1

Temat: UltraSatan i transfer pomiędzy PC, bootowanie...

Wreszcie mam zewnętrznego Ultra Szatana. Wczytałem Hddriver z flopki, i TT znalazło go bez problemu. Nie wiem natomiast jak używać drugiego slotu do transferu. W tej chwili jak tam wsadzam kartę w FAT, to jej nie widzi. Czy muszę ją jakoś sformatować? Jak?

Czy można bootować z niego cały OS? Jak to zrobić? Wybaczcie moją zielonkość.

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

2

Odp: UltraSatan i transfer pomiędzy PC, bootowanie...

O ile dobrze pamietam to jesli wlozysz karte do drugiego slotu to jest ona tak samo traktowana jak drugi dysk i powinna byc widziana przez hddriver'a.

3

Odp: UltraSatan i transfer pomiędzy PC, bootowanie...

Yaspr napisał/a:

Nie wiem natomiast jak używać drugiego slotu do transferu. W tej chwili jak tam wsadzam kartę w FAT, to jej nie widzi. Czy muszę ją jakoś sformatować? Jak?

Nie zobaczysz zwykłej partycji FAT ( no chyba, że w MiNT i/lub MagiC to umieją, ale nie wiem bo piszę z głowy a sam nigdy nie próbowałem ) Musisz tą drugą kartę odpowiednio zpartycjonować, czyli ustawić przynajmniej jedną partycję typu TOS/DOS ( czy TOS/Windows czy jakoś tak, bo nie próbowałem tego ) i taka partycja powinna być widoczna na atari i windows.
A formatowania żadnego nie rób! na Atari czegoś takiego nie ma, tzn jest, ale tylko formatowanie niskopoziomowe, a tego nie potrzeba robić praktycznie nigdy ( 'formatowanie' to jest przyzwyczajenie z PC )

Yaspr napisał/a:

Czy można bootować z niego cały OS? Jak to zrobić?

Atari 'bootuje' cały OS z ROMu, nie potrzeba do tego nic więcej. Jaki OS masz na myśli?

Odp: UltraSatan i transfer pomiędzy PC, bootowanie...

Czy system widzi literkę partycji na drugiej karcie?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: UltraSatan i transfer pomiędzy PC, bootowanie...

Adam Klobukowski napisał/a:

Czy system widzi literkę partycji na drugiej karcie?

Tak widzi. To jak ją sformatować, aby widział ją PC i TT? W czym?
Troche nie na temat: W czym można zmienić najlepiej nazwy partycji? I co jest dobrego do defragmentowania HDD?

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

Odp: UltraSatan i transfer pomiędzy PC, bootowanie...

Ok, to po prostu TOS nie potrafi obsłużyć tego systemu plików. Trzeba tą partycję przeformatować w Hddrutil.app, bodaj Initialize partition się to nazywa,

Zmianę nazwy partycji (ale po sformatowaniu) można zrobić w desktopie, zaznaczasz partycję, opcja FILE->Info

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: UltraSatan i transfer pomiędzy PC, bootowanie...

Yaspr napisał/a:

I co jest dobrego do defragmentowania HDD?

Diamond Edge

Odp: UltraSatan i transfer pomiędzy PC, bootowanie...

Diamond Edge najlepsze jest w rozwalaniu dysku twardego. Nie polecam.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio