1

Temat: Gra Frankenstein-solucja.

http://up.programosy.pl/foto/przechwytywanie_frankie.jpg

Czy ktoś posiada solucję tej gry (może być angielska), albo może podpowiedzieć, jak zdobyć nożyce (shears) - 2 poziom (nie udaje mi się doskoczyć, są za wysoko...)

Dzięki

Ostatnio edytowany przez micza (2016-07-17 08:23:54)

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

2

Odp: Gra Frankenstein-solucja.

Hmm tam zdaje się trzeba wskoczyć na kosiarkę a potem przeskakiwać po kwiatach i liściach...

wersja co prawa z Amigi ale powinno być tak samo :)
https://www.youtube.com/watch?v=m9A7-JuzCOE#t=02m31s

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

3

Odp: Gra Frankenstein-solucja.

Dzięki, lecę poszukać kosiarki - nie zamykam tematu , ponieważ jeszcze mogą się nadarzyć sytuacje do wyjaśnienia.
@erOS serdeczne dzięki

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

4

Odp: Gra Frankenstein-solucja.

Gierka bardzo fajna, z tych "wciągających". Polecam.
Co do solucji to w necie raczej nic nie ma, przynajmniej mi się nie udało znaleźć (tzn. krok po kroku).
Na szybcika, przetłumaczyłem jednak instrukcję do gry i zamieszczam ją tutaj dla potencjalnych początkujących (przepraszam za błędy, jest to poprawiony przez mnie translator):

FRANKENSTEIN
"Hurt Hurt Hurt Tak Mistrzu ..!!!":
Egor - W połowie człowiek..w Połowie kreatura..100% idiota
Dobrych pracowników tak trudno znaleźć w te dni. Weź Egora.... wiernego sługę dla ekscentrycznego barona Frankensteina. Odważny. Przystojny. Inteligentny. To tylko kilka z zalet, którymi pragnie być.
Ale baron pochłonięty ostatecznym stworzeniem, ktoś musi przywrócić życie...
Przy kwalifikacji do całkowitej głupoty i niekompetencji podstawowej czy byś mu zaufał, dął się namówić na delikatny eksperyment naukowy ?
Każdy organizm potrzebuje innego organizmu, więc uderz się w głowę i zagraj w Frankensteina.
ATARI ST instrukcje ładowania
Usuń wszystkie cartridge. Włącz komputer i włóż dysk FRANKENSTEIN do napędu. Gra następnie ładuje się automatycznie.
ROZGRYWKI
Baron Frankenstein ma swoje stare sztuczki ponownie - buduje potwora z ciał martwych  i świeżych wiejskiego ludu.
Incydenty pozyskiwania ciał miały miejsce na całym obszarze, a plotka głosi, że garbus wieśniak, Egor, pomaga Baronowi Frankensteinowi zbierać świeże kawałki ludzkich ciał.
Egor, człowiek który się boi nawet własnego cienia, ma niewdzięczne zadanie zbierać kawałki ciała z następujących lokalizacji:
WIEŻA sklepienie wioska BARON Frankensteina ZAMEK w Schwarzwaldzie CMENTARZ kostnica KONSERWATORIUM OBSERWATORIUM SZPITAL
Naciśnięcie fire może być stosowane w celu zmniejszenia długości dowolnej z animacji w sekwencji.
Baron Frankenstein może również wysyłać Egora po kawałki specjalistycznego sprzętu niezbędnego do dostosowania potwora do życia. Każdy wymagany element jest wyjaśniony Egorowi przez Barona na początku jego misji i wyświetlane jako ikony w wymaganej pozycji panelu w dolnej części ekranu. Poniższe informacje są używane, aby pomóc, przeszkadzać  i poprowadzić Egora w poszukiwaniu nowego życia:

POZYCJA WYMAGANE

Każdy z elementów wymaganych przez Barona są dostępne Egorowi. Niestosowanie się do powrotu we właściwej pozycji do laboratorium spowoduje utratę życia Egora.

POGODA WYKRES

Do Egora zebranie (wykresu pogody) wymaganych przez Barona Frankensteina elementów odbywa się z czasem - wyścig . Wykres Pogody wskazuje czas pozostały do rozpoczęcia burzy, które mogłyby doprowadzić do życia potwora. Awaria Egora by zdobyć wszystko na gotowe do czasu burzy spowoduje poważne nerwy wszystkim zainteresowanym przed ukończeniem gry.

WYNIK

W zależności od liczby punktów ludzkich i mechanicznych zebranych przez Egora podczas gry.

STEROWNICA

Egor, asystent barona Frankensteina, jest sterowany za pomocą joysticka.

Elementy mogą być gromadzone w worku, gdy Egor chodząc do niego (przedmiotu) go zabierze, natomiast nie można wziąć żadnych innych przedmiotów do swojego worka. Ciągnąc w dół  Joystick pozwala Egorowi przedzierać się przez przestrzenie zamknięte, a naciśnięcie FIRE pozwala mu przejść, aby osiągnąć wyższy poziom (podskoczyć). Każdy przedmiot, który nosi Egor można usunąć poprzez naciśnięcie FIRE jednocześnie ciągnąc w dół joystick.
STRACHOMIERZ

Egor rozpoczyna swoją misję w dość spokojnym usposobieniu, ale spotkanie z następującymi złymi elementami powoduje, że jego poziom strachu szybko rośnie:

Duchy, czaszki, nietoperze, sowy, pająki, czarownice, rozczłonkowane Ręce, szaleńcy ogrodniczy, sadyści, Psycho Pielęgniarki, Gryfy udające Gargulców, szkielety, rozczłonkowane stopy, Zombies, wieśniacy pijani, bezgłowi myśliwi, itp ..

Jeśli Egor  przestraszy się na śmierć, on osiąga stan ślepej paniki, krople,  jest prowadzony i biegnie z powrotem do laboratorium Barona jednocześnie wypuszczając krzyk, aby zmniejszyć jego poziom lęku. Jeśli tak się stanie, Egor traci jedno z jego żyć. Egor jest bezbronny - wszystko, co ma jest jego bardzo niski spryt i pragnienie do lokalnej dziewoji z poddaniem. Jeśli Egor spotyka dziewczynę w jego podróżach, ona łagodzi jego gorączkowe brwi i zmniejsza jego stan strachu do zera.
Program: Joe Booth - Wariacje Enigma

Grafika: Wariacje Chris Edwards • Enigma

Game Design: Zeppelin Games i Darren Melbourne

Wyprodukowano w Wielkiej Brytanii
Zeppelin Platinum jest nazwą handlową Zeppelin Games Limited.

Kod programu, grafika, muzyka i grafika tej gry są chronione prawami autorskimi Zeppelin Games ograniczona i nie może być reprodukowana, przechowywana lub wynajmowana  bez pisemnej zgody Zeppelin Games Limited.

© 1992 Zeppelin Games Ltd, PO Box 17, Houghton-le-Spring, Durham DH4 6JP
KRADZIEŻ OPROGRAMOWANIA JEST NIELEGALNA
KOMPUTER DISC

Na stronie amigowej do tej gry znalazłem cheat do Frankensteina (trzeba wpisać w tablicy wyników 4JZ) choć obie wersje gry są identyczne - u mnie cheat NIE DZIAŁA. Gra w wersji PUTNIK'owej ma tzw. GAMEX'a (można z jego pomocą zapisać stan gry w dowolnym momencie naciskając funkcyjny F9 na Atarce ST i dalej wg komend programu). Ta wersja gry (u mnie doskonale się zachowuje i chodzi na 1040 STE z 4 MB) do ściągnięcia stąd: http://atari.8bitchip.info/SCRSH/frankens.html


P.S. To na razie tyle "z pola walki". Stoję na przynoszeniu  i szukaniu metalowych obejm, pasów, gdyby ktoś podpowiedział nie obrażę się. Hejka.

Ostatnio edytowany przez micza (2016-07-17 13:56:20)

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

5

Odp: Gra Frankenstein-solucja.

gdzie ją można znaleźć?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

6

Odp: Gra Frankenstein-solucja.

@cyprianie: nie za bardzo uściśliłeś pytanie, ale spróbuję namierzyć...
Jeśli pytasz:
*o grę to link do Putnika podałem wyżej (ta wersja b. dobrze śmiga). Obraz dyskietki (stx) jest jeszcze tutaj:http://www.atarimania.com/game-atari-st-frankenstein_9377.html
Nie próbowałem tej wersji
* o solucję (to jej po prostu nie ma) trzeba by napisać
* o instrukcję to w oryginale jest tutaj : http://www.atarimania.com/game-atari-st … _9377.html (u dołu strony)
* o obejmę (czyli jedno z zadań dla Ajgora) to znajduje się ona w katakumbach wejście za lasem w prawo drugi grób i lecisz w dół do katakumb
* o ułatwienia podpowiedzi jak rozegrać dany poziom to jest w sieci na You Tube przejscie dla amigi commodore (dodatkowo tam mozna zalozyc cheata na grę 4JZ w wynikach (nieśmiertelność) z kolei dla Atari ten cheat nie działa
* o Gamex (występuje w wersji Putnika) bez problemu można zapisać stan gry

Uff nie wiem czy o to Tobie chodziło. GRA faina bardzo trudna momentami

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

7

Odp: Gra Frankenstein-solucja.

dopadła mnie pomroczność jasna, chodziło o link do gry który podałeś :)

gra zapowiada się fajnie

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org