Temat: 800xl problem

Mam problem z 800xl. Wymieniłem komplet pamięci, wymieniłem kosc OS i ATARI BASIC. I nadal to samo. PO włączeniu kursor. Co może byc nie tak? :/

W załączniku to co się wyświetla po włączeniu.

Ostatnio edytowany przez dragmar (2016-01-30 22:16:17)

Post's attachments

WP_20160130_003.jpg 636.17 kb, liczba pobrań: 1 (od 2016-01-30) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: 800xl problem

Co się dzieje po naciśnięciu RESET i czy po włączeniu słychać prrrrrrr..., czy po włączeniu z OPTION bez urządzeń zewnętrznych jest SELF TEST

3

Odp: 800xl problem

Wymień POKEYa

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

4

Odp: 800xl problem

@Bluki .Nie słychać prrr. OPTION nie działa, nie włącza SELF-TESTU.

@jer ma POKEY na stane,  sprawdzę jak wrócę i dam znać.

@jer  POKEY wymieniłem i wszystko działa, wielkie dzięki. Jestem ciekaw czy ten POKEY z ATARI 800xl będzie działał w stereo jako drugi układ?

Ostatnio edytowany przez dragmar (2016-01-31 18:11:16)

5

Odp: 800xl problem

miałem podobne zwiechy przy starcie - po akcji gmerania z ultravideo i stereo; u mnie problem tkwił w zasilaczu, na innym egzemplarzu działa.
acz u mnie chyba było prrrrrr...po włączeniu (ale na 100% nie pamiętam)

6

Odp: 800xl problem

Na drugi Pokey w stereo powinien się nadać, bo nie używa przerwań (!IRQ pin 29 jest wolny).

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

7

Odp: 800xl problem

offtopic mode

@jer: jedna z Twoich stron od jakiegoś czasu nie jest dostępna... chodzi o 8-bitów. Przywrócisz ją?

8

Odp: 800xl problem

A może by przenieść jerowe strony do hostowania na Pigwę? Azbest może by nie miał nic przeciwko, skoro to raczej statyczne rzeczy? A i tak pewnie jest tam skopiowana ich zawartość?
Ale decyzja do jera i Azbesta należy.

9

Odp: 800xl problem

Korzystałem z darmowego hostingu onetu. Pewnego dnia dostałem wiadomość, że moje konto mailowe jest zainfekowane i należy je skasować, co pociągnęło za sobą utratę strony 8bitów.
Założenie ponowne już nie jest możliwe. Mam całą zawartość zarchiwizowaną i mogę podesłać chętnym, to pa spakowaniu ok. 35MB.
Ta strona była bardzo rzadko aktualizowana, najbardziej przydatne są opisy wejść zasilania i  wyjść video różnych starych komputerów.

Ostatnio edytowany przez jer (2016-02-05 17:19:59)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

10

Odp: 800xl problem

@jer: jak najbardziej jestem zainteresowany spakowaną wersją strony. Podeślij proszę. Na pewno można to host-ować na pigwie? (Azbest, Voy pomożecie?)

Ostatnio edytowany przez seban (2016-02-05 22:07:10)

11

Odp: 800xl problem

Przeciez to jest na pigwie od 100 lat
http://ftp.pigwa.net/stuff/mirror/jsobola/schematy.htm

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

12

Odp: 800xl problem

@mikey: dzięki! Nie wiedziałem. Pytanie czy to najnowsza wersja? (najbardziej aktualna)

13

Odp: 800xl problem

Tego to juz nie wiem, ale sam Jerzy pisze ze nie aktualizowal zbyt czesto wiec chyba nie jest to jakies specjalnie odbiegajace od 'mediany' :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

14

Odp: 800xl problem

Podepnę się do wątku - ten sam problem. Kursor jest i nic wiecej. Nie mogę wejść do selftestu. Kartridze działają. Gry z nich się odpalają. 800XL PAL. CA025926-001 pcb. Czy to Pokey? Niestety uklady sa przylutowane. Thnx.

15

Odp: 800xl problem

Napisałem ci na AA, że to zwykle oznacza walniętego Pokeya.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

16

Odp: 800xl problem

Najbardziej aktualne są na atari8.info - patrz stopka.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware