1

Temat: TT i ZIPka

W końcu stoi, w jednym z pokoi...
Na dysku TT mam wiekszy syf niz u pani Grażynki z ksiegowości na pulpicie. Wszystko na wierzchu, prawie nic nie działa, lub nie wiem do czego jest. Dysk jest głośny i mały.
Pomyślałem, fajnie byłoby coś wrzucić z gier lub softu, ale z dyskietką jest dużo roboty. Wśród elektrośmieci w piwnicy, znalazłem niebieski napęd iOmega Zip 250. Z tyłu napedu jest port drukarka i SCSI. Mam pytanie, jaki kabel dokupić aby sprzężyć to z TT?
Czy potrzebuję jakiś sterownik? Driver?
Gdzie w sieci znaleść kolekcje softu na TT? Chociaż informacji co się ukazało?

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

2

Odp: TT i ZIPka

Zewnętrznie TT ma złącze DB25 żeńskie, ZIP również.

HDDriver bezproblemowo obsługuje napędy ZIP i JAZZ

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: TT i ZIPka

Potwierdzam. TT-ka i ZIP-y działają bardzo ładnie i przyjemnie ;)

Sikor umarł...

4

Odp: TT i ZIPka

Panowie, ale czy przypadkiem partycja w tym ZIPie nie powinna mieć formatu pecetowego (FAT)? Oczywiście jeśli ma służyć do wymiany danych.

5

Odp: TT i ZIPka

@marekp: przy 250MB jest tożsama z DOSem, wymiana bezproblemowa. Tylko kwestia odpowiedniego skonfigurowania HD Drivera.
Btw: nigdy tak nie wymieniałem danych z PC ;)

Sikor umarł...

6

Odp: TT i ZIPka

Małe ale.... Miałem kiedyś zipka w wersji SCSI i LPT. Napęd ZIP w wersji SCSI ma drugie złącze także SCSI. A jak drugie wyjście jest opisane jako drukarkowe (parallel, printer, lpt lub coś w tym stylu) to jest to zipek na port drukarki (lpt) w PC. Nie będzie działać z TT (ani z innym komputerem z interfejsem SCSI).