey Wot A Scorcher (Szkoda ze nie w wersji STE)
European Demos
Mindbomb
Sowatt
Syntax Terror
Decade Demo
Overdrive (z dyskietką Workbencha)
Dark Side of the Spoon

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

13

Odp: kolejne remixy z ST...

Jeszcze powinienes dodac Anomaly/MJJ i Synergy Megademo...
Jedne z najlepiej opracowanych mega-dem przynajmniej pod wzgledem grafiki...i w zasadziemuzyki bo Scavenger pokazal co mozna wycisnac z Yamahy...chyba najlepszy muzyk tamtego okresu.

14

Odp: kolejne remixy z ST...

Jeszcze powinienes dodac Anomaly/MJJ i Synergy Megademo...

OOOaaaa tych nie znałem  8O  choć spoczywaja na dysku w mojej kolekcji z TOSECa. Właśnie sobie oblookałem i stwierdzam że są naprawdę niezłe :)
Aha. Przypomniałem sobie adres pewnej oficjalnej stronki ->  http://edv-rudolf.de/lethal-xcess/main.htm z ładnie zmixowanymi kawałkami (choć nie tylko) z Lethal Xcess (Wings of Death II) w mp3. Polecam !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

15

Odp: kolejne remixy z ST...

Ja za czasow kiedy mialem 520st+ 4mb RAm to sie tego wszystkiego naogladalem chociaz dopiero od paru lat za posrednictwem internetu dochodze do takich produkcji na st o jakich wczesaniej nie wiedzialem albo tak jak wczesniej wspomniales gdzies tam w ogloszeniach (np. ST Format) byly jakies wzmianki na ich temat.
Bardzo dlugo zazdroscilem amigowcom ze maja takie fajne demka itd. itp. Ale z perspektywy czasu powiem jedno. Teraz jak na to wszystko spogladam to dorobek scenowy amigi 500 stanowi moze jakies 60% tego co powstalo z mysla o st. A i poziom dem na atari st jest o kilka poprzeczek ponad amiga. Nawet z piszczaca Yamaha... :D
Ale gierki niestety na Amidze rzadza...bez dwoch zdan.

16

Odp: kolejne remixy z ST...

ja w 93 miałem kupić 1040 ST. zastanawiałem się długo nad Amiga 500, ale mając do czynienia tylko z opisami w starym Komputerze i Bajtku, myślałem że klasowo to podobne kompy. mało kto jeszcze u nas miał takie cuda :)

17

Odp: kolejne remixy z ST...

A nie przypadkiem 1985r. w przypadku Amigi (A1000) ? Radzę sprawdzić. Napisałem 5 lat dlatego, że export STE do państw byłego bloku wschodniego nastąpił nie prędzej niż w 1990 roku. Rachunek więc jest prosty  8)

A1000 nie bralem pod uwage, poniewaz w polskich realiach wlasnie A500 byla pierwsza dostepna Amiga.
Swoja droga, w '91 kiedy kupowalem swoje 1040STfm to na polkach bylo rowniez dostepne STE ale o 1.000.000 zeta drozej (5.5mln) czyli w cenie A500

a poza tym 1040 ST powinien już mieć odrazu wbudowany blitter

od '87 blitter montowano seryjnie w Mega ST
ale przydal by sie wczesniej

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

18

Odp: kolejne remixy z ST...

Teraz jak na to wszystko spogladam to dorobek scenowy amigi 500 stanowi moze jakies 60% tego co powstalo z mysla o st. A i poziom dem na atari st jest o kilka poprzeczek ponad amiga.

No tu to raczej patriota nie bede i stwierdze ze kolega raczej zartuje.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: kolejne remixy z ST...

To może by tak spisać listę dobrych dem na ST/E i zrobić z tym jakąś paczuszkę gdziesik tutaj.

Bo na przykład takie No Fragments CD 1 part 1 do mnie jakoś nie za specjalnie przemawia (a przynajmniej w większości), delikatnie mówiąc...

I Ty zostaniesz big endianem...

20

Odp: kolejne remixy z ST...

Moze z tymi % to troche przesadzilem ale co do jakosci dem...nie zmieniam zdania. Na ami 500 jest kilka bardzo fajnych dem. State of the art 1 i 2 + ostatnia produkcja Spaceballs, Desert Dream i kilka innych wartych uwagi ale jest ich mniej (tych dobrych) niz na St. Tymbardziej ze na St w dalszym ciagu pojawiaja sie bardzo fajne demka. Na ami 500 polozono juz kreche od kilku lat.

21

Odp: kolejne remixy z ST...

ja też nie zgadzam sie z przedmówcą...widzialem dużo demek na obydwie platformy...co do samej ilości to wydaje mi sie że na ami jest wiecej scenowego stuffu...co do jakości to nawet nie bede polemizował (bo nie ma o czym gadać...widzialo sie swoje przez te lata na ami)...naprawde jestem obiektywny...coś mi sie wydaje że mOOnie mało demek na amige
widział...co do demkowania today na a500 to jest to spowodowane przeskokiem na a1200,czego niestety przy okazji powstania F030 jakoś nie można było na większą skale obejrzeć :cry: ...a pewnie jakieś tam oldskule
i wychodzą przy okazji oldskool kompotów na parties...nawet kilka widziałem ostatnio...

gep/lamers^dial

22

Odp: kolejne remixy z ST...

:D Ja rozniez od poczatku obserwowalem co sie dzieje na scenie amigowskiej. Dema scoopex, kefrens, sanity, silents, mystic, FCI, Mad Elks i mozna by tu wiele wymieniac ale technicznie nie wydaje mi sie zeby pobily demka na ST. Zreszta kazdy ma swoje zdanie na ten temat i nie mam zamiaru nikogo przekonywac do swoich spostrzezen i niech tak zostanie:D
Niestety przesiadka z ST na F030 nie byla tak bardzo zauwazalna jak widzielismy to na scenie ami 500->1200. Cena flaszki byla zawrotna i chyba deliktanie przesadzona :) Tworczosc na tym kompie jest jaka jest i nigdy a1200 nie dogoni.

23

Odp: kolejne remixy z ST...

A ja myślałem że najlepsze demka to (nie żartuję i mówię to z całym szacunkiem) sa tylko na Speccyego z kultowym 7th Reality by DR na czele :P

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

24

Odp: kolejne remixy z ST...

:od poczatku obserwowalem co sie dzieje na scenie amigowskiej. Dema scoopex, kefrens, sanity, silents, mystic, FCI, Mad Elks i mozna by tu wiele wymieniac

hmmm....a dema Lamers? ;) 4D Demo 8,California,Imples,Kuchmistrz,
                                           Low,No Name,Partycjusz,Something Rules,
                                           Welon,Talk Yo!,The Nic,Tokyo,Wielbłąd,
                                           Smellonique,Sayko,Sayko II...toż to kult:):)

gep/lamers^dial

25

Odp: kolejne remixy z ST...

gepard: a na JIL coś Lamersi zalamują może kiedyś??? :)

I Ty zostaniesz big endianem...