1

Temat: Snapshot.acc

Czy ktoś z Was przechwytywał pulpit za pomocą tej aplikacji z 1st word plus - SNAPSHOT.ACC ? Gdzie umieścić na dyskietce ten plik ?
jak go uruchomić ? Dodałem go do Auto przy CPX obok Control.Acc i nie pojawia mi się w menu Atari ?
I jeszcze jedna prośba; jakby ktoś mógł podpowiedzieć, gdzie znajdę grafiki, jakieś zrzuty itp. w formacie .img ?
Potrzebuję rysunków do testów drukarki igłowej
Dzięki

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

2

Odp: Snapshot.acc

Poszedłem po rozum do głowy:
*udało mi się załadować snapshot
*w końcu zrozumiałem że na drukarce igłowej można drukować tylko tekst
*grafiki znalazłem w sieci

A jednak:
*czy ktoś z Was "namówił" drukarkę igłową do drukowania prostych grafik ? takich typu scena z literek ?
* jakich drukarek używacie do druku grafik ?

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

Odp: Snapshot.acc

Jaka drukarka?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: Snapshot.acc

*w końcu zrozumiałem że na drukarce igłowej można drukować tylko tekst

A bdzura panie! EPSON ESC/P ma pokaźny zbiór sekwencji kontrolnych, w tym służących do drukowania grafiki. Standard IBMa również.

.: miejsce na twoją reklamę :.

5

Odp: Snapshot.acc

Adam Klobukowski napisał/a:

Jaka drukarka?

@Adamie: OKI Microline 320 Elite

Ostatnio edytowany przez micza (2016-05-18 18:47:10)

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

6

Odp: Snapshot.acc

Na oki jak i na innych drukarkach igłowych możesz 9391171z drukować grafikę jak najbardziej.

Sikor umarł...

7

Odp: Snapshot.acc

Sikor napisał/a:

Na oki jak i na innych drukarkach igłowych możesz 9391171z drukować grafikę jak najbardziej.

Przy standardowych ustawieniach omija mi umieszczoną w środku grafikę a drukuje ze strony tylko tekst, w jaki sposób ją skalibrować do grafiki ?

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

8

Odp: Snapshot.acc

Z systemu niekoniecznie Ci się uda. Na przykład z Calamusa (nawet 1.09) - wybór odpowiedniej drukarki. Z programów graficznych też pewnie.
Jak masz NVDI - ta masz sterowniki. Zajrzyj też do podręcznika, czy nie ma ręcznego przestawienia trybu http://www.oki.pl/support/printer/user- … 87-4135-16

Sikor umarł...

9

Odp: Snapshot.acc

Dzięki kol. Sikor - przeglądałem już ten podręcznik wcześniej, zdaje się że o grafikach tam nic nie ma - ale to dobry trop - gdybym rozgryzl guziki na panelu wiedziałbym więcej...

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

10

Odp: Snapshot.acc

Klawiszologia - rozdział drugi instrukcji (tam między innymi ustawienie jakości druku). Reszta - programowo.
Zasadniczo - powinna działać zawsze emulacja Epson FX - więc takich sterowników szukaj.

Sikor umarł...

11

Odp: Snapshot.acc

Im mniejsza jakość tym gorszy druk...hmm

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

12

Odp: Snapshot.acc

W drugim wątku pisałeś o Epsonie LQ100 - polecam.

Sikor umarł...

13

Odp: Snapshot.acc

Sikor napisał/a:

W drugim wątku pisałeś o Epsonie LQ100 - polecam.

W sensie ze bardziej nowoczesny ? Takie przynajmniej robi wrazenie. Jednak mój egzemplarz jest z małą wadą - po wlączeniu zasilania zamiast zaparkować głowicę (karetkę) dobija na tej taśmie zębatej do lewej strony na max i dosłownie uderza cały czas w lewą stronę.  Efekt jest taki że głowica trzaska o ściankę drukarki z lewej strony na max.
Jak się zabrać do naprawy nie mam póki co pomysłu?
@Sikor: a twierdzisz że ona drukuje grafikę ?
Jest faina z wyglądu , nowoczesny podajnik papieru, zgrabna, mala, lekka no niestety spier...

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

14

Odp: Snapshot.acc

Juz dawno nie naprawialem takich drukarek i nie pami€tam dokladnie.

Tu masz service manual: http://www.fireballpc.com/Laser_Printer … Manual.pdf

Drukarka zglasza blad inicjalizacji ? Bo cos mi swita ze oki w jakis taki dziwny sposob sie wlasnie inicjalizowala.

Z panelu kontrolnefo drukarke mozna przestawic w niemal dowolny tryb, IBM, EPSON, wybrac zestaw znakow i chyba przelaczyc miedzy normalnym trybem i quiet mode.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

15

Odp: Snapshot.acc

@Willy: thanks so lot za serwisówkę (chociaż bardziej bym potrzebował do Epsona LQ100 bo jest dziabnięty, a ta OKI chodzi). Odwrotnie zrozumiałeś; OKI sprawna, Epson popsuty.
Takie przemyślenie: dlaczego do instrukcji w necie tych drukarek jest załączony tylko angielski język, przecież te drukarki często były w użytku , dużo częściej niźli atramentowe, mówię tu o Paniach, kobietach, które ciężko tyrały np w księgowości, te drukarki głównie używano w biurach. Języka polskiego ni w ząb...Dość trudne się nauczyć angielskiego naszym Mamom kobietom w wieku starszym średnim...

Ostatnio edytowany przez micza (2016-05-20 12:02:05)

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

16

Odp: Snapshot.acc

@micza: Panie w księgowości były szkolone co trzeba nacisnąć i to wystarczało (robiły sobie notatki) Z całą pewnością nie miały czasu ani ochoty na czytanie instrukcji obsługi drukarki. Nie bardzo też musiały te guziki naciskać bo programy które te drukarki obsługiwały same sobie ustawiały co trzeba za pomocą kodów sterujących.
BTW: Do drukowania w trybie tekstowym z polskimi znakami drukarki były albo przystosowane za pomocą dodania/podmiany znaków w pamięci drukarki albo za pomocą dołączanego "kadridża"  (najczęściej standard mazovia).
Druk z Atari ST w trybie graficznym działał jak to opisał Sikor. Ze swojej strony dodam, że miałem kilka drukarek (igłowe, jedna atramentowa) na których drukowałem prace z Calamusa i działało to bezproblemowo - kwestia odpowiedniego sterownika :-)

17

Odp: Snapshot.acc

Po części się zgodzę ale nie do końca - rozsądna kobieta chce wiedzieć dużo więcej niż Pan informatyk z firmy, powiedzmy ze pracuje po godzinach jest sama zdana na siebie i ...
Powiem szczerze miałem już kilka drukarek (atramentowych) i pierwszą igłową: nie da się wprost zinterpretować klawiszologii przy igle sic !
Kurde przeciez praca zawodowa jest wazniejsza niz domowe zabawy komputerem. ile prościej byłoby gdyby księgowe miały polską instrukcję do igieł, a nie przyzwolenie Pana informatyka , który wytłumaczył im : bezwzględnie proszę naciskać tylko START Pani Krysiu niczego innego bo Pani zepsuje.
Jednym słowem: popieprzono system - gry dla dzieciaków tłumaczy się 100 %, gdzie chodzą od tego ogłupione a drukarke do zarobkowej pracy zostawiamy po angielsku PARANOJA
Pojechałem: nie mam nic do języka angielskiego jest COOL ale jak wytłumaczyć mojej Mamie angielską obsługę drukarki ?!?

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)