1

Temat: HARD - rypanki :)

Hej,

Będę aktualizował artykuł: http://energy.scene.pl/index.php?page=hard---jak-zostac (przynajmniej taki mam plan), który dawno dawno temu napisałem do Energy #1... niestety od jego napisania minęło już tyle czasu, że praktycznie mówiąc ciężko się odnajduje HARDowe rip'y :) zacząłem od muzyki i dotychczas udało mi się namierzyć takie oto kawałki:

Veronika_1.sap -> Theme_From_S-Express.sid (autor: <?>)
Cool_Emotion_Heal_the_Worl.sap -> Heal_The_World.sid  (autor: Dwayne Bakewell (Morbid))
Joyride_Scrolls.sap -> Squamp.sid (autor: Thomas E. Petersen (Laxity))
Cool_Emotion_Ghostbusters.sap -> Ghostbusters.sid (autor: Roger Duijckaerts (ReD))

jak ktoś z Was pamięta niech da znać na priv, albo tutaj - dzięki.

s.

2

Odp: HARD - rypanki :)

Joyride_Juggler.sap   ->  Barricade_X.sid (autor: Moon)
Veronika_5.sap -> Hollywood_Poker_Pro.sid (autor: Huelsbeck_Chris)
Veronika_3.sap -> ACE_II.sid  (autor: Rob Hubbard)
ABBUC_36.sap -> Disco_Zax.sid (autor: Drax)

ale szczerze mówiąc, to wszystkie utwory z katalogu Hard_Software z ASMA wydają mi się być znajome. :)

Ostatnio edytowany przez Rastan (2009-12-05 17:18:28)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

3

Odp: HARD - rypanki :)

Slaves: jesteś chory z nienawiści ;)

All I hear is the sound of me falling on the ground

4

Odp: HARD - rypanki :)

Rastan napisał/a:

ale szczerze mówiąc, to wszystkie utwory z katalogu Hard_Software z ASMA wydają mi się być znajome. :)

Dzięki! konkret robota :) są znajome, bo wszystkie pochodzą z commy ;) jutro uzupełnię artykuł.

s.

5

Odp: HARD - rypanki :)

tatqoo napisał/a:

Slaves: jesteś chory z nienawiści ;)

bez przesady:) dracon jęczał, żeby uzupełnić artykuł o konkretne dane... więc to robię ;) w miarę wolnego czasu :)

s.

6

Odp: HARD - rypanki :)

fajny temat..spodziewalem sie czegos innego ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

7

Odp: HARD - rypanki :)

Czego, XXXów? ;>

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

8

Odp: HARD - rypanki :)

Za to będzie chyba platynowa łopata... Ale pomyślałem, że w tym wątku najbardziej pasuje :) Właśnie spotkałem gościa z Hardów, Sandora Teli, pracujemy w tym samym budynku (chociaż w różnych firmach). Namawiałem go żeby przyjechał na SV ale się wykręca :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2016-10-14 16:37:13)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

9

Odp: HARD - rypanki :)

Powiedz mu, że ich przekrętów z demami już nikt nie pamięta i równie prawdopodobne jest, że żaden komodorek mu na twarzy nie wyląduje. :D

I Ty zostaniesz big endianem...

10

Odp: HARD - rypanki :)

Po prostu część ludzi nakręciła się sposobem w jakim Hardzi robili dema - patrząc z perspektywy czasu jedyne co można im zarzucić, to brak credits-ów skąd czerpali kod/dane. Ale to miało miejsce 21 lat temu (QP95, Orneta, prezentacja Joyride-a - byłem tam wtedy), nawet morderstwa podlegają przedawnienia na poziomie 20 lat ;) A produkcje Hardów pokazały jak mogą wyglądać dema, które posiadają dopracowane detale (grafika, efekty), co niewątpliwie wpłynęło pozytywnie na produkcje innych grup w przyszłości, zatem dało coś bardzo pozytywnego. Smash Design (C64) nikt nie zarzucał nic złego, gdy stworzyli legendarne Second Reality na C64, Micro też nie jest potępiany za konwersje rewelacyjnych dem TBL (Silkcut, Strastruck) z Amigi na Falcona.

11

Odp: HARD - rypanki :)

tatqoo napisał/a:

Slaves: jesteś chory z nienawiści ;)

Tekst tygodnia, jak dla mnie ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: HARD - rypanki :)

Rypanie np. grafiki czy fontów było wtedy na porządku dziennym. Poza tym - jeśli, już to konwersja :) Niech któryś z mądrali spróbuje użyć na Atari wyrypanego z C64 kodu czy muzyki - powodzenia :) Tak może napisać ktoś, kto nie ma o tym zbyt wielkiego pojęcia.

A uwagi co do rypania czegoś takiego jak sinus scroll - proszę... :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

13

Odp: HARD - rypanki :)

wieczor napisał/a:

spotkałem gościa z Hardów, Sandora Teli, pracujemy w tym samym budynku (chociaż w różnych firmach). Namawiałem go żeby przyjechał na SV ale się wykręca :)

Czy to on stoi za sprzętowym gadżetem o nazwie HARD-SID, który sprzedawano jako coś w stylu dodatkowej karty muzycznej do PC? ;)

14

Odp: HARD - rypanki :)

Tak, on właśnie. Utalentowany człowiek.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem