1

Temat: Problem z utworzeniem CAS-ów "Misji" i "Freda"

Помогите! Help! Hilfe!

Zgrywam do CAS kasetę z pierwszego wydania "Misji" i "Freda" (bez muzyki) z 1990 roku, bo nie ma ich w necie. Taśma jest dennej jakości, ale udało mi się po wielu kombinacjach wydobyć wszystkie rekordy. Pierwsze trzy bloki oraz ostatni mają po 132 bajty; reszta po 131. Zdekodowało taśmę jako nagraną w 545 baudach. Znalazłem źródła "Freda" i generator wersji kasetowej, ale wynikowe nagranie tworzy on w 600.

Przyjąłem więc, że Avalon nagrywał gry na jakimś rzęchu, dlatego pilot i odstępy między rekordami są wydłużone o ok. 10% (z porównania z tą wygenerowaną wersją też tak wynikało). Ale... po trzecim rekordzie jest króciutki blok FSK (jako zabezpieczenie) - jako piknięcie. Pic w tym, że oba softy do A8CAS nie są w stanie wyłapać prawidłowej długości tego bloku, a bez tego utworzony CAS się nie wgra. Kombinowałem, ale nic z tego nie wychodziło.

Blok FSK powinien wyglądać mniej więcej tak, ale nie zgadza się najpewniej IRG oraz wartość:

fsk  00055 22

Jedyne wyjście, to analiza loaderów i określenie, jakiej długości ma być blok FSK. Nie licząc napisów, różnią się dwoma bajtami. Ja niestety na to jestem za cienki w uszach... :(

Tutaj jest archiwum z WAV-ami, wyciętymi 3 rekordami loaderów z obu gier, plikami HEX i a8cas-convert Krótkiego ---> http://voy.pigwa.net/kasety/Misja_Fred.7z

Będę wielce dźwięczny za pomoc :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

2

Odp: Problem z utworzeniem CAS-ów "Misji" i "Freda"

Dzięki pomocy Krótkiego udało się odzyskać nagrania. Dzięki! :)

Temat do zamknięcia.

MM (miker): done.

Ostatnio edytowany przez voy (2016-10-02 19:52:00)

Post's attachments

Misja + Fred (1990)(L.K. Avalon)(PL)(Side 1 of 2)[Misja].cas 39.12 kb, liczba pobrań: 18 (od 2016-10-02) 

Misja + Fred (1990)(L.K. Avalon)(PL)(Side 2 of 2)[Fred].cas 34.1 kb, liczba pobrań: 15 (od 2016-10-02) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie