1

Temat: Satandisk, problem z SD

Cześć. Z góry sorry za lamerskie pytania, bo żaden ze mnie doświadczony atarowiec :)

Uzywam STe z satandiskiem i obrazem dysku z trzema partycjami ze strony Putnika (http://atari.8bitchip.info/DiskImgPP1.html). Jako, że pod Vistą widoczna jest tylko pierwsza partycja, zacząłem kombinować pod pecetem jakimś tam partition wizardem przy ustawieniach partycji na karcie. Ostatecznie nic nie wskórałem  i wróciłem do ustawień jakie były wcześniej (tzn pierwsza partycja jako primary i active). Problem polega na tym, że Satandisk już nie widzi partycji, mimo, że ustawiłem wszystko tak jak było na początku. Nie chcę formatować karty, bo mam tam ładnie ułożoną kolekcję gier i demek, więc może ktoś ma jakiś pomysł w jaki sposób przywrócić kartę do działania w STe, ewentualnie jak zgrać pod windowsem zawartość partycji innych niż pierwsza na karcie ?

pozdro

retrokomp.org

Odp: Satandisk, problem z SD

Winda domyślnie widzi tylko jedną partycję na nośnikach takich jak karty pamięci. Są chyba na to jakieś 3rd party sterowniki, ale o wiele lepszym rozwiązaniem jest rezygnacja z Windy na korzyść Linuksa :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Satandisk, problem z SD

@adam, głosisz nieprawdę.

Sikor umarł...

4

Odp: Satandisk, problem z SD

Widzi wszystkie partycje, ale na nośnikach typu pendrive jest w stanie zamontować tylko pierwszą z nich, co dla mnie jest kompletnym idiotyzmem, powielanym w każdej kolejnej wersji Windowsa.

Ale fakt, już lepiej użyć linuksowego GParted.

Ostatnio edytowany przez voy (2016-07-09 22:09:54)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

5

Odp: Satandisk, problem z SD

Winda bez najmniejszego problemu pozwala na korzystanie z większej liczby partycji czy to karta pamięci czy pendrive czy coś innego.

6

Odp: Satandisk, problem z SD

Ciekawe rzeczy piszesz. Od której wersji winda potrafi zobaczyć na nośnikach USB więcej niż jedną partycję?

7

Odp: Satandisk, problem z SD

No dobrze, Winda to, winda tamto.. ale człowiekowi chyba Atari przestało widzieć partycje a nie PC :>

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

8

Odp: Satandisk, problem z SD

Powinna od XP ale teraz pod ręką nie mam, w 7 i nowszych jest to możliwe na 100%.

Sam system widzi dwie partycje ale ich nie zamontuje na raz.
diskpart załatwia sprawę przełączania partycji.

Partycja musi być aktywna aby była zamontowana.

Post's attachments

2016-07-10_09h21_09.png 4.82 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

9

Odp: Satandisk, problem z SD

Polemizowałbym, jeśli chodzi o możliwości DiskPart. :) Jako przykład podam moją kartę CF od SIDE1: pierwsza to APT o rozmiarze 2 GB, druga FAT16 (też 2 GB), a ostatnia to FAT32 o rozmiarze 3,45 GB. Wszystkie są aktywne, ale zamontować drugiej i trzeciej żadnym sposobem nie idzie. Żeby było ciekawiej, DiskPart oznacza przy poleceniu list partition pierwszą partycję jako numer 1, a pozostałe to numer 0 i konia z rzędem temu, komu się uda wybrać tę trzecią. :) Po poleceniu assign zostaje przypisana pierwsza wolna litera napędu, ale partycja 0 (FAT16) jest widziana jako RAW z klastrem 512 bajtów (choć ma klaster 64 kB), ostatnia w ogóle.

@Tfardy: można zgrać inne partycje portem dd dla Windows: http://www.chrysocome.net/dd

Ostatnio edytowany przez voy (2016-07-10 11:59:27)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

10

Odp: Satandisk, problem z SD

@Tfardy: Z okienkowych wersji możesz wykorzystać (w trybie raw), np:

- Acronis True Image (wersja 30-dniowa)
- DriveBackup XML (darmowa do domowego użytku)

Ostatnio edytowany przez hsimpson (2016-07-10 15:00:27)

11

Odp: Satandisk, problem z SD

Hej, dzięki za tipsy :)

Pytanie, czy po wykonaniu obrazów partycji będę w jakis sposób w stanie pod pc zgrać ich zawartość w sensie plików , żeby potem z powrotem wrzucić je na sd przygotowane dla Satandiska ?

retrokomp.org

12

Odp: Satandisk, problem z SD

Pod Linuksem to jest proste :), natomiast pod Windą możesz użyć OSFMount. Montujesz obraz i widzisz go jak dysk.

Ostatnio edytowany przez hsimpson (2016-07-12 10:54:07)

13

Odp: Satandisk, problem z SD

hsimpson: dzięki wielkie, Acronis True Image pozwolił mi na zgranie plików z partycji

Adam K.: Linux faktycznie rządzi :) zrobiłem sobie bootowalny pendrive z Linuxem i tam już bez problemu wrzuciłem pliki z powrotem na każdą z partycji.

retrokomp.org