Temat: ICD PRO partycja FAT16

Czy ktos z forumowiczów wytłumaczy jak można założyć partycje FAT tak aby widoczna była dla ICD drivera.

Kombinuje rożnie ale za każdym razem nie wychodzi.  Tworze partycje za pomocą ICDFMT.PRG . Na Partycje FAT przeznaczam 32MB i  reszta nie przekracza 512MB.  Partycje 32MB atari widzi ale windows nie.

2

Odp: ICD PRO partycja FAT16

Rzuć okiem na instrukcje Jookiego:
How to write ICD Pro image to SD card under Windows
How to partition your card using ICD Pro (in 22 easy steps :) )

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: ICD PRO partycja FAT16

@Cyprian. Czytałam tą instrukcje. Karta działa pod US ale nie umie ja ożenić z windosowską partycją. Przeznaczyłem na nią 32mb. Ale nie działa

Ostatnio edytowany przez dragmar (2016-07-23 09:59:13)

4

Odp: ICD PRO partycja FAT16

ok.
Pod pierwszym linkiem jest image dysku "sd_card_icdpro" z partycją TOS/Windows.
Zobacz czy ta partycja zadziała.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: ICD PRO partycja FAT16

sd_card_icdpro.img zastępuje dyskietkę jeżeli takowej bym nie miał, albo nie miałbym stacji .

Dane przenoszę pod Hatari na kartę montując GEMDOS drive a później zgrywając fizycznie na kartę. Ma ktoś opis jak inaczej można przenosić dane, albo sposób na FAT pod tym sterownikiem?

No i wyszło szydło z worka, dostałem informacje że ICD nie obsługuje FAT :/

Ostatnio edytowany przez dragmar (2016-07-25 07:33:14)

6

Odp: ICD PRO partycja FAT16

Obsługuje, obsługuje :> Na ST i TT używam ICD Pro, do wymiany z PC używam dowolnej karty SD (akurat najmniejszą jaką miałem pod ręką to 2GB), na której zakładam TYLKO 1 partycję o wielkości 32 MB ;) marnuje się wiele miejsca, ale doskonale to działa nawet pod zwykłym TOSem...

Kartę trzeba sformatować na FAT16 i max. 32 MB, ale dla większości przenoszonych rzeczy 32 MB powinny wystarczyć.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

7

Odp: ICD PRO partycja FAT16

Hej. Odkopuję, bo próbuję ogarnąć te zagadnienie będąc STkowym laikiem i zupełnie mi nie wychodzi.
Otóż mam STe, mam Ultrasatana, na nim mam sterownik ICD. wkładam kartę SD do drugiego slotu, odpalam ICDFMT, wybieram drugi dysk, formatuję, przechodzę do listy partycji... i tu nie wiem co zrobić, żeby mieć partycję 32MB widzianą pod Windowsem. W sumie żadnej działającej partycji nie udało mi się utworzyć. Trzeba jakiś konkretny typ ustawić?
Instrukcję z drugiego postu czytałem, ale te 22 proste kroki to chyba inny przypadek użycia, a obrazu z drugiego linka nie udało mi nagrać, bo u mnie USB Image Tool nie pozwala przestawić się w Device Mode.

Odp: ICD PRO partycja FAT16

ICD nie potrafi zrobić dysku czytalnego dla windy. Tylko Hddriver albo driver PPutnika.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

9

Odp: ICD PRO partycja FAT16

Hm, no to może nie ma co drążyć tematu. Sterownik pana Putnika to tylko 10 ojro, a z tego co czytam rozwiązuje moje problemy.

Odp: ICD PRO partycja FAT16

Sugerowalbym jednak zainwestowac w Hddrivera.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: ICD PRO partycja FAT16

Nie przebrnąłem przez wszystkie opisy bo to wszystko strasznie skomplikowane jak na takiego świerzaka jak ja, więc jaki jest killer feature za który warto dać 200 zł w porównaniu do 5 razy tańszego Putnika? Mnie przy moim przypadku użycia (wgrywaniu plików, które chcę odpalić) by przekonało tylko coś w stylu mountowania kart SD sformatowanych w FAT32 (na Atari STE z TOSem 2.06 + Ultrasatan). Jeśli nic tego kalibru, to chyba nie wykorzystam jego super mocy, a tylko wydam kasę.

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2020-12-18 10:06:45)

12

Odp: ICD PRO partycja FAT16

Jeśli mowa o wymianie plików to ja proponuje podstawową wersję Netusbee i uiptoola. Moim skromnym zdaniem nie ma lepszego rozwiązania (pod warunkiem posiadania Netusbee).

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

13

Odp: ICD PRO partycja FAT16

Ja osobiście nie widziałem żadnych ekstra "za" przy takim użytkowaniu jak ty planujesz, więc kupiłem od Putnika i działa bezproblemowo.

14

Odp: ICD PRO partycja FAT16

@lopez - więc póki co taki jest plan.

@squard - no właśnie zastanawiam się nad Netusbee, bo transfer bez żonglerki kart jest bardzo pożądany. Dlatego np wspomniałem o mountowaniu kart SD w FAT32, bo mam Toshiba Flashair, na którą można bardzo sprawnie transferować pliki po wifi, ale z tego co się orientuję jej firmware nie wspiera innych systemów plików niż standardowy. Martwi mnie tylko to, że transfer w STE to byłby z tego co czytałem poniżej 100 kB/s, a raczej przewiduję że jednorazowo będę potrzebował przenieść kilka MB, więc zysk czasowy może być dyskusyjny (tylko wygoda na plus).

15

Odp: ICD PRO partycja FAT16

Ja polecam driver PP. Prosty i robi robotę. Hddriver ma milion super opcji których nigdy nie użyjesz;) a jeśli chcesz używać tego przy developmencie dem na st to emulacja jest tak dobra ze nie ma problemu ciągłego przerzucania danych na real hardware i moim zdaniem ten aspekt odpada (to nie falcon hehe). Wystarczy okazjonalny check na real hardware które na codzień nie jest potrzebne;)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

16

Odp: ICD PRO partycja FAT16

laoo/ng napisał/a:

@lopez - więc póki co taki jest plan.

@squard - no właśnie zastanawiam się nad Netusbee, bo transfer bez żonglerki kart jest bardzo pożądany. Dlatego np wspomniałem o mountowaniu kart SD w FAT32, bo mam Toshiba Flashair, na którą można bardzo sprawnie transferować pliki po wifi, ale z tego co się orientuję jej firmware nie wspiera innych systemów plików niż standardowy. Martwi mnie tylko to, że transfer w STE to byłby z tego co czytałem poniżej 100 kB/s, a raczej przewiduję że jednorazowo będę potrzebował przenieść kilka MB, więc zysk czasowy może być dyskusyjny (tylko wygoda na plus).

to może CosmosEx?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

17

Odp: ICD PRO partycja FAT16

laoo/ng napisał/a:

Martwi mnie tylko to, że transfer w STE to byłby z tego co czytałem poniżej 100 kB/s, a raczej przewiduję że jednorazowo będę potrzebował przenieść kilka MB, więc zysk czasowy może być dyskusyjny (tylko wygoda na plus).

Trochę lepiej:
https://bitbucket.org/sqward/uip-tools/ … erformance

uiptool potrafi również odpalać zdalnie binarki i przekierowywać terminal - jakbyś coś programował..

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

18

Odp: ICD PRO partycja FAT16

@Cyprian: O Paaanie... CosmosEx to dla mnie jednak za duży kombajn jak na razie :)

@sqward: Tego nie widziałem. Zabawy z curlem wyglądają bardzo fajnie i 200 kB/s to nie tragedia. Podoba mi się. Dobra, jak dojdę do momentu kiedy coś naprawdę będę developował to zobaczę jak żonglowanie kartami wygląda w praktyce i wtedy podejmę decyzję. Póki co Atari ST + Ultrasatan to wystarczający wydatek jak na teraz.
Dzięki wszystkim za pomoc!