26

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

A dobrze podłączyłeś? 8 nóżka z DIN13 do 16 w Scart przez rezystor? Bo jeśli jest to samo, to nie ma napięcia na tym pinie. a pin 8 w Scart jest podłączony?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

27

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

8. pin z DIN13 jest podłączony bezpośrednio do 8. pinu w SCART. Stamtąd podłączam rezystor do 16. pinu SCART.
Przy DIN13 podłączonym do Atari na pinach 8 i 16 SCARTa mam 12,4 V.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

28

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

Przy niepodłączonym do TV to normalne, że jest ok.12V. Po podłączeniu do Scart napięcie na pinie 16 spadnie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

29

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

Wszystko wskazuje na to, że wewnątrz komputera na pinie 8 (12 V) jest jeszcze szeregowo włączona rezystancja rzędu 1.1kOhm. Tak ma być?
Rezystancja pinu 8 SCART w telewizorze to 11.3kOhm, a pinu 16 to 76 Ohm.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

30

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

Epi, w takim razie nie dawaj żadnego rezystora, a +12V podłącz bezpośrednio do pinu 16 (od pinu 8 w Scart musisz odłączyć, inaczej kiszka - chyba, że wymienisz ten 1.1k w środku Atari na np. 330 omów.). Teraz powinno śmigać.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

31

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

12V bez rezystora też nie działa, napięcie jest ok. 0,75V i to dla telewizora widocznie ciągle za mało. Modyfikacji komputera wolałem uniknąć, dlatego zastosowałem inną sztuczkę. Między VSYNC a masę wrzuciłem kondensator, a do pinu 16 jeszcze rezystor 100 Ohm. Jaka pojemność - zapytacie. Otóż 10 uF to za mało, ale przy 100 uF działa już wyśmienicie.
Kabel bezuciskowy zdrowy, obraz z STE w miodnych kolorach, stabilny i ostry jak żyleta.
Duddie: dzięki za pomoc!

Ostatnio edytowany przez epi (2014-10-25 10:50:42)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

32

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

To dobra wiadomość...!
Z Falconem po wizycie u doktora Duddiego też pewnie będzie dobrze, bo gdyby nie mrugnięcia to obraz jest żyleta.

33

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

AS, tylko kabel przywieź.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

34

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

Moje 65 XEGS z VBXE zamontowanym parę lat temu przez Candle'a w którym w miejsce modulatora Seba wstawił gniazdo DIN13 - jak monitorowe w Atari ST. Dziś, przy okazji małych porządków w gratach, przetestowałem takie:

1. Samsung 940MG - TAK, bez zastrzeżeń
2. LG M1721A - TAK, ale obraz lekko drży w pionie (ale ten monitor tak ma ze wszystkim po SCART: 1040STF, STE, Mega4, Mega STE, Falcon MKX)
3. LG M1717A - NIE (znaczy coś się pojawia po wejściu w setup Ultimate 1MB, ale bardzo ciemny jakby 'obraz-duch'. Poza setupem U1MB nic nie widać)
4. Samsung 711MP - NIE (znaczy tak jak z M1717A)
5. Acer Ferrari - NIE (znaczy monitor przez OSD daje znać że rozpoznaje jakiś sygnał na SCART-cie, ale tylko 'ciemność widzę')

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2016-03-29 21:39:50)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

35

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

Ja z VBXE wyprowadziłem kabel z wtyczką mini-DIN 8 do xrgb mini, który przez HDMI jest podłączony do LG DM2752. W XRGB ustawiony Sync Lock, na wyjściu 576p50 z włączonymi scanlines. Obraz brzytwa.

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

36

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

Zanabyłem sobie do peceta cóś takiego: Samsung T22E390EW, monitor HD 22" ze SCARTem i tunerem TV cyfrowym i analogowym.
http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p … 2E390EW/EN
Z moim VBXE działa bardzo prawidłowo, lepiej niż z dotychczas najlepszym LCD, czyli Samsungiem 940MG (1440x900) z ok. 2008r.
Zwykłą atarkę bez vbxe, tuner analogowy też łapie, ale szału nie ma.
Przez kabel SCART w którym jest composite też bez szału. Kabla SCART z s-video w środku coś nie mogę znaleźć.
--
µB

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

37

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

A po co Ci kabel scart z svhs jak ten monitor nie ma wejścia svhs - w danych technicznych?

38

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

Dlatego kabel z wyjścia monitorowego atari z wyciągniętymi osobno luma/chroma, a z drugiej strony scart. Póki co sprawdziłem tylko taki co z atari ma wyciągnięte tylko composite video do scarta.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

39

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

Nadało by się to do XL/XE lub STe. Ma z Was ktoś taki monitor/tv?
http://allegro.pl/samsung-tv-monitor-17 … 04588.html

40

Odp: vbxe z jakimi tv działająu Was?

Miałem monitor z tej serii i stwierdzam, że mizeria :)

Ostatecznie coś w nim padło i poszedł do elektrośmieci.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info