Temat: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

Chciałbym uprzejmie zapytać, czy Omicron Turbo z TS 8.6.0 działa z różnymi modyfikacjami turbo.
Probowalem tylko na emulatorze.

2

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

Postaram się sprawdzić na KSO, Blizzardzie, AST i Turbo ROM.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

Nie mogę się doczekać.

4

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

KSO Turbo 2000 - nie działa.

Wersja z dodatkowym przewodem do portu joysticka. Loader działa, wyświetla tytuł, a potem czarny ekran (słychać odgłos ładowania). Ten sam plik przekonwertowany Turgenem z pluginem KSO 2000 działa elegancko.

Załączam grę, którą konwertowałem oraz zipa z plikami audio, które wygenerował Turgen.

Post's attachments

supercobra-wav.zip 218.71 kb, liczba pobrań: 2 (od 2016-08-31) 

SuperCobra.xex 8.04 kb, liczba pobrań: 2 (od 2016-08-31) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

Dziękuję.
KSO Turbo 2000 z wejściem od portu Joya nie obsługiwane Omicronem. Tylko z wejściem od SIO.

6

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

To kiepsko, bo ogromna większość KSO była właśnie z dodatkowym przewodem. W Warszawie i okolicach chyba wszyscy mieli dodatkowy przewód. Proszę ew. o potwierdzenie oraz informacje użytkowników z innych rejonów kraju.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

Może znajdę sposób, żeby go wesprzeć też.
To nie będzie działać bez ręcznego wyboru turbo w loaderze

8

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

dely napisał/a:

W Warszawie i okolicach chyba wszyscy mieli dodatkowy przewód.

Ja miałem, większość miała, ale w owym czasie funkcjonowały obie wersje na giełdzie na Grzybowskiej, choć rzeczywiście większym standardem była ta z kablem (nie występującym w większości przeróbek 1010 - po joyu o ile pamiętam szło tylko zasilanie). Przeróbka systemu powinna być trywialna i dziwię się, że nie chodzi na tych magnetofonach.
@Baktraaa - może problemem jest to, że magnetofony bez kabla od joya miały przełącznik turbo/normal, a te nie?
Myślę, że warto się przyjrzeć problemowi.

Sikor umarł...

9

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

W przypadku Turbo KSO 2000 podłączanego do drugiego portu JOY-a były tam wszystkie sygnały potrzebne do funkcjonowania turbo... VCC, GND, DATA_IN, DATA_OUT, nawet MOTOR_ON:

http://seban.pigwa.net/drop/kso2000.gif

@baktraaa: a nie możesz dopisać procedury detekcji sygnału pilota automatycznie? Kiedyś zrobiłem coś co się nazywało Code3 Turbo (nigdy nie było komercyjnie dostępne)... napisałem do tego loader... miał on auto-detekcję źródła sygnału... szukał on sygnału pilotującego na SIO_DATA_IN, gdy nie znalazł ponawiał szukanie na tegoż sygnału na na linii PIA do której było podłączone Turbo KSO 2000. Potem system ewoluował i zliczał impulsy na obu źródłach potencjalnego sygnału jednocześnie (w jednej pętli)... gdy znalazł pilota w jednym ze źródeł resztę ładowania odbywało się z wykrytego źródła sygnału.

Ostatnio edytowany przez seban (2019-01-18 15:18:02)

10

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

Ooo, nie wiedziałem. Dzięki seban za informację.

Sikor umarł...

11

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

AST dla XC12 - działa.
Hard Turbo dla XCA12 - działa.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

dely napisał/a:

To kiepsko, bo ogromna większość KSO była właśnie z dodatkowym przewodem. W Warszawie i okolicach chyba wszyscy mieli dodatkowy przewód.

Jak montowałem T2000F to był przełącznik z tyłu i nie było kabla JOY2. A to w Warszawie montowali.

13

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

Dziękuję za testowanie. Dziękuję za radę.
Postaram dodać KSO Turbo (z dodatkowym przewodem) do następnej wersji Omicron Turbo.

14

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

Wiekszosc montowanych turbo na Donlym Slasku byla z dodatkowym kabelkiem do gniazda sio.
BTW. Czy sa gdzies na necie schematy turbo do magentofonow ? Zamontowal bym se jakies.

15

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

Proszę przetestować miniloadera - detekcja automatyczna :

https://drive.google.com/file/d/0B-AL6X … sp=sharing

Zachowanie się podczas nagrywania:
KSO Turbo 2000 (joystick) - czarno-fioletowe paski
Inne - czarno-białe paski.

Po nagraniu
Sukces - kolor ramky tęczowy
Blad odczytu - fioletowy kolor ramky

Ostatnio edytowany przez baktraaa (2016-09-05 20:40:06)

16

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

dzięki baktraaa! :D sprawdzę na swoim XC12 z K.S.O. 2000 i dam znać.

17

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

Napis SWAPZ po loaderze.

Podczas wczytywania tło fioletowo-czarne, po wczytaniu ramka tęczowa, tło niebieskie.

KSO Turbo 2000 podłączane przez port 2 joya.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

To znaczy, że detekcja automatyczna działa!

19

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

pierwszy magnetofon, xc12, który znabyłem z 800xl, był z kso t2000 z kabelkiem na port joya.
jak padł xc, kupiłem ca12. na hali 'u dziadka' dokupiłem kso t2000, ale też była to wersja z kabelkiem p2joya (ów moduł do montażu w nagnetofonie + cart made by atrax + instrukcja.

20

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

AST dla XC12 - działa.

Blizzard Turbo - działa!

Odwołuję to co wcześniej napisałem o Blizzardzie. Dzisiaj na spokojnie przetestowałem nagrywając kasety na zwykłym magnetofonie. Wcześniejsze problemy były chyba spowodowane ustawieniem w audio generatorze waveform na Square i tanim adapterem kasetowym, którego na szybko używałem. Po zmianie waveform na Auto nagrane gry wczytują się poprawnie. Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie a Autorowi dziękuję za doskonały program :)

Ostatnio edytowany przez xtrem007 (2016-09-10 12:34:21)

21

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

Swietne.
Następna wersja Omicron Turbo będzie wspierać KSO Turbo z wejściem od portu joysticka.

22

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

http://www.wpclipart.com/signs_symbol/gesture_mood/thumb/thumbs_up_through_wall_T.png

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

23

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

Proszę przetestować nowy Omicron - Detekcja Automatyczna - gra CUBICO.

https://drive.google.com/open?id=0B-AL6 … VRfNkVQSjQ

Zachowanie się podczas nagrywania:

Pierwszy blok:
KSO Turbo 2000 (joystick) - czarno-fioletowe paski
Inne - czarno-białe paski.

Kolejne bloki:
KSO Turbo 2000 (joystick) - zielono-pomarańczowe paski
Inne - zielno-czarne paski

Dziękuję bardzo!
   

Loader działa w emulatorze atari800 (Blizzard i AST, KSO T2000), i z komputerem rzeczywistym (CZ Turbo 2000).
Przygotowuję również obraz cartridge.

24

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

Turgen System 8.6.1 z nowym Omicronem do testowania - Turgen System 8.6.1

25

Odp: Omicron Turbo działa lub nie działa ?

Przetestowałem z Blizzardem i gry ładują się poprawnie. Zaprogramowałem AT28C64 i z fizycznym cartridge również działa. Przy włożonym cartridge i włączeniu Atari z naciśniętym Option na moment wyskakuje napis "Omicron Turbo" po czym ekran robi się czarny i od razu startuje silnik magnetofonu.
Baktraaa - czy byłby możliwy wybór większych prędkości niż T2270 i T2750?