1

Temat: RECOIL Windows 8/10

Chcę przenieść RECOIL na Windows 8/10. Ponieważ moje doświadczenie z tymi systemami jest prawie żadne, proszę o pomoc:

1. Jak powinien wyglądać interfejs użytkownika takiej aplikacji?
Myślę tak:
Powinna być możliwość wskazania pliku z dowolnego katalogu. Na szczęście Windows 8 (w odróżnieniu od Androida) udostępnia standardową wybieraczkę plików.
Powinna być możliwość oglądania obrazów na pełnym ekranie, z przełączaniem między plikami w katalogu.
Nie wiem tylko, jak połączyć to w całość (co wynika z braku mojego doświadczenia z tymi systemami): co powinno się wyświetlać po uruchomieniu aplikacji (nie ma jeszcze żadnego obrazka do pokazania) i w jaki sposób z przeglądania obrazów przejść do wyboru innego pliku (jakieś menu?).
Zrzuty ekranu, nazwy aplikacji lub linki, które powinienem obejrzeć, mile widziane.

2. Czy aplikacja ma się różnić między Windows 8 a 10? Może nie warto zawracać sobie głowy 8-ką, gdyż traci ona rynek dla 10-ki?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

Odp: RECOIL Windows 8/10

Myśle że nienajgorszym rozwiązaniem byłoby żeby RECOIL małpował rozwiązania z systemowej przeglądarki.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: RECOIL Windows 8/10

Jak już chcesz być "nowoczesny", to radziłbym napisać frontend do RECOIL jako "Universal App", w ten sposób mogłaby działać wykorzystując najnowsze bajery związane z UI Win10 oraz działać na telefonach z WP. Nie jestem jakimś fanem tego rozwiązania, ale obawiam się, że Microsoft powoli całkowicie przeniesie wszystkie aplikacje w to środowisko, więc możnaby zacząć od teraz.

.: miejsce na twoją reklamę :.

4

Odp: RECOIL Windows 8/10

Win8 odpuść sobie.  Ci co go używają albo już przeszli na 10 bo im wszystko jedno i klikają co popadnie albo czekają na 10sp1.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

5

Odp: RECOIL Windows 8/10

Większość ludków na komputerze PRACUJE i nie wnika, czy pod spodem jest Win7, 8, 9, 10... Jak startuje Visual, Outlook, PowerPoint, Excel, Notepad, Putty i Altirra to jest git :)

Ostatnio edytowany przez mgr_inz_rafal (2015-11-18 13:20:34)

6

Odp: RECOIL Windows 8/10

mgr_inz_rafal napisał/a:

Większość ludków na komputerze PRACUJE i nie wnika, czy pod spodem jest Win7, 8, 9, 10... Jak startuje Visual, Outlook, PowerPoint, Excel, Notepad, Putty i Altirra to jest git :)

Na Windows XP to wszystko działało, po co aktualizować? :)
A tak na poważnie, to taka ignorancja jest bardzo niezdrowa, a wymigiwanie się pretekstem "hurrr ja tu pracuję ja nie muszę wiedzieć durr" jest kretynizmem i świadczy jedynie o tym, kto takie słowa wypowiada. Ale to już nie rozmowa na ten temat, jak coś to można sobie strzelić nowy w bałaganie.

Co do Windows 8.1, oficjalne wsparcie jest tylko do końca 2018, potem tzw. "extended support" do 2023. Windows 8 "kończy bieg" w 2016 roku. Obie wersje mają bardzo niski promil udziału w rynku i myślę, że nie trzeba się nimi zbytnio przejmować, wystarczy obrać sobie dwa targety: Windows 10 (który de facto w końcu jest "rolling release") i Windows 7 oraz starsze.

.: miejsce na twoją reklamę :.

7

Odp: RECOIL Windows 8/10

Jak byłem młodszy i miałem czas na pierdoły, to też zajmowałem się takimi podrzędnymi rzeczami jak rodzaj systemu operacyjnego. Konfigurowałem, klikałem po różnych opcjach, ustawiałem wielkość ikonek, tapetę...

W dorosłym życiu zaczynasz rozumieć, że SO to narzędzie i jeśli spełnia swoją rolę to jest OK.

Dyskusje o tym, "czy kafelki czy nie kafelki" przypominają rozprawę o tym, czy w nowym samochodzie za 100k PLN radio odtwarza wmv, czy też tylko mp3 :)

Ale to rzeczywiście za duży offtop, za co przepraszam.

Ostatnio edytowany przez mgr_inz_rafal (2015-11-18 14:11:58)

8

Odp: RECOIL Windows 8/10

Tym humorystycznym akcentem zakończę wątek, bo pociągnąłeś go zupełnie w odwrotną stronę, niż miałem na myśli:
http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_zJsUEh5Yc5OZ8ABDO70ILoXFzut0SEMy.jpg

.: miejsce na twoją reklamę :.

9

Odp: RECOIL Windows 8/10

Skrzyp sadzac po twoim zacietrzewieniu i 'moralizowaniu' pryszczerskimi komunalami, to wlasnie wkleiles doskonaly autoportret. No offence, z tego sie wyrasta ;)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

10

Odp: RECOIL Windows 8/10

Jeśli chodzi o portret wizualnie, to w tym stanie fryzury owszem... :D
Ale jak dla mnie, to obrazek idealnie odzwierciedla podejście pana magistra. Ja mam swoje, inne, o tym można by długo prawić, ale nie tu. Już za bardzo wykoleiliśmy nitkę

.: miejsce na twoją reklamę :.

11

Odp: RECOIL Windows 8/10

Dzięki za odpowiedzi.
Wiedziałem, że zrobi się flejm. ;)
"Zdjęcia" w 10 są dość skomplikowane:
screenshot

Zrobię coś prostszego.

Ostatnio edytowany przez Fox (2015-11-19 12:02:29)

Post's attachments

win10kolekcja.png 277.62 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

12

Odp: RECOIL Windows 8/10

Ja na swoim W10 nie mam takiej aplikacji, właściwie nie mam żadnej Universal App :D

Ach, gdyby tylko wpadli na pomysł odtworzenia konceptu datatypes z AmigaOS - mógłbyś dowolną aplikacją otworzyć dowolny plik graficzny i nie byłoby z tym większych problemów.

.: miejsce na twoją reklamę :.

13

Odp: RECOIL Windows 8/10

Znalazłem kilka programów, których formatów nie rozpoznaje RECOIL. Są to:

- Interlace Logo Designer autorstwa Ptr/Orion Dev.,
- KFX, którego autorem jest Solo/NG,
- Texture Editor (TXE) od Mikeya, przy czym w przeglądarce format chyba jest obecny jako .TXS (spakowany SFDN?), ale bez opisu w liście formatów na stronie (reszta się zgadza).

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

14

Odp: RECOIL Windows 8/10

Dodałem te trzy formaty, dzięki! TXS to inny format, ma rozdzielczość 16x16.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

15

Odp: RECOIL Windows 8/10

TXE to o ile pamietam zwykly zrzut pamieci.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

16

Odp: RECOIL Windows 8/10

Dobrze pamiętasz.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

17

Odp: RECOIL Windows 8/10

Taka trivia :)
TXE to byl jeden z pierwszych progsow jakie napisalem :) wiec jest niedorobiony, a i obrazkow w nim zrobionych to chyba nie ma :) Poza kilkoma ktore sam namazalem :) Z założenia to miał być program do rysowania teł pod efekty w trybie konopa :) ale wtedy jeszcze nie wiedzialem ze pixle kwadratowe robi sie przez zdublowanie linii w DLce i że najszybsze fx sa w trybie 32bajty per linia :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021