1

Temat: TurboFreezer 2016 by Hias

Czy ktoś z was ma pojęcie, czy używając owego freezera w aktualnej (2016) wersji istnieje możliwość zapisu / odczytu danych z IDE+ i Sparta DOS FS?

... no i nigdzie nie mogę namierzyć informacji ile to kosztuje. Choć i tak, chęć zakupu uzależniam od odpowiedzi uzyskanej na powyższe pytanie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: TurboFreezer 2016 by Hias

Pinek, to chyba chodzi o aktualizację wewnętrznego oprogramowania do Turbo Freezera 2011. Chociaż santosp w tym roku wyprodukował nieco nowych egzemplarzy tegoż freezera, przy okazji przerabiając PCB i zmieniając jej kolor z zielonego na granatowy. Reszta jest ta sama.

Mogę wziąć wcześniejszą rewizję na SV, to potestujemy. :) Z SIDE1 na przykład działa bez problemu, bo freezer jest przelotowy.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

3

Odp: TurboFreezer 2016 by Hias

A tak ten tego, gdzie można go kupić ...?

4

Odp: TurboFreezer 2016 by Hias

Nie do końca chodzi mi o to, czy wogóle działa. Bo zapewne działa ;) Chodzi o to, czy można tego normalnie używać tak, by nie męczyć się z flopką, czy jakimś sio2sd bez sensu.

Rozumiem, że freezer nie będzie operował na SDX, bo przejmuje kontrolę nad sprzętem, ale może ktoś z autorów wymyślił jak komunikować się z poziomu tego urządzenia z cywilizowanymi nośnikami i formatami zapisu danych. A pytam jak mówiłem dlatego, że jeśli to w takim konfigu nie działa i tak jak we wcześniejszej wersji operuje na DOS zgodnym z 2.x Atari FS i D1: to nie będę w takie urządzenie pakował kasy bo jest to dla mnie bez sensu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: TurboFreezer 2016 by Hias

Zawsze można napisać do Hiasa z prośbą o dodanie obsługi. :) Soft można przeflashować.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

6

Odp: TurboFreezer 2016 by Hias

.. a wiela to kosztuje? ;)

bo tego też nie mogę wywnioskować nawet po wizycie na sajcie Hiasa...

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: TurboFreezer 2016 by Hias

Miało być po około 70 Euro. Ale nie ma. http://atariage.com/forums/topic/250407 … 016/page-5

8

Odp: TurboFreezer 2016 by Hias

cena do przejścia, ale nie wiem czy uda się namówić Hias'a na wsparcie dla hdd i sdfs. No nic, zobaczy się.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: TurboFreezer 2016 by Hias

Najpierw musisz znaleźć chętnego do produkcji.
Z wątku Panosa wynika, że nie będzie produkował.
Nikt inny się nie objawił.

10

Odp: TurboFreezer 2016 by Hias

język angielski to nie mój konik ;) .. więc może nie doczytałem.

Ale - może w tym problem jest, że używanie tak potężnego narzędzia jakim jest freezer bez dysku twardego to absurd. Nie na darmo z tego powodu całe kodowanie przeniosło się na PC - wygoda.

Jedynym dinozaurem jest Drac030, który jakoś na ATARI potrafi szybko i bezproblemowo przekompilować kod. Dlaczego? Dlatego że używa wygodnych narzędzi na Atari a nie PC. Ja do tej pory dla przykładu robię muzaki na Atari z tego samego powodu (np. Neo i moduły po 150-250kB). Da się bez problemu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: TurboFreezer 2016 by Hias

Rozumiem cię, ale jakoś nie widzę problemu, by na czas freezowania podpiąć urządzenie na SIO. Chyba nie będziesz non-stop freezował? Zgranie zamrożonej pamięci też nie trwa jakoś kosmicznie długo.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

12

Odp: TurboFreezer 2016 by Hias

@voy O ile masz urządzenie SIO.

W końcu można przecież mieć Atari z SIDE...

13

Odp: TurboFreezer 2016 by Hias

Mam SIDE1 podpięte przelotowo do freezera. Równolegle też SIO2PC USB spięte z PC.

Ostatnio edytowany przez voy (2016-10-06 09:18:41)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie