Temat: Szukam gry - Święty Mikołaj

Hej, pada dyszcz i z córką/synem ogrywamy na wakacjach Atarynę. Robbo na razie z chopakiem rządzi, ale córka też ma cuś do powiedzenia i kocór właśnie zdobywa kotkę w Alley Cat'cie ;-). Ale chciałem jej pokazać tez coś co jej się może spodoba, ale nie pamiętam tytułu a nie chce mi się przeszukiwać całej biblioteki na SIO2SD. Chodzi o giercę gdzie mikołaj leciał z lewa na prawo saniami i lądował na dachach domów/właził do kominów zostawiając prezenty. Nie mogę tego tytułu na tubie obczaić. Pamięta ktuś?

dzięki

P.S.

Nie będę nowym tematem śmiecił. Jestem też zielony z SIO2SD, mając czas właśnie się zacząłem urządzonkiem bawić i mam pytanie jak wczytać grę bezpośrednio wybierając ją na ekranie Ataryny? Teraz umiem jedynie ją wybrać, załadować Returnem na kompie i potem Enterem na czytniku i wyłączyć/włączyć kompa z Option. Nie działa to co np. na Retrogralni chopaki pokazywały, że wystarczy tam jakąś kombinację Fire Shift i Return czy coś takiego wcisnąć i od razu bez wyłaczania kompa się ładuje. Mniemma mam jakąś inną wersję SIO i kombinacja pewnie inna. Nie działają mi też kolejne Dx czyli D2, D3 itp. Ładuję tam gierki, ale i tak startuje tylko z D1. THX

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2016-07-14 11:17:23)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

2

Odp: Szukam gry - Święty Mikołaj

1. Special Delivery?
2. Zwykłe stock Atari potrafi wystartować tylko z D1:

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Szukam gry - Święty Mikołaj

Dzięki, ale to jednak nie ta.
Ta o której myślę była na czarnym tle i chyba lepsza grafika, łaziło się po domach widząc jakby inne domy i jakieś poziomy o ile dobrze oczywiście pamiętam coś sprzed prawie 30lat ;-)

Co do SIO ok, rozumiem standardowe tylko z D1 wystartuje, mam za to inny problem ale założę inny temat.

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4

Odp: Szukam gry - Święty Mikołaj

Niby nie św. Mikołaj, ale kojarzy mi się tu Electrician.

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: Szukam gry - Święty Mikołaj

Dzięki za odzew, ale to też nie to, może ktuś jeszcze cuś zajarzy?
Może sam coś kręcę z tym mikołajem i to był nie wiem dziadek mróz albo jakiś aniołek, kurcze w tym wieku .... ;-)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

6

Odp: Szukam gry - Święty Mikołaj

Polar Pierre?

7

Odp: Szukam gry - Święty Mikołaj

Chyba jednak to "Special Delivery": http://www.atarimania.com/game-atari-40 … _4876.html

Opis się zgadza.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

8

Odp: Szukam gry - Święty Mikołaj

prawdopodobnie widziales w dzialaniu konfigurator na sio2sd. mozesz ladowac z dowolnego napedu bez wylaczania itp. obejrzyj to:

https://www.youtube.com/watch?v=jcmOxJbg5jw

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

9

Odp: Szukam gry - Święty Mikołaj

Laborant - tak, tak tak, THX wielkie !
Jak widać jednak namieszałem dwie gry bo jakieś domki są ale nie wchodzi się do nich ;-)

xxl - właśnie tym video tutorialem się sugerowałem - nic z tego, żadna kombinacja Shiftów, Optionów, Fireów Startów, Returnów nic nie daje - SIO nic nie zaczyna ładować, trzeba wrzucić coś w D1 i kompa wyłączyć i włączyć z Optionem. Można wrzucić w D2, D3 itp i zostawić ale po wyłaczeniu/włączeniu z Option i tak łąduje tylko z D1. Soft walnięty?

Swoją drogą na teraz i tak mi urządzonko padł. Z początku Nie wiedziałem u licha co jest bo Enter po wybraniu pliku nie ładował do górnej linii z dolnej tylko rozczaiłem że jedynką trzeba to robić? Ładowanie też dziwaczne jak wyczaiłem - trzymając Enter + Option włączyć kompa ;-). Bez wciśnięcia niczego od razu browser się ładuje.  Na 99% jestem już pewien że Shift się zaciął, coś Lotharek kiepskie przyciski daje ;-), będzie trzeba zagadać by gwarancyjnie podesłał jednego pasującego microswitcha.

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!