51

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

@pin, zapis jest oryginalny. Czyli tak jak było na oryginale, tak będzie i w reedycji, z zachowaniem zabezpieczeń jeśli były. To jest 100% wierna kopia cyfrowa oryginału. Oczywiście zapisana znacznie lepiej, więc kasety powinny wytrzymać o wiele dłużej niż oryginały. Część tytułów ma długie bloki, np. Miecze Valdgira - to w zasadzie jeden długi blok :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

52

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Duddie napisał/a:

Oczywiście zapisana znacznie lepiej

Co to znaczy dokladniej?
Lepszej jakosci sprzet do powielania kaset, czy moze nagrywanie na kasety z jakiegos cyfrowego zrodla dzwieku?

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

53

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

@montezuma: są nagrywane na wysokiej jakości deckach, wszystko specjalnie skalibrowane, oczywiście tak jak napisałem, są to kopie cyfrowe, czyli sygnał z komputera. Kasety są dobrej jakości, nowe, a sam sygnał jest dużo silniejszy niż na oryginałach. Testuję wybiórczo co którąś kopię - jeszcze nie było takiej, która nie wczytałaby się za pierwszym razem.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

54

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Oczywiście proszę mnie dopisać do listy chętnych :)

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

55

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Oczywiście proszę mnie dopisać do listy chętnych :)

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

56

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Wiadomo jaka cena ? Może bym się skusił. Co prawda wolałbym dyskietkę, ale i o kasecie można pomyśleć :)

57

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

99 zł kaseta, 119 zl dyskietka (nie wszystkie tytuły będą dostępne na dyskietce.) . Można już zamawiać poprzez zamowienia (małpa) retronics (kropka) eu . W sprzedaży i wysylka od końca czerwca. Potem będą na Allegro ale drożej.
Załączam wizualizację. Niebawem ruszy aktualizowana strona retronics.eu, gdzie będzie można zobaczyć w wysokiej rozdzielczości wszystkie tytuły.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2016-05-13 16:30:39)

Post's attachments

reklama miecze valdgira.png 1.34 mb, liczba pobrań: 2 (od 2016-05-13) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

58

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Dla ciekawskich: tutaj jest kilka pdf z porównaniem grafiki oryginalnej i po remasteringu: http://bit.ly/1TeAdgE
Najlepiej oglądać w dużym powiększeniu - wkładka kasety jest nieco powiększona (nie są zachowane proporcje w stosunku do wymiarów pudełka reedycji, które jest dużo większe.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

59

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Duddie, a może pomyślisz nad re-edycją magnetofonów? :)

Do żadnego z licznych XC-12 lub podobnych nie chciałbym ładować tych Twoich nowych kasetek, bo nigdy nie wiadomo kiedy taki magnet zechce wkręcić taśmę, a 1010 jest tylko jeden i prędzej czy później pier*.*lnie :/

60

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Powiem Ci, że przemknęła mi ta myśl przez głowę... ;)
Może kiedyś, jak będzie trochę chętnych do kupna, to wypuszczę magnet obsługujący różne turbo i mający trochę bajerów jak np. elektroniczny licznik taśmy itp.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

61

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Bierę dwa :)

62

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

mgr_inz_rafal napisał/a:

Bierę dwa :)

Koszt magnetu w re-edycji 990 PLN ;)

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

63

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Montezuma napisał/a:
mgr_inz_rafal napisał/a:

Bierę dwa :)

Koszt magnetu w re-edycji 990 PLN ;)

Skoro tak tanio to trzy! ;)

64

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Ooooo. Nigdy nie miałem magnetofonu z turbem, a na standardowym spędziłem kawał życia :) Gdybyś takiego kombajna zaprojektował, to chętnie zanabyłbym egzemplarz drogą kupna. Mam jeszcze parę swoich programów na kasetach :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

65

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Co mi przypomniało, że i ja potrzebuję magnetofonu...

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

66

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

ABBUC ma w sprzedaży dla klubowiczów nowiusienkie XC12 za (w przeliczeniu) ~110 PLN.
To znaczy magnety leżały przez 30 lat orginalnie zapakowane w magazynie, więc być może trzeba mięc na uwadze wymianę pasków. Cena jeszcze rok temu wydawała mi się dość wysoka, ale dzisiaj powiem "okazja" :)

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

67

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Tylko trzeba być najpierw członkiem ABBUC'a, a to nie kosztuje już 110zł jednorazowo.

.: miejsce na twoją reklamę :.

68

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Nie, kosztuje 2,60 € miesięcznie. Chyba nie wielki majątek :) Dostajesz kwartalnie magazyn z dyskietką, masz dostęp do materiałów w serwisie (trochę ciekawych schematów i instrukcji budowy sprzętu jest), masz prawo do głosowania w konkursie... Aaa i prestiżowy adres mailowy w domenie abbuc.de :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

69

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Dla osób, które kupią 5 lub 10 tytułów (wybranych, nie muszą być z pierwszej 10-ki) szykują się fajne nagrody!

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

70

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Dla Commodore też coś będzie :)
A tutaj trochę więcej fotek dla Atari: https://goo.gl/9EK6ok
Tu z kolei można zobaczyć różnice dla niektórych tytułów w grafice. Nie jest zachowana proporcja, wkładka kasety jest dużo mniejsza. Najlepiej oglądać w dużym powiększeniu: https://goo.gl/5M6Tnu

Ostatnio edytowany przez Duddie (2016-05-19 10:54:22)

Post's attachments

collection_commodore.jpg 346.3 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

71

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

A tak przy okazji: czy ktoś dysponuje grą Pang wydaną przez ASF na kasecie, a także Artefakt Przodków wersja ASF z zielonym kosmonautą na okładce oraz Miecze Valdgira II z karłem na okładce (pierwsza wersja ASF)?

Ostatnio edytowany przez Duddie (2016-05-20 21:24:20)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

72

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Chodzi Ci o okładki z kartonowych wydań AP i MVII ? jeśli tak to posiadam obie te gry, co prawda pudełka troche podniszczone, MVII troche naderwane, AP lekko pogniecione,  ale myśle ze skaner i Photoshop dały by radę to poprawić :)
A i mam także komiksy do obu gier.

73

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

@Vidol: sprawdź maila.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

74

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Wygląda na to, że dzięki koledze Vidolowi mamy załatwioną sprawę Mieczy Valdgira II i Artefaktu Przodków. Dalej poszukuję gry Pang firmy ASF.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

75

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Nawet nie wiedziałem, że Panga jeszcze zdążyli wydać.

I Ty zostaniesz big endianem...