1

Temat: Antonia 4MB

Stara nazwa rozszerzenia, ze względu na inne rozwiązanie konstrukcyjne, zdezaktualizowała się, wiec trzeba było wymyślić coś innego. A że ostatnio modne są nazwy pochodzące od imion progenitury, to trzymając się tej nowej, świeckiej tradycji, nazwałem rozszerzenie 4MB RAM imieniem Antonia.
Zgłoszenia ze starego topiku mogły w międzyczasie, ze względu na Rapidusa, stracić nieco na aktualności, więc najlepiej będzie odświeżyć listę tutaj. Chętnych proszę przy okazji o określenie typu maszyny, do jakiej chcieliby zamontować rozszerzenie. Cena 200zł.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

2

Odp: Antonia 4MB

1 x do 600xl
1 x do 65 xe z eci

3

Odp: Antonia 4MB

Podtrzymuję deklarację: 1x 130xe.

4

Odp: Antonia 4MB

+1 do 65 xe

.

5

Odp: Antonia 4MB

1x130 xe

6

Odp: Antonia 4MB

Jestem chętny na 1 szt. do serii XE, ale nie wiem jeszcze w jakim modelu rozszerzenie się finalnie znajdzie.

1. Czy 816 będzie w komplecie z rozszerzeniem?
2. Czy jest jakaś możliwość przełączania 6502/65C816?
3. Zegar dla dowolnego CPU pozostaje 1.77MHz?
4. Czy to współpracuje z Ultimate1MB?
5. Czy wymiana MMU powoduje trudności z montażem innych rozszerzeń np. Evie, Stereo, Covox?

Edit: ad.5. VBXE, Rapidus :)

Ostatnio edytowany przez mono (2016-04-18 10:15:59)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

7

Odp: Antonia 4MB

tutaj macie przykład jak się robi rozszerzenia http://www.1541ultimate.net/content/index.php

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: Antonia 4MB

mono napisał/a:

1. Tak
2. Nie. 816 jest zamiast 6502
3. Tak
4. Nie
5. Evie, Stereo, Covox - nie spodziewam się; VBXE - nie wiem; Rapidus - raczej tak. W tych konfiguracjach nie było testów.

Ostatnio edytowany przez Simius (2016-04-18 11:59:57)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

9

Odp: Antonia 4MB

Simius - będziesz miał to rozszerzenie w ciągłej sprzedaży, czy poleci partia 50 szt. i tyle?

Pytam, bo w ciągu najbliższego powiedzmy 1.5 miesiąca nie wyskrobię luzem kwoty.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Antonia 4MB

czy przypadkiem ktoś zauważył potrzebę stworzenia/ustalenia "międzymordzia" dla tych wszystkich rozszerzeń pamięci, jakiś wspólny standard szybkiego dostępu/wymiany pamięci pomiędzy tymi rozwiązaniami, DMA ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

11

Odp: Antonia 4MB

Jak można się domyśleć - ni cholery :D

.: miejsce na twoją reklamę :.

12

Odp: Antonia 4MB

Pin napisał/a:

Simius - będziesz miał to rozszerzenie w ciągłej sprzedaży, czy poleci partia 50 szt. i tyle?

Pytam, bo w ciągu najbliższego powiedzmy 1.5 miesiąca nie wyskrobię luzem kwoty.

Podpinam się do pytania; najbliżej, kiedy wiem, że mogę miec pieniądze to koniec sierpnia, a zainteresowan.

Raz dla 130XE.

(-)OlaHime/Nerve
{130xe:antonia4mb,sophia2,ideplus2.0revf}{65xe}{800xl}{LDWsuper2000}{1050}{CX85}

13

Odp: Antonia 4MB

Gdyby to była trochę dłuższa perspektywa, to ja bym chciał 1 sztukę do 800XL. Ale najchętniej dopiero w październiku :-/

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

14

Odp: Antonia 4MB

ciekawe czy Antonia działa z KMK rev. c

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

15

Odp: Antonia 4MB

Przypadkiem wiem, że nie.

KMK
? HEX$(6670358)

16

Odp: Antonia 4MB

Już tak.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

17

Odp: Antonia 4MB

CPLD czy przeróbka IDE Plus?
Bo jak widać z postów Pajero jemu przeróbka, ale dla Rapidusa, nie Antonii, nie pomogła. http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 51&p=2

18

Odp: Antonia 4MB

IDE+ rev.C w wersji oryginalnej, bez żadnych przeróbek.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

19

Odp: Antonia 4MB

A w wolnej chwili - czy mogę prosić o włączenie się z pomocną dłonią w naszym temacie ?

20

Odp: Antonia 4MB

Czy działa wam A4MB z SIDE2? Bez Side2 działa mi dobrze ale jak mam włożone SIDE2 nie uruchamia mi się sprzęt.
Testuje go na 65xe z eci.

21

Odp: Antonia 4MB

Na AtariAge też był sygnalizowany taki problem z SIDE2. SIDE1 podobno działa. Nie mam SIDE w żadnej wersji, nie mam jak sprawdzić.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

22

Odp: Antonia 4MB

Wygląda na to, że sprawa współpracy z SIDE2 jest już załatwiona.
Przełączanie rodzaju rozszerzenia pamięci RAM nie musi koniecznie wiązać się z zimnym startem systemu. Pamięć podstawowa jest zawsze w tym samym miejscu, więc jeśli program przełączający nie znajduje się akurat w pamięci bankowanej, przełączanie odbywa się gładko. Na wypadek, gdyby trzeba było zlokalizować dane po przełączeniu, dostępna jest szczegółowa mapa przydziału pamięci fizycznej.

Post's attachments

Antonia 4MB Memory Map.pdf 56.42 kb, liczba pobrań: 56 (od 2016-08-31) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

23

Odp: Antonia 4MB

Cześć. Mam być może zupełnie lamerskie pytanie, ale w mojej 130xe z Antinią bez powodzenia próbuję uruchomić ant.exe. Pierwotnie uruchomiłem konfigurację bez problemu i ustawiłem pamięć na 128k stronicowanej. Wszystko dział prawidłowo. Jednak gdy ponownie próbuję uruchomić ant.exe otrzymuję komunikat „Remove cartrige” zamiast menu konfiguracyjnego.. O co chodzi? I jak z tym żyć ;-)

24

Odp: Antonia 4MB

O.K. "problem" okazał się banalny ;-). Ale mam kolejne pytanie. W jaki sposób podczas bootu mogę wybrać rom os zapisany w jednym ze slotów?

25

Odp: Antonia 4MB

Witam. Czy można jeszcze nabyć to rozszerzenie? Pozdrawiam.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.