1

Temat: Kupię przewód i zasilacz do SF314

Nabędę przewód podłączeniowy oraz zasilacz do SF314. Wersja z romboidalnym wejściem na dyskietki jeśli to ma jakieś znaczenie. Czytałem, że do niektórych stacji pasuje zasilacz od XL/XE - jak to sprawdzić?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Kupię przewód i zasilacz do SF314

Witam
delay
Jakiś czas temu sam walczyłem z zasilaczem do satcji od ST i opisałem trzy różne warianty zasilania.
Zasilacz   od XL/XE jest całkowicie bezpieczny i można spróbować podłaczyć   jeżeli będzie pasowało Ci gniazdo.
Mam taką stację gdzie własnie taki DIN7 jest. Jednak częściej spotykane były z męskim gniazdem Din 5 i trzeba dorobić przejściówkę albo sam zasilacz 5V i  1,5 - 2 A. Powinno zadziałać, ale niektóre stacje wymagały jeszcze 12V.
 
Pod tym postem pisałem coś na ten temat.
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=14060
:)
Z przewodem może być ciężej. Ale Bywają na znanym portalu sprzedażowym.  Ostatnio też ktoś z Warszawy sprzedawal takie wtyki DIN14, do stacji.
Można nabyć i zrobić sobie kabel samemu. Hmm.  Czy warto ?.
Ja bym jednak polował na oryginalny. Z miesiąc temu udało mi się kupic za 50 zł.

3

Odp: Kupię przewód i zasilacz do SF314

Moje obie stacje mają złącza męskie DIN5 - po czym poznać, że któraś może wymagać dwóch napięć?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Kupię przewód i zasilacz do SF314

Hmm.
Pewnie po modelu zainstalowanym wewnątrz.
Nowsze niektórym wystarczało tylko 5V.

Spróbuj najpierw wariant łatwiejszy z tylko jednym napięciem.

    1.    3.
  4.        5.
        2.
widok od strony lutowania
pin 1 i 4,   +5 volt
pin 2 i 3  - masa

jeżeli stacja wymaga dwóch napięc to i tak nic się nie stanie,
bo w takim przypadku 12 volt podaje sie na pin 4l, a podane 5V poprostu będzie za niskie.

5

Odp: Kupię przewód i zasilacz do SF314

No niestety. Zrobiłem sobie przewód USB - DIN5F wg Twojego pinoutu i podłączyłem na wszelki wypadek do mocnego zasilacza 2A. Obie stacje, które mam nie dają oznak życia, na oryginalnym zasilaczu działają - napięcia we wtyku poprawne. Widać mam podwójnego pecha :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.